| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N  (Прочетена 4297 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« -: 30 Август, 2018, 22:07:07 »
Добър вечер на всички,
хванал съм се с поредното спортуване, старият ми рутер TP-LINK WR-740-N преди време започна да ми прави някакви номера от рода на губене на обхват, слаб сигнал на безжичната мрежа и такива подобни. Тогава реших да му сменя софтуера с друг, след като четох за подобни проблеми и хората пишеха че след смяна със софтуера се оправял. Спрях се тогава на фирмуеъра с име DD-WRT.  Всичко мина по план, инсталирах новия софтуер, рутера си тръгна нормално, но проблемите не се решиха. След известно тормозене си взех по-новия модел, а този го прибрах в мазето до преди няколко дена, даже го бях забравил. Реших пак да се занимавам с него и да му сложа друг софтуер този път OPENWRT и освен това искам да му  направя и USB порт - има из нета описания как се прави мод и къде се запоява да му се сложи USB букса. Самата букса и програмата OPENWRT пък искам да ползвам за да го превърна в WI-FI радио. Та така, само че се оказа че за да инсталирам OPEN-WRT трябва да направя т.нар. Webrevert, или с други думи от DD-WRT да се върна на фабричния софтуер на рутера и тогава да инсталирам OPENWRT. Без проблем инсталирах оригиналната версия на софтуера на рутера, но когато инсталирах openwrt след това рутера умря. Не знам на какво се дължи, може би от многото четене из интернет и сваляне на различни бинове, съм инсталирал някой фейк софтуер и рутерът се е брикнал. Както и да е продължих с проучванията и видях че мога да свържа рутера към компютъра със сериен интерфейс. Единственото което трябва да направя е да запоя пинове на предвидените за целта места и да направя една перемичка, катюшка, мост или както искате го наречете между ТР28 и ТР18 намиращи се на задната страна на платката на рутера. За свързването към компютъра използвам USB към сериен порт конвертор. Имах опасения дали ще стане  и дали не вади по-висок волтаж на TTL, но след ровене в интернет видях на едно място да се ползва същия конвертор и реших да рискувам. И тука вече зациклям. С програмата PuTTy свързвам рутера към серииния порт при скорост 115200 бода, започват да се прехвърлят някакви данни, но всичко е на неразбираем език и след известно време спича и не мога да влезна в uboot менюто на рутера за да го флашна. Някой може ли да ме насочи какво да правя и дали проблемът е поправим. Прилагам и няколко снимки. На последните са и маймуницата която ми излиза в терминала на putty.

Неактивен petkosamoletko

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 32
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #1 -: 31 Август, 2018, 00:00:58 »
Опита ли с друга скорост - 9600 или 38400?

Неактивен Niakoi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: Пазарджик
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #2 -: 31 Август, 2018, 08:30:13 »
За свързването към компютъра използвам USB към сериен порт конвертор. Имах опасения дали ще стане  и дали не вади по-висок волтаж на TTL, но след ровене в интернет видях на едно място да се ползва същия конвертор и реших да рискувам.
Ако USB to COM конвертора ти е някое китайско менте, има шанс да не си пребил тотално рутера. Ако е що-годе истински, на Tx ще извади минимум 5V за лог ниво "0" и -5V за "1", като това влиза директно в процесора на рутера, който е на 3,3V . Интерфейса на платката не е COM а UART - има разлика. Аз имам два такива: купешки от 25лв - вади +-9V и самоделка - вади +- 10,5V
Най-добре е да свалиш флаша (чипа) и да го налееш с програматор с някой сигурен бин, свален от работещ рутер същата версия. А това, дето рутера ти прави "парчета", първо провери захранването - кондензатори, адаптор...

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #3 -: 31 Август, 2018, 08:45:46 »
Мерих волтажа на конвертора преди да го свържа на Tx дава точно 5 волта. Уж е хубав конвертора, пак е китайски, но е хубав. Не съм изпекал чипа все още, като го включа всеки път си зарежда тези работи, просто защо излизат такива йероглифи. Не мога да разчета нищо и съответно не мога да продължа с флашването. Ще пробвам и с други скорости да видим какво ще стане.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #4 -: 31 Август, 2018, 15:24:36 »
Взех един конвертор USB към UART и воала. Излезе си всичко както си  трябва. Сега мога да си продължа с експериментите.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #5 -: 31 Август, 2018, 21:37:39 »
До тук добре с експериментите, но пак зациклих. Свързах рутера с конвертора към компютъра и всичко си е наред. Настроих лан картата с IP 192.168.1.100 , това го дава като адрес на сървъра с команда printenv. IP на самия рутер си го дава 192.168.1.111. Пингнах лан картата от putty дава че си е свързано. Бин файла с оригиналния фирмуеър е в папката на TFTP сървъра, само е преименуван tpl.bin  да е по-кратко за писане. На TFTP сървъра настройките също мисля че са наред - излезе си ми IP на лан картата, файла си го дава че е в директорията. Обаче пиша командата:
hornet>tftpboot 0x80000000 tpl.bin
и ми излиза TFTP Error 'File Not Found.' (1)
Чудна работа, чудя се какво не му харесва та не го зарежда. Прилагам и скрийншот.
« Последна редакция: 31 Август, 2018, 22:18:06 от kolev »

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #6 -: 31 Август, 2018, 21:51:48 »
я под ДОС иди в папката на TFTP пиши DIR  да видим
щото по подразбиране Windows скрива разширенията на файловете, та може твоя да не е баш tpl.bin

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #7 -: 31 Август, 2018, 22:13:08 »
Така си го дава tpl.bin Сега се ровя и чета по темата и на едно място прочетох за друга програма Tftp с име PumpKIN. При следващите експерименти ако не намеря решение може да пробвам с нея.
Изписва едно:
Eth1 link down
Using Eth0

на предния шот се вижда. То малко ме съмнява, ама пък грешката я дава във файла, а не в лан картата.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #8 -: 01 Септември, 2018, 11:27:02 »
май ти разбрах проблема ;)
направи TFTP папката във ГЛАВНАТА директория
C:\TFTPзащото в момента, пътят към него е:
C:\Program Files\Tftpd64ама ДОС програмите ползват 'късите' имена на пътищата, до 8 знака и Интервала в името на директорията най-вероятно е причината да не намира файла.
е, може и само BIN файла да сложиш там, тогава комантата ще ти е:
tftpboot 0x80000000 C:\TFTP\tpl.bin(може и да не е от това, но не пречи да пробваш)


Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #9 -: 01 Септември, 2018, 12:29:41 »
Задължително ще пробвам!!! Само че тези дни не знам дали ще имам време. При първа възможност ще пробвам и ще пиша. Благодаря Gabo.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #10 -: 01 Септември, 2018, 22:06:00 »
Напредък има, сега си играх 1 час с него така за разпускане. Не стана по начина по който каза Gabo - местих в други папки файла - не ще и не ще. Сложих тази програма PumpKIN и с нея уж успях да кача бина на рутера. Изписа ми че всичко е успешно, изтрих от флаша стария фирмуеър и като му дам команда да се рестартира започва да зацикля - уж зарежда, стига до някъде и пак се връща в началото. Пробвах с фабричния бин - най-новия, пробвах и с по-стар същата работа. Пробвах и с OpenWRT отново същата работа. Сайта от който следвам инструкциите е: http://techsolutions101.ca/?p=143
Пак ще го мислим като има време. Нищо чудно да съм го утрепал тотално. В краен случай може да пробвам да сваля флаш чипа, но имам само PICKIT3 за програматор и не съм сигурен дали ще стане. Прилагам и един скрийншот как зарежда бина  :D

Неактивен dobriq313

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: Благоевград
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #11 -: 13 Май, 2019, 00:04:48 »
Здравей,

преди време съживих убит рутер с форсаж да зареди фърмуера през лан кабел. Получи ми се след няколко опита. Ако представлява интерес ще намееря линк с инстукцията.
пс: стана под линукс

Неактивен marabunta

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 27
  • Населено място: гр. Свищов
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #12 -: 13 Май, 2019, 20:14:26 »
Има ли раздвижване с рутерчето?

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #13 -: 13 Май, 2019, 20:27:22 »
Хубаво ще е да има такава информация занапред. Аз този рутер така или иначе вече го нямам. Пострада от пролетното почистване.

Неактивен marabunta

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 27
  • Населено място: гр. Свищов
Re: Брикнат рутер TP-LINK WR-740-N
« Отговор #14 -: 13 Май, 2019, 20:41:23 »
Специално този модел сигурно е най-разпространените устройство в средностатистическия БГ дом.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
898 Прегледи
Последна публикация 09 Февруари, 2017, 19:54:02
от Велин Панчев
1 Отговора
779 Прегледи
Последна публикация 13 Март, 2018, 08:57:59
от e-sea
1 Отговора
1682 Прегледи
Последна публикация 08 Април, 2023, 22:47:46
от zdimitrov
2 Отговора
629 Прегледи
Последна публикация 05 Юни, 2019, 12:45:27
от azop_v
0 Отговора
131 Прегледи
Последна публикация 15 Април, 2024, 19:45:23
от NKK

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |