| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: LE40M87BDX/XEC Самсунг  (Прочетена 3036 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен petko_andreev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Бургас
LE40M87BDX/XEC Самсунг
« -: 06 Май, 2018, 21:48:35 »
Здравейте имам проблем с този модел телевизор.Изразява се в това ,че картината му на места да не кажа цялата е в червено прилича много на негативен образ . Идея си нямам от ремонт на телевизори но чрез вашите съвети може и да успея да го поправя... Просто бих желал да ме ориентирате какви дефектни елементи да търся....Поздрави.
« Последна редакция: 06 Май, 2018, 22:23:32 от petko_andreev »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #1 -: 07 Май, 2018, 07:32:23 »
Матрица!

Неактивен petko_andreev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Бургас
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #2 -: 07 Май, 2018, 13:24:57 »
Матрица!
дали е матрицата наистина ?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #3 -: 07 Май, 2018, 15:21:05 »
Колегата отгоре има опит в тия неща. Малко ми е странно да му подлагаш мнението на съмнение?

Аз от друга страна имам собствено мнение по въпроса:

Ако се показва това червенеене като пускаш сигнал от Вън гледам си му закакчил компютър, 1 вото ми предположение е кабел!!!

Имам монитор, който прави същото червено мазане с VGA кабели, които са зле екранирани или с не пълен набор проводници.

При друг съм срещал проблема зазради  студени спойки на елемнти по платката на матрицата също съм го срещал при студени спойки по сигналната платка.

1во се проверяват и наместват- вадят слагат-наместват всички сигнални конектори от матрицата към Сигналната платка с процесора...

Хвани гледай Видеа в Youtube за ремонт на LCD/LED  и ще влезеш в час. Има някои хора там, които направо провеждат обучения на видео как се диагностицират и ремонтират такива проблеми.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен petko_andreev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Бургас
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #4 -: 07 Май, 2018, 16:08:34 »
Благодаря за съвета много.Ще опитам.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #5 -: 07 Май, 2018, 16:28:50 »
С какъв кабел го връзваш към компютъра?

Имах един Дето Червенееше при всички разделителни на Екрана с Изключение на най-високата разделителна на екрана FULL HD, при всяка разделителна под максималната даваше червени облаци.

Имах и един друг дето пък Само в Linux Убунто даваше червени облаци, а на всички останали ОС работеше коректно.

Най-лесния тест: АКо му вържеш антена или Външен DVB-T,C,S тунер и не червенее, значи проблема не е в процесор матрица, кабели на матрицата , ами е в кабел до компютъра и сигналите до процесора от Съответния Конектор Цифров или анлогов за видео сигнал...  Аналоговоте сигнали обикновенно дават тоя проблелм при прецакан електролит по входната аналогова верига. Цифровите  При студени спойки по Видео дак-а, процесора.

В общи линии като направя диагностиката и установя пробеми по процесорната платка, ако не е електролит, поливам всичко с напълно изпаряващ се CMD флюс и минавам всички спойки цялата платка с пистолет за горещ въздух докато флюса се изпари и всички спойки се подновят-лъснат- Важно е да се следи температурата и да НЕ се поливат/нагряват BGA чипове по тая технология щото довежда до окъсяване на топчетата под тях. ТОест тоя номер се прави само на CMD или тру хол монтаж където чиповете са с крачета от страни а не с топчета отдолу.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #6 -: 07 Май, 2018, 17:15:47 »
Аз за кабелите не се сетих.Първо към приемника на Близу с HDMI кабел и това ти е най-добрия контрол.Правиш това и после ще обсъждаме.За сега не отпоявай и не запоявай нищо.Провери дали всички болтчета са на място.По захранването като че ли нямаш дефектни кондензатори.Извади всички конектори,нежно с вълнено парцалче ги забърсваш и пак ги поставяш по места им.И гледаш и пишеш.
« Последна редакция: 07 Май, 2018, 17:22:19 от chav_chav »

Неактивен petko_andreev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Бургас
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #7 -: 08 Май, 2018, 12:35:50 »
Направих това което ме посъветвахте ,всички конектори бяха извадени,лентовите бяха почистени и върнати отново по местата си резултата е същият,картината си остава червенееща.... пробвах го с друг цифров източник с друг hdmi кабел на всичките му входове пак е едно и също....какви следва от тук насетне ....:) поздрави.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #8 -: 08 Май, 2018, 13:22:21 »
Пробвай с аналогов източник- това следва.

Кабелна през антенния вход, конзола през чинчовете или компютър през VGA входа.

ПП: КАто го пуснеш на телевизия без антена и показва само Шум на екрана има ли червенене на екрана?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #9 -: 08 Май, 2018, 14:25:19 »
До колкото разбирам,си подал сигнал от друг източник с друг кабел и положението е същото.Щом има негатив може да е и Т-кон.Разгледай внимателно екрана за видими големи петна .Което ще означава ,че матрицата е натискана в една област.Интересна е историята на придобиване.По битаците телевизорите са масово изпочупени и дефектни заради неграмотно пренасяне от Холандия до тук от мургавите братя.И все пак съм им много благодарен,защото много от знанията които съм придобил са били  от апаратура,придобита от тях за малки суми.
Другия начин е с подмяна на платки ама е скъп.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #10 -: 08 Май, 2018, 15:59:30 »
Цветни петна не се получават от натиск. :nea:

Сивите петна са от натиск, както и блокирали пиксели.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен vladimirstanoev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 102
  • Населено място: Sofia
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #11 -: 27 Май, 2018, 23:35:25 »
картината му на места да не кажа цялата е в червено прилича много на негативен образ .
На първата снимка не се вижда нито червена картина, нито негативен образ, нито проблем с матрицата. Качи друга снимка (например на цветни ивици), на която да се вижда проблема?

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #12 -: 28 Май, 2018, 03:58:09 »
А дали не би могло това да идва от подсветката? Не съм спец по тия телевизори но съм виждал подобен ефект от подсветка.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен petko_andreev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Бургас
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #13 -: 29 Май, 2018, 21:30:43 »
Телевизора е продаден вече моля за закриване на темата :) :drinks:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: LE40M87BDX/XEC Самсунг
« Отговор #14 -: 31 Май, 2018, 05:21:37 »
Кажи поне какъв беше дефекта?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |