| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Някой има ли дискетата към книгата "Игра и математика"?  (Прочетена 5604 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен martind

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Здравей. Въпреки съвпадението, не мисля че има връзка с дискетата която ние търсим. Още повече, тази която си намерил може би е за Правец 16? Не знам, но все пак благодаря за информацията и добрите намерения!  :drinks:

Неактивен martind

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Здравейте отново. Благодарение на съдействието на проф. Вакарелов дискетата се намери, днес получих мейл от него с тази добра новина. Моля някой, който може да съдейства за това дискетата да се копира, да се свърже с мен, за да организирам цялата процедура.
Аз ще трябва да се свържа с професора на свой ред, когато имам някакъв вариант да се копира информацията.

@CVT беше писал в един пост, че може да съдейства, надявам се, че тази опция все още е валидна.

Искрено благодаря, ще очаквам отговор в темата или на лично съобщение. Надявам се, че не нарушавам някакви правила на форума, моля да ме извините, ако е така.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Да, аз мога да я копирам и да я конвертирам на .dsk имидж. Имаме ли съгласието на професора да се постне тук?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Провал!!

Днес взех дискетата от проф. Вакарелов, но за нещастие не е издържала на времето. На всеки сектор поне един трак не може да бъде прочетен (общо 213 грешки), което е типично за размагнетизиране.

Интересно също че е разпорена от едната страна, което означава че диска е ваден от дискетата.
« Последна редакция: 08 Май, 2022, 19:36:54 от CVT »

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Със каква програма я четеш ?
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен martind

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Много жалко! Аз лично таях големи надежди че ще е оцеляла. Все пак, големи благодарности на професор Вакарелов за съдействието, и на CVT също разбира се. Струваше си да се опита, както се казва - дадохме всичко от себе си.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Със каква програма я четеш ?

Първо пробвах опцията IMPORT TO DISK IMAGE на CFFA3000 картата.  На всеки трак дава грешка че не може да прочете някой сектор.
След това от ProDOS заредих COPYIIPLUS.8.4 и пробвах COPY DISK - пак грешки на всеки трак. Само VERIFY ми дава 213 грешки.

Другото странно нещо е че пак от COPYIIPLUS.8.4 ако избера оригиналното флопи или копирания с грешки имидж и отида на VIEW FILES виждам това (първата снимка), а на DISK MAP това за всеки отделен файл (втората снимка). Демек имената на файловете които са се копирали успешно формират тази табелка. :unknown:

Много жалко! Аз лично таях големи надежди че ще е оцеляла. Все пак, големи благодарности на професор Вакарелов за съдействието, и на CVT също разбира се. Струваше си да се опита, както се казва - дадохме всичко от себе си.

Проф. Вакарелов каза че я е взел от библиотеката на СУ, но в Националната библиотека също най-вероятно я има.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 332
  • Населено място: София
А с друго флопи ...?

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Зареди един Loksmith избери "X" DSK Recover към 2 флопи ( където 2-рото флопи ти е празен имидх от CFFA-to или друг емулатор ) направи копито и прати имиджа да видим какво е станало .

Може да са се опитали да направят някаква защита , след като са си играли така със мап-а на дискетата да го направят шарен  ( Напомня ми за Конан и той имаше подобен мап със логото на фирмата ) .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Да, може да е защитена, но диска е развален със сигурност. За опит форматирах нова дискета от имидж свален от Азимов и след това я пипнах с магнит. Даде същите грешки като се опитах да я копирам като тази.

Направих това което предложи с Locksmith DSK Recover метода. Получи се малко по-различен имидж от COPYIIPLUS COPY DISK метода. Прикачвам и двата имиджа.
« Последна редакция: 09 Май, 2022, 00:18:56 от CVT »

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Съдейки по съдържанието на имиджите, няма голяма надежда за спасение с тези средства.
Препоръчвам да се опита с нещо като FluxEngine +Greaseweazle. Първата версия на хардуера е лесна за изпълнение: Blue Pill Direct.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Отново провал!

Проф. Вакарелов ми се обади днес и ми каза че е намерил 3 дискети в някакво чекмедже и е открил още една в Народната библиотека. Взех ги, обаче и четирите дискети не могат да се прочетат и дават множество грешки като дам VERIFY от COPY II PLUS 8.4. Неговите дават между 220 и 250 грешки, а тази от библиотеката 484 грешки!

Сега започнах да се чудя възможно ли е проблема да е в моя флопи драйв? Записвал съм на него дискети от имиджи, ботвал съм от тях и съм ги чел без проблеми и без грешки, обаче никога не съм го пробвал да прочете чужди дискети. Също като го взех преди няколко месеца бях му калибрирал скоростта да е точно в центъра. Беше с една идея по-бавна от центъра до колкото си спомням. Дали да не я забавя малко? Флопи драйва е оригинален Apple Disk II с оригинален Apple II контролер.
« Последна редакция: 24 Май, 2022, 18:26:32 от CVT »

Неактивен asasas

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 22
  • Населено място: Пловдив
Сега започнах да се чудя възможно ли е проблема да е в моя флопи драйв?... :yes:
 Там е проблема ! Съвместимо е само със себе си.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
А пробва ли изобщо да стартираш дискетата? /не да я копираш/
Навремето дори айдуците от завода в Драгор, като крадеха игри и ги 'превеждаха', слагаха защита от копиране (а при тази си е видно и от МАП-а на секторите)
Доколкото не ме лъже паметта, освен с LockSmith както предложи TheHungry, копирането ставаше и с BagOfTricks но.... за 33 г. спомените са ми поизветрели.
/а ако верно го пробваш само на 1 флопи, може да е и от него. Няма ли друг колега, който да пробва също?/

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Само една от 4-те дискети стартирва и то само горе-долу на два опита веднъж. Не знам дали не мога да ги копирам защото са защитени, защото са развалени или и двете. С Locksmith пробвах - пак не стана. Утре ще я мъча и с Bag of Tricks.

За сега ето клипче на игрите. Наистина са нещо уникално - до сега не бях виждал такива!


 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4416 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18221 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
0 Отговора
3293 Прегледи
Последна публикация 02 Февруари, 2016, 21:32:53
от Ricarq
2 Отговора
4305 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic
12 Отговора
6397 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |