| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER  (Прочетена 6002 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« -: 17 Октомври, 2017, 21:38:09 »
Модела е  PANASONIC CT 680 Не съм разбирач, търсех касетофон със диск и приличен звук,за гаража ми ,за да си слушам дискографията коята събрах от дискове и касети на мой любим изпълнител. Попаднах на този модел който ме грабна със множеството настройки и еквалайзер ,както и със запазения външен вид и готин дизайн. Закупих му в последствие и дистанционно управление . Диска и радиото му работят без проблем ,но имам малко ядове със касетната част ,което е проблем....  Играх си с ремъците , кво ли не опитвах и не успях да го оправя... Когато сложа по дълга касета - спира ,не превъратат гнездата и по някога една от двете ролки спира и набира лентата ,което е проблем...май има проблем със 'съединителите' но аз нямам понятие в тази част. Дадох го във Пан сервиз, там един стар разбирач ми вдъхна доверене , че може и да го съживи .Дано имам късмет ,че вече май малко са хората дето се занимават с тези антики.  Иначе притежава много мазен и плътен звук като за касетофон .  :) ;)

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #1 -: 17 Октомври, 2017, 22:23:28 »
Благородно завиждам, изглежда много запазена машинката. От нещата,които си изредил като проблеми с касетния отсег най-вероятно става въпрос за разтегнати ремъци и приплъзващ съединител.Съвсем спокойно можеше да се справиш и ти, като добавиш и едно смазване, ама здраве да е вече си го дал.По-лошият вариянт щеше да е неработещо CD. :hi: 

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #2 -: 17 Октомври, 2017, 23:29:11 »
Ремъците ги смених,нищо не се промени . Със съединителите не знам как седи въпроса , там нали има една грапава повърхност,която май се износва след време ?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #3 -: 18 Октомври, 2017, 10:53:11 »
Може и да не се справи той (не знаем какъв опит има). Вероятно целият механизъм се нуждае от профилактика. Може да трябват нови тонролки, вероятно е спечена и силиконовата смазка на отдаващия хъб и сега отдава лентата много трудно, доста неща са които може да не са наред. Надяваме се поне да стане. То това не е никаква изненада де, лентова машина на тези години НИКОГА не е изправна, това просто няма как да бъде другояче.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #4 -: 18 Октомври, 2017, 13:59:47 »
Ako на тонролки се викат тези дето водят лентата и се допират до иглите ,тях съм ги  направил собственоръчно да са със точния напън,и да водят лентата коректно,защотото бяха отпуснали пружинките им доста. Та с това съм се спварил. Съединителите са според мен проблема,но не мога да им схвана принципа по който работят , за това не съм ги  и подхващал. Ако някой разбира ,може да сподели едно мнение ,ей така за дискусията :)  :D ???

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #5 -: 18 Октомври, 2017, 16:11:30 »
Свалете зегерката на десния куплунг който влиза в касетата. Извадете куплунга,
 от долу под него има кече, изчистете кечето със спирт. Не се казват игли а тон оси на маховиците.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #6 -: 18 Октомври, 2017, 16:32:44 »
Имам го абсолютно същия.На първо време прочети как протече ремонта на моя.Темата се казва ремонт на един дръжкофон започната от Пичагата.Успех,машината си заслужава.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #7 -: 18 Октомври, 2017, 18:05:30 »
Това е наистина изключително добре звучащ "дръжкофон", който освен това ми допада и като визия ( цялата им серия RX-DT и RX-CT ) ... красиви и качествени машини !
Затова и попадат в "Платинената" селекция на марката !

Ето и една от двете ми такива машинки, която предложих тука в снимков материал -

https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=6070.msg42169#msg42169

Другата е буквално нова, но преди месеци като я извадих от опаковката е с абсолютно "отказала" механика ....не е пускана от поне няколко години  ???

Успех с възстановяването и нека те радва дълги години с прекрасният си звук и визия !

 :good:
« Последна редакция: 18 Октомври, 2017, 18:12:17 от cmdj7 »

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #8 -: 18 Октомври, 2017, 21:53:36 »
Благодаря колеги ! Човека от Пан сервиза ми каза , да намеря първо нови ремъци, сега поръчах от Видин, че в София не намерих плоски . Утре ще дойдат . Каза , че ще направи и пълна ревизия на механиката и фрикционните съединители . Казва се Чавдар , ако е познат на някой, доста начетен и разбиращ човек ми изглежда.  Ще драскам да ви информирам какво се случва със сандъка ... Евала ви правя , че
Има още разбирачи като вас , и готови винаги да дадът компетентен съвет за тези стари но много класни  машини ! :))))

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #9 -: 18 Октомври, 2017, 22:43:08 »
В Пан сервиз и ремъци ли нямат? Още ли има такива сервизи които карат клиентите си да търсят части? Вчера ми каза един клиент че в един сервиз му казали че ремонтират авто-радио апарати обаче клиента сам трябвало да си демонтира радиото от таблото защото сервиза не извършвал такава услуга. А радиото е оргинално и се сваля по сложен начин. Отделно е по "CAN" шина, много се съмнявам че имат и имобилайзер. Добре че си го дал в сервиз, дано да ти го направят. Сам нямаше да можеш да се справиш с тая механика.Тя е с автоматичен транспорт на качване на шейната с главите. От долу под маховика има едно бяло програмно колело, когато мотора завърти, програмното колело качва главите в касетата. Тоест без ток главите не се качват.
« Последна редакция: 18 Октомври, 2017, 23:17:23 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #10 -: 18 Октомври, 2017, 23:01:47 »
Да да , разгледах я обстойно на какъв принцип работи и как се качва механиката , ама не смея да пипам . Иначе , хората казаха , че ще намерят такива ремъци , но аз реших да забързам процеса . Щото искам да си го слушам , ако стане разбира се . :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #11 -: 19 Октомври, 2017, 10:46:42 »
Не е за бързане тая работа, много от ремъците намирани у нас в момента са с покъртително лошо качество и скоро след смяната отново не са в ред.
Сега колко са класни тези стари машини - аз вече съм ориентиран към по-високия клас компонентни Hi-Fi техники като касетни декове, но това не е изключено да е с прилично потребителско качество. Имам един Panasonic от началото на 90-те години, две касети, без CD, радио тунер с цифрова настройка и памет, часовник, отделящи се колони. Всичко супер, ама гофрите на колоните в последните години се разпаднаха (буквално!) и трябваше да се ремонтират. Вън от това звука му въпреки 5 лентовия еквалайзер е мамма миа! Все едно тупаш един празен бидон. Не харесвам пластмасарките от това време на звук, но не е изключено да има и по-добри модели!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #12 -: 19 Октомври, 2017, 13:16:12 »
Имам предвид ,че това са най-класните машини от касетофонните модели ! За hi fi техника не става въпрос момента  . :)
Машината притежава доста плътен и хубав звук,ако се поинтересуваш малко,ще разбереш за какво става въпрос. И корекциите са доста прилично дълбоки. А говорителите са много качествено направени и въпреки ,че са на толкова много години,мембраните и компонените им са в перфектно състояние :)  :master: ;)

Неактивен AsenchoPetrov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #13 -: 24 Октомври, 2017, 11:03:09 »
Малко пояснение по случая със 'сандъка' . Още е а 'хирургическата маса' , оказа се,че освен ремъците ,имало втулки които са на 4рите ролки за пренавиване и обиране на лентата. Втулките са заминали, и за това касетофона не можел да превърта касетата , и едната ролка сапираше да върти докато е на плей и лентата излзиаше от касетата.  ??? Днес или утре би трябвало да трябвало да е съживен,стискайтве палци !  8) :writer: :drinks:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ето какво си купих и аз PANASONIC POWER
« Отговор #14 -: 24 Октомври, 2017, 13:47:43 »
Стискаме. Относно класа и качеството на изработка - това са субективни понятия. Просто моите критерии в тази област твърде отдавна са силно завишени, та няма как подобна машина да ми хареса на звук. Да, звучи там ... някак си. Един въпрос - има ли дръжка отгоре? Ако да, то това е дръжкофон, и няма как да си надскочи класа. Панасоника за който ти говоря е Panasonic RX-CT950 и е от същия калибър и качество на изработка, имам представа за какво става въпрос.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
3079 Прегледи
Последна публикация 24 Март, 2013, 21:33:37
от Bengata
0 Отговора
1327 Прегледи
Последна публикация 05 Декември, 2016, 16:37:21
от emilkostikov
1 Отговора
1183 Прегледи
Последна публикация 19 Февруари, 2017, 16:03:09
от lz2hn
0 Отговора
987 Прегледи
Последна публикация 22 Март, 2018, 20:43:40
от lager
3 Отговора
1267 Прегледи
Последна публикация 29 Август, 2022, 14:44:49
от Concord

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |