| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Контакти и ключове за панелен блок.  (Прочетена 5688 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Контакти и ключове за панелен блок.
« -: 30 Ноември, 2017, 10:46:54 »
Здравейте!Изправен съм пред нерешима задача.През 80-те години на миналия век са построени масово панелни блокове.Заради тях е въведен стандарта полувкопани контакти и ключове.Наследих едно такова жилище и трябва да ги сменя но просто не ми идва идеята как:Такъв стандарт вече няма,ако сложа от нормалните контакти трябва да дълбая още стената,което ще доведе до нова война със съседите.И въобще не ми идва  какво да направя.Обръщам се към всички:знаете ли някъде да ги произвеждат още тия контакти.?!Предлагат ми изцяло външни,но не са практични за апартамент.

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 312
  • Населено място: София
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #1 -: 30 Ноември, 2017, 11:15:07 »
За това ли става дума

http://galeya.bg/%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BB/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD/3473


Ако е това продавт се още води се Контакт панелен открит монтаж

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #2 -: 30 Ноември, 2017, 11:35:00 »
За това става въпрос:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #4 -: 30 Ноември, 2017, 11:59:53 »
И аз минах през горе-долу сходната ситуация. И реших проблема по следния начин. Подготвих всичко, така че да къртя наведнъж. Предупредих съседите кога планирам да го направя и ако някой има възражения, да ми се обади, за да коригираме графика. И после бой с къртача. Мина много безболезнено. А съседката ми отдолу е луда и съм имал скандали за какво ли не.
Просто ми се струва безсмислено да търсиш такива ключове. Освен че ги няма, са и завидно грозни.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #5 -: 30 Ноември, 2017, 13:39:24 »
Успех!Намерих в Елдом ключове като на Стършел,само че двойни.Двойни ще ги сложа.Ако ще дълбая ще бъде само за контактите.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #6 -: 30 Ноември, 2017, 14:15:26 »
Найден Киров-Русе произвежда още ключове единични и двойни но контакти не.Ще ги замениш защито са грозни или неработят.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #7 -: 30 Ноември, 2017, 14:56:01 »
https://tmt-elkom.com/index.php?cPath=374_375_314_707
Погледни първата позиция- точно панелни контакти. Аз бих сложил обаче тия от позиция 4- стоят много добре на стената, за външен монтаж са и самият монтаж е много лесен. Не на последно място е и добрата цена!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #8 -: 30 Ноември, 2017, 19:23:22 »
Колега, точно в такъв  апартамент с тоя тип ключове и контакти полувкопани, съм сменил всичките. Ключовете са еденични и двойни, прати на пазара на дружба1 в софия някой да ти купи. Старите бакелитените са баш като от твойта снимка.  Нови бели еденични и двойни ключове има и контакти полувкопани, не като тия дето ти предлагат, щото в дружба имаме 20-30 блока от тоя тип и на пазара пича дето продава пред магазина си... Е заредил. Проблема на контактите е че не държат нито като клеми нито на жега, да си бях оставил бакелитените. Поне за контактите ти птепоръчвам да си стегнеш старите и ако не те кефи цвета , боядиши ги с бяла боя и толкоз.
  Стандарта за полувкопаните е от 70те

През 80те стандарта е кръгла кутия за напълно вкопани.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Контакти и ключове за панелен блок.
« Отговор #9 -: 30 Ноември, 2017, 19:44:48 »
Благодаря за съветите и информацията!Позакърпих положението.Аз няма да живея там.Въобще не им гледам естетиката,само да вършат работа и да са безопасни.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |