| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телефонна централа Panasonic KX-TA616CE - Настройка  (Прочетена 2685 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Някой дали знае как се настройва такава централа и дали може да работи само с вътрешни линии без да се ползва линия на БТК ? Искам да я ползвам вкъщи ей така от немай къде, като включа към нея 3-4 телефона. Към нея има един телефонен апарат, с който мисля става настройката, но яко някой е правил подобни, няма да е лошо да даде съвет.

37007-0
37009-1

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 313
  • Населено място: София
Re: Телефонна централа Panasonic KX-TA616CE - Настройка
« Отговор #1 -: 05 Октомври, 2015, 17:32:31 »
По принцип трябва да има телефон с които се програмира централата . Като този телефон трябва да е точно затози модел . Аз имам подобна централа по стара от тази . Можеш да я ползваш само като централа в къщи . На моята не може да се програмира номера на вътрешните абонати . А те почват от 10 до 18 тя е с 8 вътрешни поста и три външни линии . Ползвам я с гласов модем GSM от централата се излиза с 00 така поне е програмиран моята . Трябва да си свалиш описанието за този модел вътре ще пише какво се прави . По спомен има бутон на контролния телефон с които я вкарваш в програмен режим . Много важно нещо е да видиш какво е състоянието на вътрешната батерия защото при загуба на захранвене се нулира това което си програмирал . Централата трябва да работи и в момента . Сложи още един апарат в второт гнездо и избери 11 и той трябва да звънне . Още нещо кабела на програмиращия апарат трябва да е 4 жилен задължително прав без да са му кроснати жилата . Ако има нещо друго питай . Иначе са железни нямат разваляне .

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Телефонна централа Panasonic KX-TA616CE - Настройка
« Отговор #2 -: 06 Октомври, 2015, 08:20:56 »
Да, има телефон за програмиране и вчера му направих кабел с 4 жила. Включих го и чух сигнал свободно.  Започнах да набирам, но се оказа че моята е настроена с 3 цифрени номера. Като набера 103 примерно, чувам как реле цъка. Взех един стар телефон, включих го на 103 и го набрах. Дава ми заето, телефона не звъни. Мисля че самия апарат не работи, днес ще пробвам с друг. Апарата е с копчета, но напира пулсово а не тонално и нещо се е скапал защото чувам някакъв брум в слушалката. Ще дам информация малко по-късно довечера ако намеря друг апарат да пробвам. Предполагам, че телефон с шайба няма да стане ?

А как да и вържа GSM и да излизам през него ? Някакъв допълнителен модул ли трябва ?

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 313
  • Населено място: София
Re: Телефонна централа Panasonic KX-TA616CE - Настройка
« Отговор #3 -: 06 Октомври, 2015, 09:27:54 »
Здрасти аз ползвам за изход от централата ето този модул Analog GSM Gateway ITS CGW-T 900 . Това си е GSM Gateway . Централата е хибридна и не би трябвало да и пука какво е вързано на нея дали тонално или пулс поне при мен е така . Телефон с шайба работи . Свали си това http://bucsesz.uw.hu/file/TA_308es616_install.pdf там пише къде какво .
Моята централа е PANASONIC KX-T30810B .

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Телефонна централа Panasonic KX-TA616CE - Настройка
« Отговор #4 -: 07 Октомври, 2015, 19:31:10 »
Намерих работещ апарат и централата запя. Номерата, които са настроени са от 101 нагоре. Осъществих разговор между 2 вътрешни линии. За сега смятам да не правя опити за донастройки от апарата, а да потърся софтуер за компютър. Казаха ми, че през него е къде къде по-лесно.

Сега въпроса е колко може да е дълъг кабела към абонатен апарат ?

edit:
Намерих програматор за Windows, остава да сглобя компютър с ком порт :)
« Последна редакция: 07 Октомври, 2015, 19:59:24 от mano »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телефонна централа Panasonic KX-TA616CE - Настройка
« Отговор #5 -: 07 Октомври, 2015, 20:45:20 »
Мисля че кабела към абонат може да е много дълъг. Попринцип максималната дължина зависи от съпротивлението на линията и праговете при които централата отчита че телефона е вдигнат, или иначе казано ако е твърде дълъг кабела но с по-голямо сечение няма да е проблем. Така че спокойно можеш да си свържеш апарати където искаш. Предполагам че километър няма да е проблем. Няма причини дължината на линията да е ограничена повече от разстоянието между стандартната телефонна централа и нейните абонати. Т.е. вероятно дори до 5-6 километра няма да са яд.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 313
  • Населено място: София
Re: Телефонна централа Panasonic KX-TA616CE - Настройка
« Отговор #6 -: 07 Октомври, 2015, 22:33:44 »
В този дукимет

http://bucsesz.uw.hu/file/TA_308es616_install.pdf

на стрнациа 25

казват 1798 метра

И по Руски

http://www.ranat.ru/files/mans/instmnal.pdf

Близо два километра си е едно дооообро растояние  :crazy:
« Последна редакция: 07 Октомври, 2015, 22:39:37 от Bengata »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
2424 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2015, 15:25:20
от bradi
1 Отговора
1664 Прегледи
Последна публикация 19 Февруари, 2017, 18:47:05
от chronometer
3 Отговора
1913 Прегледи
Последна публикация 13 Октомври, 2017, 17:34:32
от slavi
22 Отговора
6335 Прегледи
Последна публикация 26 Октомври, 2017, 10:32:56
от origo
2 Отговора
1349 Прегледи
Последна публикация 06 Февруари, 2019, 20:45:33
от триод

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |