| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Краят на една епоха - изключване на аналоговата ефирна телевизия  (Прочетена 5623 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Колкото и да не ми се вярваше че това ще се случи, наистина то вече е факт. Наистина окончателно се изключи аналоговата телевизия! За първи път от 26 Декември 1959-та година днес 30 Септември 2013 вече няма аналогово телевизионно излъчване от телевизионната кула в борисовата градина. Краят на тази епоха настъпи за добро или лошо. Предоставям ви репортаж от церемонията по изключването на аналоговата ефирна телевизия, както и запис на последните секунди аналогово ефирно телевизионно излъчване в София:
http://vbox7.com/play:45d7b940d0
Сега остава само да си правим телевизионни предавателчета (сендери) в метровия обхват. То още не сме готови със средновълновите сендери след спирането на предавателите, та сега трябва и телевизионни да правим, но няма как, това е! Ще отговорим на изискванията!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Да се надяваме, че е за добро. Аз така и не си спазих срока да поправя два телевизора докато имаше аналогов сигнал, та сега ще ми се налага да ги включвам към кабелната :D
Интересно ми е навремето като са казали че преустановяват излъчването на черно-бяла телевизионна програма и започват само цветна как ли са реагирали хората. Въпреки че с черно-бял телевизор може да се гледа цветно предавана програма без допълнителни устройства.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Това е положението аналоговата отива в миналото ,но аз винаги ще я споменавам с добро.  :good:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Да и аз така. Сравнението с цветната и черно - бялата телевизия не е съвсем  адекватно защото последните две са напълно съвместими и повечето хора дори не са разбрали кога е станал прехода защото на черно - белите телевизори не си е личало :). То си е било едно развитие САМО в положителна посока БЕЗ недостатъци, докато сега също има предимства но има и доста недостатъци.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Съгласен съм че сравнението не е адекватно, просто в последно време съм на вълна черно бели телевизори и за това дадох този пример  :). Сещам се за един виц по темата. :)
"Двама приятели не можели да решат спор по между си и решили да отидат при попа и да поискат съвет от него. Единият попитал:
- Дядо попе, черното цвят ли е?
- Цвят е, чедо мое - отвърнал попът.
- Ами Дядо попе, бялото цвят ли е? - попитал пак човекът.
- Цвят е, чедо мое - казал пак попът.
Като чул това тоя дето питал се обърнал към приятеля си и казал:
- Видя ли бе, аз като ти казвам че моя телевизор е цветен, ти не ми вярваш!"

 :D

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград


верно са изключили аналоговия сигнал , ей на сега опитахме да включим операта - излиза образа на Орешарски кат чичо Сам и отдолу надпис : "YOUUU , still haven't bought a DVB tuner !?"
 :hi: :drinks:



Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Ето и едно нескопосано видеоклипче което направих днес за инсталиране на DVB-T приемник с модулатор на стар телевизор без AV вход. Свързването е през антенния вход на телевизора. Може да е полезно за някого:
http://vbox7.com/play:9f13022778
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Някой пробвал ли е декодера от Практикер ?

http://www.praktiker.bg/praktiker-international/html/bg/60758/index.html

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Аз не съм, ако говориш за онзи дето се включва направо в скарт буксата не мисля че е много добър съдейки по габаритите му. Имай предвид че да се направи входно стъпало за такъв приемник което да работи добре в сложна сигнална обстановка, каквато е на повечето места в българия и приемането да е стабилно и надеждно си е изкуство и не всяка фирма производител която се е пръкнала е в състояние да направи достатъчно качествено стъпало. Например имам DVB-T тунер на компютъра, като платка на PCI-E и той се мръщи на повечето канали приемането е нестабилно, забива, става на пиксели и т.н. Докато и двата модела декодери на Strong които съм пускал у нас работят със същата антена и сигнал напълно стабилно без АБСОЛЮТНО никакви проблеми, така че аз лично мисля че не трябва да се скъпи човек и да купи декодер с 10тина лева по-евтин и после да се чуди как да го накара да работи добре. Strong е доказала се марка с дългогодишен опит в сателителитната техника, така че аз лично препоръчвам техните продукти.
Ето и Електрончето с последните часове на ефирната телевизия:
« Последна редакция: 30 Септември, 2013, 21:54:12 от origo »
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |