| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Китайски всичкомер  (Прочетена 10694 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #15 -: 14 Март, 2018, 09:51:57 »
Че е полезен в някаква степен е ясно, а че е играчка - също :)
Например - при каква честота измерва капацитет на 100мкф кондензатор, и при каква определя ESR?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #16 -: 14 Март, 2018, 10:21:02 »
Има фиксирани няколко честоти в под менюто за измерване на кондензатори!                 Модела който показах горе измерва , триаци , тиристори и IGBT транзистори.              При редовно калибриране и измерване само на батерия дава добра точност.       Когато е на външно захранване дава сериозни отклонения .

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #17 -: 14 Март, 2018, 10:40:21 »
Мисля да купувам такъв. Няма проблеми да взема няколко, но идва въпроса с ДДС-то и митото. За три никой няма да се занимава с мен, колкото и съм планирал да купя, за повече обаче вероятно ще стане проблем. Ако някой е пазарувал повече и знае каква е границата, ще се радвам да сподели. Така мога да взема още за колегите, проявили интерес :-)

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #18 -: 14 Март, 2018, 11:08:19 »
Има фиксирани няколко честоти в под менюто за измерване на кондензатори!

Знам че има. Обаче, питам с колко измерва ESR, като е поставен например на 10 кХерца честота на измерване.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #19 -: 14 Март, 2018, 11:47:43 »
Имам такова,леко занижава капацитетите.Удобен за работа но дразни непрекъснатото натискане на копчето.
73!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #20 -: 14 Март, 2018, 12:04:01 »
Модела който ползвах аз се калибрираше сам преди всяко мерене.За това става по бавно.Самото измерване отнема 3-5 сек.Първо тества батерията,после изследва елемента какъв е,накрая определя параметрите му.Поне тия които може.Как го прави не знам,има някакъв алгоритъм.Предполагам че за различни капацитети на кондензатори ползва различни честоти.Не мери кондензатори под 30-40 пф и индуктивности под 1 мкх.Проверявал съм го с образцови резистори и кондензатори,грешката е като за 1-2 клас което е долу горе добре.Като се има предвид че това е китайско чудо на техниката не се знае другите от серията как ще се държат.Трябва да се знае че лавинарни диоди и лавинарни транзистори мери с голяма грешка.Конкретно диоди мери на няколко режима,това лесно може да се види,набождаш светодиод и светва няколко пъти с различна яркост.После си изчислява нещо и дава резултат.Вероятно е така и с транзистори и други елементи.Не може да се каже че е сериозен уред,но върши работа.До колко е полезен е субективно.На мен ми е бил полезен в много отношения.Давам пример,наскоро ремонтирах осцилоскоп Н313.Лъча беше неравномерен и се регулираше лошо по вертикал,прекарах съмнителните през него.Проблема се оказаха 500 мкф два броя с леко завишен ESR.С обикновен мултицет няма как да ги хванеш.
« Последна редакция: 14 Март, 2018, 12:12:38 от lz2xl »

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #21 -: 14 Март, 2018, 12:36:37 »
Само не знам защо се прехласвате по тези играчки. Това НЕ е сериозен прибор за работа!
И си има доста кусури. Разбира се, е по-добре от нищо.
Напълно съм съгласен! Обаче сериозните прибори струват и сериозни пари, които не е оправдано или не е възможна да се харчат за едно хоби. Аз го имам същото и до сега не успях да го изгоря /да не чува дявола!/. Според мен покрива 90% от нуждите за измерване на елементи. За останалите 10 % си трябват други уреди :) Освен това е много желателно уредчето да се купи с кутийка, това спестява много главоболия при експлоатацията.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #22 -: 14 Март, 2018, 13:04:56 »
Ползвам кондензатори с нисък импеданс. Това е линк към параметрите:
https://www.tme.eu/ru/details/eeufr1h100/kondensatory-elektr-tht-nizkoimpendan/panasonic/
А това са данните на 2 измерени екземпляра:
90367-0
90369-1
Мисля че е доста добре!!!  :) :) :)

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #23 -: 14 Март, 2018, 13:24:12 »
"xborox", максимума е 30.00 лева, но китайците винаги са склонни да напишат по-ниска стойност от реалната ! Още повече, че са компактни модули без будещо съмнение собствено автономно захранване ( батерия) !
При поръчка повечето търговци имат символични отстъпки за закупени бройки или стойност на поръчката !
Отделно често правят промоционални цени на даден артикул, валидни от 24 часа до няколко дни.....аз винаги следя необходимите ми неща поне седмица-две !
Винаги гледай рейтинга на търговеца, описанието на продукта и окомплектовката ( ако има такава ), както и съблюдавай каква е общата сума на края преди транзакцията - често цената за 1 брой е обявената, но при отметка на 2, 3 и повече бройки се променя "безплатната" доставка с начисляване на стойност за такава .......
Между другото модулчетата са читави за ежедневна работа !
Аз бях взимал едно миналата година и го подарих на мой приятел, който още си го използва и е доволен !
« Последна редакция: 14 Март, 2018, 13:44:35 от cmdj7 »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #24 -: 14 Март, 2018, 13:58:20 »
Имам два вида-единият е с двуредов дисплей.Аз го взех основно за проверка на кондензатори,често ми се налага ремонт на разни импулсни захранвания.И на мен ми се случи същата случка, от бързане.Уредчето е много добро върши чудесна работа .Струваше ми 29 лв през миналия декември-беше на промоция.Ремонтът му-смяна на контролер и препрограмиране без Еконт=12 лева ,по-добре е от купуване на нов .Човекът от когото го купих направи ремонта ,сложи му нова версия софтуер-има повече възможности, но аз не знам как се ползват , той също. Писах му и той отговори че не му се четат 100-200 страници, искаше да ми ги прати , но не му отговорих.Нито един от двата не разпознава ценеров диод-липсва му алгоритъм вероятно,това като кусур съм забелязал,подсигурил съм се с втори, който купих от тукашен колега за 10 лв.За колегата Пансим,с новият софтуер казва на каква честота мери ЕСР-а .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #25 -: 14 Март, 2018, 14:47:18 »
Не разбрах за дисплея,тоя който е при мен е такъв.Прилагам снимка от старата тема за ESR тестерите тъй като моя вече физически не съществува вече :)
Общо взето помагат,гледам има вариант с един бутон в Aliexpres.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #26 -: 14 Март, 2018, 21:38:56 »
Ега ти темата! Изненадах се, че тези китайчета предизвикаха такава дискусия! Пък и защо не? То, такива уредчета и за такива пари кой ти ги дава, особено за мерене на капацитет? За нашите (извинявам се, поне моите) любителски цели върши идеална работа, някъде го бях споменал миналата година? Моят още оцелява, но за разлика от повечето от вас не го ползвам интензивно, а и внимавам. Може да сложите още двама, мои приятели, в списъка с "опуканите" така че спокойно, не сте само вие, но на тази цена е поносимо. Особено, като си помисля, че в последната фирма в която работих преди пенсионирането, в лабораторията имаха, мисля японски, професионален RCL метър, за който ми казваха, че фирмата е платила нещо над 10000 евро...
0888981645, 072365106

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #27 -: 14 Март, 2018, 21:52:50 »
малко инфо от извора, оригиналната страница на проекта  за тоя тестер:

https://www.mikrocontroller.net/articles/Kategorie:AVR-Projekte

закачвам и 3 ПДф-а с пълна документация и описание даже на съвременния модел софт и тн


В момента търся  инфо за защита на входовете.

И който търси намира, не е кой знае какво ама е нещо все пак- схема за защита на 3-те входа, има я в първия ПДФ, като са разгледани подробно в него и всички китайски клонинги

90424-0

Ако не разбирайте английски си копирайте текста на парчета в гугъл преводача...
« Последна редакция: 14 Март, 2018, 22:01:06 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #28 -: 14 Март, 2018, 21:57:08 »
 Не е ли прибързано да търсиш защита на входовете, до сега само няколко всичкомера са дали фира...

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Китайски всичкомер
« Отговор #29 -: 14 Март, 2018, 22:14:02 »
По няколко при всеки ползвател, проблема е че чипа го ползват директно без буфер и като думне е  за кофите освен ако не  си му свалил записа...

Аз лично моя не можах да го ликвидирам, ама с високоволтовите винаги съм внимавал, а пък количеството измерени  електролити е в стотици, в общи линии тия 25 лв се изплатиха от  първите 2 ремонта дето правих с него.

ама друго си е да си аиляк/хашлак както казват по моя край и да не се главоболиш да окъсяваш крака преди всяко мерене та за това търся, от мързел и безотговорност  :D :D :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |