| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Някой има ли дискетата към книгата "Игра и математика"?  (Прочетена 5588 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Някой има ли дискетата към книгата "Игра и математика"?
Може и да не се чете напълно, намерена е някаква, която е се чете частично, току виж от двете стане една работеща?

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Аз може би имам ,трябва да проверя, ако не сте открили пишете.

Неактивен martind

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Здравейте! Аз също се нуждая от имидж на дискетата към книгата "Игра и математика". Крайната ми цел е да я подкарам с емулатора AppleWin. Дали някой все пак я има налична? Благодаря!

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
И аз все още не съм я намерил.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1297
  • Населено място: София
Има поне 20 бройки на тази книга от различни продавачи в Книжен Пазар. Отвори си профил и питай продавачите коя от тях е с оригиналната дискета. Сигурен съм че от толкова бройки все една ще я има.

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Книгата по подразбиране се продаваше без дискетата, но не пречи да се поровя из обявите, може пъкнда изскочи нещо.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1297
  • Населено място: София
Сигурен ли си? До колкото си спомням книгите с дискети от тези години съдържаха плик с дискета прикрепен към корицата. Ако се е продавала без дискета, тогава от къде се е вземала дискетата?

Единствената снимка на оригиналния плик на дискетата в Нета е само на лицевата страна и не се вижда цена. Ако се е продавала отделно би трябвало да фигурира цената, но може и да е била на задната страна.

Другата стратегия е някой да се свърже с автора проф. Вакарелов: https://store.fmi.uni-sofia.bg/fmi/logic/vakarelov/
« Последна редакция: 19 Март, 2022, 12:44:55 от CVT »

Неактивен martind

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Здравейте отново. Идеята на съфорумците за книжен базар е добра. Аз съм си мислел и преди, и сега се убеждавам дори повече че си струва да проверя и из някоя библиотека. Някъде из Нета ми се мярна информация за книгата - беше описана с прилежаща дискета. Беше сайт на някаква общинско библиотека или нещо подобно. Направих запитване още тогава от формата в сайта, но вече месец по-късно не съм получил отговор. Струва си да ги прозвъня по телефона. Ще пиша тук с ъпдейт ако я намеря. Разбира се, след това остава въпроса как да се свали имиджа на дискетата ако тя е в работещо състояние. Поздрави!

Неактивен ССТАНЕВ

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 79
Имах книгата, вероятно още я имам, дискета нямах. Вероятно на нея пише “Цена с дискета... Цена без дискета...".
Дори да се купи дискета, не се знае дали ще работи, дали флопито на 30-35 години ще я прочете...

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1297
  • Населено място: София
Ако се намери дискета много по-вероятно е че ще работи отколкото обратното. Аз наскоро намерих десетина дискети с програми от 1991 г. и всяка една от тях работи идеално. Имам и идеално работещ оригинален флопи драйв от Епъл II, така че не е проблем да я прочета и конвертирам към .dsk. Той пък е от 1979 г.   8)
« Последна редакция: 19 Март, 2022, 19:27:37 от CVT »

Неактивен martind

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Здравейте отново. Все още нямам успех в издирването на дискетата. Като последна (може би) и отчаяна стъпка реших да пиша директно на автора - Проф. Димитър Вакарелов, с надеждата че може би той ще има копие на дискетата, ще се съгласи да я сподели за да я дигитализираме и т.н. Ако получа отговор ще ъпдейтна темата.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1297
  • Населено място: София
Съмнявам се да си проверява служебния имейл в Софийския университет след ~20 години в пенсия. Мисля че има по-голяма вероятност да го откриеш на домашния телефон който е оставил на сайта.

Неактивен martind

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: София
Здравейте! Професор Вакарелов ми е отговорил днес, може да си представите как се развълнувах когато видях мейла, честно казано се изненадах. Уви, няма напредък с намирането на дискетата. Според отговора който получих, дискетата "беше в ограничен тираж и книгите с нея бързо се разпродадоха". На нея е имало 10 игри за Правец 8, но ние вече знаехме това. Уважаемият професор любезно предложи да провери още някакви варианти за наличие на дискетата, ще ъпдейтна темата когато/ако получа повече информация. Чест му прави на проф. Вакарелов че отговори на запитването и предложи съдействие. Остава мъничка надежда.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Днес открих нещо, незнам дали има общо с това което търсите:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
НИПЛ и годината съвпадат-видях вашата снимка.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4407 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18196 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
0 Отговора
3288 Прегледи
Последна публикация 02 Февруари, 2016, 21:32:53
от Ricarq
2 Отговора
4296 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic
12 Отговора
6386 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |