| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER  (Прочетена 6004 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #15 -: 24 Октомври, 2017, 14:25:56 »
Митак, има дръжка и преди време тук бях пускал обява за идентичен на твоят Panasonic RX-CT900, като бях споменал проблема със саморазпадането на гофрите на моделите от серията .....
Дори и при перфектно съхранение без жеги, слънце, влага !
Аз се докопах преди много години до буквално нов такъв, но пак се бяха разпаднали на места !

Ето и поста ми -

https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=6509.0

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #16 -: 24 Октомври, 2017, 15:33:59 »
Този който си визирал ,е по нисък клас. Серията от която е моя се водят ПЛАТИНЕНАТА серия на Панасоник, с доста по - качествен звук е . Аз не съм казал,че можеш да ги сравняваш със звука на усилватели - ресивъри и други сериозни машини. Но за класа на касетофон ти казвам ,че свири много,много качествено . Иначе в стаята ми съм със дискотечно оборудване на Yamaha и съм доста добре запознат с качеството на музикалната техника от първо лице.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #17 -: 24 Октомври, 2017, 16:24:11 »
Значи си говорим на един език :)  :good:. Поне мога да кажа че изтриването на лентата става с променлив ток и изтриваща глава, а не постоянен магнит както в последните дръжки. Изтриването с постоянен магнит особено на ленти тип I води до увеличен шум особено при минимални деформации на лентата (смачкване) получават се едни нискочестотни съскания. При променливотоково изтриване нещата са изключително по-добре. Дано ти закрепят машинката в пан сервиз, защото съм се отчаял от проблемни лентови машини които обикновено веднъж станали проблемни си остават такива в една или друга посока, основно поради липса на резервни части или ниско качество на предлаганите такива.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #18 -: 24 Октомври, 2017, 19:09:10 »
Човека е взел от друг Panasonic , което знаи ,че са читави и оригинални ,дано не дават ядове . Утре ще го взема и ще пусна снимки и видео как стоят нещата с машината . :)  :D :D :drinks:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #19 -: 25 Октомври, 2017, 11:04:31 »
Дано е добре. Нали знаеш какъв е шанса на другия панасоник също да са проблемни, примерно...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #20 -: 25 Октомври, 2017, 20:56:00 »
Не мога да кача клип , за това ще
приложа снимки . Много мазно работни касетната част ! Евла на Чавдар от Пан сервиз ! Ако някой има ядове , човека е доста кадърен . Проблема е бил във счупени втулки на ролките които са за превъртане на касетата +ремъците+реглаж и малко пиниз за тонролките и смазване  естествено . Сега превърта свири , всичко как си треа и за двете гнезда .  :blum1: :drinks:

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #21 -: 25 Октомври, 2017, 20:58:18 »
 :P

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #22 -: 26 Октомври, 2017, 10:32:56 »
Честито! Стискаме палци (и ти също стискай) да продължи да работи така повече от 5 години...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
3114 Прегледи
Последна публикация 24 Март, 2013, 21:33:37
от Bengata
0 Отговора
1362 Прегледи
Последна публикация 05 Декември, 2016, 16:37:21
от emilkostikov
1 Отговора
1217 Прегледи
Последна публикация 19 Февруари, 2017, 16:03:09
от lz2hn
0 Отговора
1023 Прегледи
Последна публикация 22 Март, 2018, 20:43:40
от lager
3 Отговора
1268 Прегледи
Последна публикация 29 Август, 2022, 14:44:49
от Concord

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |