| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: SANDACITE.COM стана на 12 г.  (Прочетена 2169 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
SANDACITE.COM стана на 12 г.
« -: 01 Юли, 2023, 10:40:03 »
Здравейте колеги и приятели, на тази дата 1.07 през 2011 г. беше регистриран сайта sandacite.com. 12 не са много, но не са и малко време за един сайт и форум. Дневно при нас влизат около 800-900 посетителя, до сега имаме 14 998 теми с 126 633 публикации (с тази ще станат +1).
Годишнината не е кръгла, но пък за мен е повод да споделя и как на практика съществува това място, в което обменяме идеи, съвети... а някои даже и предмети.

Та когато преди 12 г. с mano решихме да го регистрираме, единственото което трябваше да се направи е да се плати за 1 г. името на сайта, тогава беше около 20 лв. Временно го инсталирах на сървър на приятел, но след няколко месеца преместя на по-сериозен и плащах около 80 лв. годишно за това.
Междувременно събрахме и ЕКИП от Модератори, т.е хора, които ДОБРОВОЛНО и БЕЗ ЗАПЛАЩАНЕ да оправят сгрешени теми, да трият неподходящи такива и т.н.т.
Форумчето започна да се разраства и в момента има към 2000 потребителя регистрирани. Заедно с хората, търсещи съвети или помощ обаче, се завъдиха едно 'добронамерени' хорица, които решиха, че ние тук сме се събрали едно блато шарани и с настървение влизаха само и единствено да си пробутат някоя стока. Ограничихме ги доколкото можем.
И да продължа с развитието на сайта ... година и нещо след преместването на сайта на 'сериозен' сървър се оказа, че понатоварваме повече от платеното и любезно ми бе предложено да минем на по-висок план, т.е - 250 лв на година. Нещо, което ми идваше малко в повече, затова реших, да си направя собствен сървър, да го сложа при Интернет доставчих и да си реша проблема. Намерих стар, но запазен сървър (напълно в духа на сайта), преместих всичко там и на първо време въпроса беше решен.... Ноооо, всички знаем, че старата техника си е стара, особено когато става дума за Компютри. Та след годинка-два той започна да дава проблеми и трябваше да се взима някакво решение.
Забележета, че по него време НЯМАШЕ никакви реклами във ФОРУМА (а сегашните са само в раздел КУПУВАМ/ПРОДАВАМ и..... на месец правят ОГРОМНИЯТ приход от 2Евро (ДВЕ!! ЕВРО) )
И или трябваше да зарежа сайта или да измисля нещо ... и измислих - купих вече НОВ (за тогавашната 2015 г.) сървър за скромните 1500 лв, монтирах го пак при приятели Доставчици на Интернет и ... за сега се крепим.
Да, плащам 40 лв на месец за Интернета на Сървъра, да седя понякога по нощите да ъпдейтвам нови версии на програмите. Да и МОДЕРАТОРИТЕ се ядосват понякога, че ПОТРЕБИТЕЛИ ги тормозят, щото не можели ДА СИ ПРОДАВАТ НЕЩАТА...

Та знам, че повечето тези неща не ги вълнуват, но пък аз бях решил да си ги кажа.

Честит РД на Сайта.

Бъдете Здрави и Наздраве.

168674-0

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #1 -: 01 Юли, 2023, 10:51:58 »
Честит Рожден Ден! Сайта си е страхотен!  :drinks:  :bravo:

Има ли нещо от рода на Patreon, GoFundMe или някакъв нашенски еквивалент?

Активен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #2 -: 01 Юли, 2023, 11:24:02 »
ЧРД на сайта! На Gabo и всички съфорумци пожелавам преди всичко здраве!  :drinks:
0888981645, 072365106

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #3 -: 01 Юли, 2023, 12:45:24 »
ЧРД приятели :drinks: всички да сме живи и здрави и догодина пак да се поздравим :good:

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #4 -: 01 Юли, 2023, 12:53:46 »
ЧРД и от мен! От друга страна погледнато това означава че със съмишленици и приятели сме остарели с 12 години-заедно.Както е писал преди мен Слави да сме живи и здрави още доста-да не гневим с претенции Господа!

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #5 -: 01 Юли, 2023, 13:02:44 »
Ч.Р.Д. и от мен, да са живи и здрави всички съфорумци! Като погледнах, то и аз наближавам 10г.  ;)

Неактивен СтароПламен

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: София
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #6 -: 01 Юли, 2023, 15:00:31 »
Да е честит празникът на всички!
Искрено благодаря на собствениците на "радиоклуба" и на отзивчивите ни приятели.
С уважение - Пламен

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #7 -: 01 Юли, 2023, 16:22:43 »
Честит рожден ден на Сандъците!Благодаря от сърце на Габо, Мано и всички модератори за труда, средствата, нервите и последователността, с която подържат този прекрасен форум в перфектна форма, превръщайки го в истински дом за хора като нас.
 :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #8 -: 01 Юли, 2023, 17:56:35 »
ЧРД, кога се изтъркаляха тези години  :) .

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #9 -: 01 Юли, 2023, 18:27:53 »
Омраз!

Активен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #10 -: 01 Юли, 2023, 18:58:47 »
ЧРД на сандъците! Пожелания за много здраве и щастие на Gabo и всички съфорумци.  :drinks:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #11 -: 01 Юли, 2023, 19:20:46 »
Прекрасна годишнина! Да е жив и здрав сайта и да продължава да ни радва!
Да е жив и здрав Gabo и останалите модератори и да продължават да ни търпят :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #12 -: 01 Юли, 2023, 19:24:32 »
Честит рожден ден на всички съфорумници. Живот и много, много, много здраве преди всичко. Успех във всички начинания. :good: :drinks:

Неактивен Baxandal

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Гоце Делчев
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #13 -: 01 Юли, 2023, 21:38:22 »
Честит рожден ден на сайта , форума и реално на всички колеги сандъкчии! От 2018- та , съм тук. Почти няма ден в който да не влезна и с интерес да науча нещо ново от необятния свят на Радио-електрониката в многото полезни теми и раздели. Чувствам се , като в свой дом . Благодарности , към създателите на сайта , форума , както и модераторите  поддръжници! Живи и здрави всички , успехи и на добро да върви! 
 :reader:  :drinks: :alko: :drinks:  :hi:

Неактивен малкия

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 99
Re: SANDACITE.COM стана на 12 г.
« Отговор #14 -: 02 Юли, 2023, 16:40:37 »
 Да сте живи и здрави!  :hi:
Благодаря Ви за прекрасния сайт и на Всеки който е допринесъл за неговото съществуване НА МНОГАЯ И БЛАГОСЛОВЕННАЯ ЛЕТА
“Страна безъ собствена индустрия е колония” - Сава Алтимирски "Бралтъ"

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
19 Отговора
9823 Прегледи
Последна публикация 03 Април, 2015, 01:47:43
от Gabo
0 Отговора
969 Прегледи
Последна публикация 01 Април, 2015, 00:28:59
от Gabo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |