| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ресивър за домашно кино губи предните си канали  (Прочетена 3198 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kskpkb

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Аз не съм специалист, по скоро се уча от вас и мненията които споделяте и не мога да взема отношение. Иначе си мислех дали да не изкривя малко пластинките, но реших, че е по-добре да не пипам защото чета, че се регулирали с някакви грамометри, мислех си ако едната пластинка изкрия повече, може другата да не ляга добре и замених релетата с нови. Ако достъпа до тях беше лесен, може би щях да опитам отново с тях, но в този ресивър за да стигна до платката, трябва да разпоя всички токове от трансформатора, всичко е на спойки, не с букси. Запазих старите релета, почистил съм ги, може да влязат в употреба някога и да видя дали ще ми правят пак мизерия. Иначе да чукна на дърво, снощи го събрах и до момента няма никакви проблеми, всичко свири, няма никакви прекъсвания. Радвам се, че отново свири и ви благодаря за помощта и отделеното време на всички.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
За да приключим темата-смяната на релетата е кардинално решение, но ако те са единствено възможна причина за проблема. Слави сподели мнение което не трябва да се пренебрегва.Аз ще добавя още нещо- не съм гледал схемата, но най-вероятно има жак за слушалки, той също може да бъде виновник за този ефект.Относно афекта на Карло за корифейството-нямам претенции. Иначе в село Баня на 6км. от моето жилище преди години се издигаше и работеше най-големия комбинат в Европа за производство на слаботокови релета.Работил съм там и имам представа за това какво представлява релето и как действа. Все пак се съгласявам с него че при някои конструкции е възможно леко изместване на неподвижния контакт. Не и при тези две които ще покажа:
при първият модел неподвижните контакти са армирани с много здрава пластмаса за да не се изместват, освен това са и по-дебели; при вторият модел както вече писах неподвижните пера са три пъти по-дебели от поджижните, материала от който са направени е различен. И двата типа релета са произвеждани в ЗСР-Баня за нуждите на ЗТА Банско и Сименс за производство и поддръжка на АТЦ.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |