| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Колекцията ми. Колекцията на dinev66  (Прочетена 34332 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1178
  • Населено място: Пловдив
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #105 -: 29 Ноември, 2022, 21:53:42 »
Поздравления за Владо Динев за
отличната реставрация .

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #106 -: 30 Ноември, 2022, 01:49:32 »
 :bravo: :bravo: :bravo:

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #107 -: 30 Ноември, 2022, 17:33:48 »
 :hi: Владо, както е тръгнало може да отвориш представителство - музей на SABA. Както гледам, доста бройки насъбра и все от сой.  :drinks:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #108 -: 30 Ноември, 2022, 17:44:38 »
 :good:

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 458
  • Населено място: Пловдив
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #109 -: 30 Ноември, 2022, 21:36:07 »
:hi: Владо, както е тръгнало може да отвориш представителство - музей на SABA. Както гледам, доста бройки насъбра и все от сой.  :drinks:

    Любо, имам още Саби, ама нямам много време за писане. В момента се сещам за поне още 5. Между другото нито един модел не ме е разочаровал, дори тези от по-ниския клас. Винаги съм изпитвал удоволствие при реставрирането на всеки екземпляр.
    Благодаря на всички колеги за коментарите, радвам се, че ви харесват апаратите, които представям!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #110 -: 30 Ноември, 2022, 21:40:53 »
Владо, давай (пък когато можеш де), така се прави колекция!? Е, не можем да се репчим на западняците, но поне да се опитваме..
0888981645, 072365106

Неактивен morski

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 100
  • Населено място: Варна
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #111 -: 01 Декември, 2022, 01:37:16 »
Още веднъж браво на колегата Динев 66 за изключителната работа, но гледайки и радвайки се на тези бижута ми възникна въпроса към колегата,коя от двете дейности,механичната или радио часта като реставраторска такава му доставя по голямо удоволствие?
Че е еднакво силен и в двете посоки е ясно, но коя му е по на сърце?
Само не казвай че и двете еднакво те кефят, щото ще излъжеш.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 458
  • Населено място: Пловдив
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #112 -: 03 Декември, 2022, 16:27:39 »
Още веднъж браво на колегата Динев 66 за изключителната работа, но гледайки и радвайки се на тези бижута ми възникна въпроса към колегата,коя от двете дейности,механичната или радио часта като реставраторска такава му доставя по голямо удоволствие?
Че е еднакво силен и в двете посоки е ясно, но коя му е по на сърце?
Само не казвай че и двете еднакво те кефят, щото ще излъжеш.

Електрическата част ми е на сърце. Дърводелската част или почистването и пребоядисването на шасито ми е даже досадна, но за удовлетворението от добре изглеждащ завършен продукт и това е нужно да се направи. Опитвах 1-2 пъти да ползвам услуги на дърводелец, но резултатът беше плачевен.

Неактивен morski

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 100
  • Населено място: Варна
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #113 -: 03 Декември, 2022, 22:45:02 »
Още  веднъж браво, достое човек и достоен отговор.
Респект и пълен напред.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 458
  • Населено място: Пловдив
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #114 -: 04 Януари, 2024, 22:32:30 »
« Последна редакция: 04 Януари, 2024, 22:38:27 от dinev66 »

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #115 -: 04 Януари, 2024, 23:42:32 »
Много хубаво радио. Преди години ремонтирах такова и бях очарован от звука му.  :good:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #116 -: 05 Януари, 2024, 13:17:30 »
Правиш ги да изглеждат по-добре от нови, много, много красиви апарати.

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1534
  • Населено място: Варна
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #117 -: 05 Януари, 2024, 19:26:47 »
Владо, хубаво радио, и аз имам едно, но май САБАта ти са голямата тръпка!  :)

Неактивен navi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 367
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #118 -: 05 Януари, 2024, 22:11:55 »
Радиото е супер, ам откъде изскуба тая емблема  :D
Приятелски Поздрав!
Иван

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 458
  • Населено място: Пловдив
Re: Колекцията ми. Колекцията на dinev66
« Отговор #119 -: 05 Януари, 2024, 23:01:00 »
Владо, хубаво радио, и аз имам едно, но май САБАта ти са голямата тръпка!  :)
Ванка, тръпка са ми апаратите, на които мога да слушам музика с качествен звук. Т.е. тези, произведени в периода след 1950 до 1958/60 г., с УКВ, с качествена акустична система. И направени с добра инженерна мисъл и дизайн. Към 60 г. стават твърде ръбести, навлиза пластмасата, което не ми харесва. SABA в този период обръщат внимание точно на това - правят много качествени говорители, изпипват НЧУ, добри тонкоректори, отлични изходни трансформатори. Всичко за добрия звук. Вярно е, че не съм правил Телефункен от топ серията им от този перод, но останах разочарован до известна степен от 1-2 по-ранни модели. Мисля, че Браун също са били много добри в електрониката и супер напредничавия дизайн от късната лампова епоха, но откъм акустиката не чак толкова. В апаратите на САБА имам чувството, че дълго е мислено за всеки детайл и сякаш са почти съвършени. Едно дребно сравнение - променливите донастройващи кондензатори на Саба са железни - и в преносния и буквален смисъл за разлика от традиционно използваните  от други производители. Такава проста конструкция, вечни на практика, няма запичане, няма нищо за чупене, лесно въртене, прецизна настройка. Регулируемите хетеродинни и входни кръгове, филтрите (МЧУ) - уникална тяхна конструкция - никога не ми се е случвало да не може да се развърти ядро или да се счупи. И наличие на 3-ти регулиращ винт за силата на връзката м/у първична и вторична страна. Можеш да направиш резонансната крива каквато си искаш и да регулираш лентата на пропускане. За сравнение този Blaupunkt ми отне 3-4 дни докато разбера защо не могат да се настроят някой кръгове, докато успея да раздвижа и извадя ядрата, някои разтрошени, разглобени и заседнали - абе мъка. Често ми се е случвало и на други марки. Пак казвам, говоря най-вече за периода 50-60 г.
   Довоенните и много стари апарати имат друга тръпка, зная, но за нея ако иска да пише някой с повече опит. Аз имам само няколко такива апарата и още няколко съм правил на колеги и приятели. Те имат обаче един голям недостатък в днешни времена. Реставрираш ги и ги слагаш на стелажа като красива стара мебел. Неизползваеми са. Веднъж-два пъти в годината ще ги развъртиш да чуеш станции от целия свят - и в това има силна тръпка (ако имаш специална антенно-фидерна система евентуално) и толкова.
Стига, че стана дълга и широка...
Но всеки има свой вкус, предпочитания и емоции. Моите са такива. Но който не е правил и слушал SABA от онези времена, мисля, че само той не знае. Питайте Валери, Мано и не помня кои други колеги споделиха, че имат такива...
Приятна вечер на всички!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |