| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на радио приемник рекорд-47 втори вариант  (Прочетена 12199 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Радиото не работи след неговото включване то не проявява признаци на живот ето сайт с радиото ,http://www.rw6ase.narod.ru/000/rpl_s/rekord47_2.html,  снимките ще се позабавят .

                                                                                    :help:     
алексООД

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Моля за помощ нямам крушки но това мисля че не би трябвало да влияе на лампите нито една не загря нито една не тръгна .
алексООД

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Гледах схемата на радиото, мога само да предполагам: 1. Тъй като ототленията на всички лампи са последователно свързани, провери ги една по една да няма някоя прекъсване, 2. Провери гасящото съпротивление което е последователно на отопленията; 3. Предпазителите, здрави ли са. Това е засега, успех.

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 76
  • Населено място: Варна
Разгледай това:       http://www.oldradio.ru/radios/073.shtml

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Колегата уаесу47 не е прав това не е моя модел а относно бушоните здрави са с нов кабел , къде по точно е това съпротивление и прекъснати мисля че няма нямам уред да ги провера , едната е нова а другите са си неговите.
алексООД

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
А и някои лампи не има се вижда без уред незнам как да го направа.  :master2:
алексООД

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Колега не се обиждай, но ако искаш това радио да проработи, дай го на майстор. Няма как така да ти кажем какво да направиш, без уред, без да знаеш как се проверяват отопленията на лампите, кое е гасящото съптотивление и т.н. Казвам го най-доброжелателно, такова радио е сигурно доста рядко, нека да го види някой който се е занимавал. Успех.

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 76
  • Населено място: Варна
Тогава гледай следващото-и сам се научи да търсиш -то за всяко нещо ако чакаш някой да ти го свърши...............http://www.forum.oldradio.org.ua/index.php?PHPSESSID=0rmsok5683anbn5jbkb1penps0&topic=7600.0

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Не се убиждаЙте но аз просто питах за да съм по сигорен иначе горе долу схванах къде са
е чак пък рядко не бих казъл в русия сигорно имам много повече  та наред и гасящото според мен а  за уред пари нямам а в софия ще ми сменят някои чарк сигорно.
« Последна редакция: 03 Април, 2013, 20:48:29 от alex_113 »
алексООД

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Благодаря на колегата yaesu47 гледам че той само дава акъл айде и другите не се стеснявайте.
« Последна редакция: 03 Април, 2013, 20:49:25 от alex_113 »
алексООД

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Че то уреда е азбуката, дори и той е недостатъчен и се изискват доста други неща. От там се почва. Без него с пробна лампа ли ще проверяваш?

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Абе аз и пробна нямам та как да ги светна . :hi:  да ги включа бе хора та да вида дали работат.
« Последна редакция: 03 Април, 2013, 21:00:18 от alex_113 »
алексООД

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Катосипоканишнякойприятелнагости.  :D

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Абе за теб спеис бар няма ли .
алексООД

Неактивен alex_113

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 61
  • Населено място: Sofia
Ето малко снимки.
алексООД

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |