| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Кой какво е планирал да майстори през празниците?  (Прочетена 5659 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: България
Интересен е проекта ти за малък АМ предавател с феритна антена, но не съм много оптимистично настроен към резултатите. Повече от 5 метра радиус пряка видимост едва ли имаш шанс да покриеш по този метод. То принципно в повечето случаи за задоволяване на потребностите на старите апарати това е повече от достатъчно покритие де! Но каква е целта - основно предполагам малки размери на предавателчето спрямо предходния успешен модел с рамкова антена. Определено обаче същото покритие като при него е трудно постижимо.
  http://www.dogstar.dantimax.dk/tubestuf/amtx-3.htm
« Последна редакция: 03 Януари, 2018, 16:26:55 от lz2lx »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Определено батерийното захранване ще помогне много за чистия прием! Идеята е много добра! Поне от моите опити с предаватели на СВ останах с впечатлението че свързан ли е към мрежата нещата стават ужасни! Помагаше свързване посредством трансформатор с много нисък капацитет първична - вторична - от типа звънчев трансформатор с първична и вторична на отделни тела. Моята версия за проблема е проникване на ВЧ сигнала в мрежата, където се модулира паразитно от разни устройства и излиза вече със доста неприятни смущения.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Аз това го почнах по празниците, но чак днес завърших. CC/CV зареждача за 50 независими една от друга Li-ion 18650 батерии.  Обща консумирана мощност 50A на 5V  :master2:

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
CC/CV зареждача за 50 независими една от друга Li-ion 18650 батерии.

Ако не е тайна, за какво се употребяват такъв брой елементи по отделно?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Ако не е тайна, за какво се употребяват такъв брой елементи по отделно?

Идеята е след заряд да меря вътрешното AC съпротивление на клетката, което ще даде реална информация за състоянието и. Трябва да мина така около 2000 клетки, които съм приготвил за елетрическата ми кола проект, и ми трябваше някакъв по-ускорен метод за проверка.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: България
През празниците настройвах 250 mW АМ предавател.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Оуу! Хубавина! Каква е схемата?  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: България

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: България
настройка на нископропускащия филтър

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Успях да си подменя оптичната система на фотоапарата!!! Новата (стара) бачка идеално, процесора (TruePicV) я разпозна и дори някак цифровия ми зум (имам 24 оптичен, Olympus SZ-31MR) стана от 48 на 96!  :D Не че го ползвам...

Ето и снимки от моите дела!

85448-0

Навивачката за звездовидни бобини. На врътката в ляво надявам макарата, болтчетата са за хващане на краищата. За сълажение нямам какво да покажа навито, че опита ми за закрепване беше неуспешен. Литцендрат с коприна отгоре е сложен за захващане. Сега натъманявам лепило с точния вискозитет и омокряне че да захване, ама да не се разлее в коприната и да загрози всичко, че дори да е безцветно тя потъмнява при омокряне.

85450-185452-2

Ето така направих от двата ми променливи за тунера един диференциален променлив! Ай сиктир на кашиши и ролки, както и на пилеене на много място!

85454-385456-4

В ляво е тестовата версия на насочения отклонител (tandem coupler) за тихия тунер, в дясно крайния вариант. Навивките са 16, т.е. 20*log(16) = 24.08dB. При 100% отразена мощност / КСВ = ∞ и 100W на входа, на порта за отразената ще излезе 390.8mW или 25.92dBm. AD8307 поема до 17dBm, ще има 2 атенуатора по 6dB, един на изхода на куплера, другия в кутийката при детектора. Хем ще оправим нивата, хем ще съгласувам коаксиалното кабелче между двете като човек.

85458-585460-6
85462-7

В ляво е детектора. 31 лева бройката... :o В дясно е изкуствения товар на тунера. Той ще поема 99,61W от 100W по време на настройката, осигурявайки много добро КСВ на трансивъра, а самата настройка ще става с 390.8mW. Минималното ниво, което може да отчете детектора с тези атенуатори е -78,08dB или 15.5pW! Освен това той е логаритмичен детектор и превръща отчета в линеен, което го прави не само независим като цяло от обасолютното ниво, много по-лесен за отчитане не само ако се работи със системка на око, но и после като му сложа моторите и операционните усилватели да го автоматизирам - по-добре сходим като настройка.
Този товар, колкото и да е китайски резистора, оцеля 2 месеца в работата като товар на диплексери, и то без вентилатор, в усилватели до 1200 вата, като редовно поемаше над 100 вата. Интересното е, че характеристиката му, погледната с "Обзор" е удивително плоска чак до 75МХц.

Това е от мен за сега!
Хубав уикенд на всички!
 :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Това може би ще потрябва на някого: Уважаемые пользователи,

Данная версия программного обеспечения является специальной* и предназначена только для моделей 2014 года (для xxx9 моделей и затрагивают исключительно шасси: TPM14.2ELA, TPM14.1ELA и QM14.3ELA), ее распространение осуществляется через личные сообщения форума или по звонку в контакт-центр Philips TV вашей страны.

* Добавлен файл autorun.upg для последующего обновления ПО ТВ до актуальной версии ПО.

Программное обеспечение следует устанавливать, если:

    Нажатие клавиш Меню и Source не работает или вызов этих команд происходит с 3-4 нажатия.
    ТВ не отвечает на запросы ПДУ или вызов команд происходит с 3-4 нажатия, кроме клавиш Vol+/- или CH+/-
    ТВ перезагружается без видимых причин.
    Наблюдается долгое срабатывание интерфейса - более 5-7 секунд.



Распространение через ЛС форума производится на усмотрение тех.специалистов форума. Для определения необходимости установки и версии ПО, пожалуйста, предоставьте для анализа следующую информацию:

1 Укажите причину установки спец.версии ПО и опишите ее более подробно.
2 Точную модель и шасси ТВ.
Шасси указанно на стикере на задней панели ТВ.
3 Серийный номер аппарата.
4 Версию ПО ТВ знаками.
5 Страна проживания.
6 Дополнительная информация, которая по Вашему мнению очень важна.

Спасибо!

Инструкция по применению специальной версии ПО:

Пожалуйста, четко следуйте инструкции:

1 Загрузить ПО на ПК (ссылку предоставят через ЛС форума).

2 Скопировать файлы "upgrade_3rd_rw.pkg" и "autorun.upg" на пустой накопитель в его корневой каталог (без каких-либо папок).

Внимание! USB-накопитель должен иметь файловую систему FAT32 со стандартным размером кластера. По необходимости произведите полное форматирование накопителя (при использовании стандартных средств ОС Window - снять галочку напротив пункта "Быстрое форматирование"). Для большей совместимости, рекомендуем использовать накопители 2-4 Гб.

3 Отключить вилку питания ТВ от сети.

4 Подключить накопитель с подготовленным файлом обновления.

5 Подключить вилку питания ТВ в розетку.

Внимание! После включения ТВ в сеть, не нажимайте ни на какие клавиши пульта ДУ или боковой панели ТВ. Обновление запустится автоматически, обновление может продолжаться до 20 минут. Обновление может проходить без видимых процессов на экране - черный экран, лишь редкое мигание индикатора может свидетельствовать о процессе. После завершения обновления ТВ перейдет в нормальный режим работы.

Перейдите в меню и обновите ПО через пункт меню Меню/Обновление ПО/Локальные обновления, после чего необходимо произвести перезагрузку ТВ с последующим полным обесточиванием ТВ на 10-15 минут: "Переуст ТВ": Меню/Установка/Настройки ТВ/Общие настройки (Общие параметры)/Переуст ТВ. Обесточивание следует производить после появления первоначального экрана настройки. Не используйте выключатель на сетевом фильтре это не даст полного завершения всех переходных процессов в ТВ.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Добро утро сандъкчии! Ето една хубава занимавка за кафето...

85485-085487-1
85489-285491-3
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
И к'во, 3 дена мъдря как да захвана бобините и накрая малката, която в момента подрежда гайки в кутийки до мен, сочи на рафта с химията това лепило и ме пита "Тати, какво е това?" Ми какво е, тати, лепилото дето ми трябва...  :D

85493-085495-1
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Каква е дебелината на литцендрата ти и кажи какъв Q-фактор очакваш. Интересна ми е тази идея.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Биляне такава "кошница" не съм виждал от десетилетия:) Поздравление за труда :drinks: Q фактора трябва да е много над това което би се получило при нормална редова навивка.Междувитковите капацитети тук са много по малки!Правихме такива когато детектора беше на мода,а ние бяхме пионерчета :) има няма 45-50 години от тогава :rofl:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |