| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Да дебъгнем дружно...  (Прочетена 8754 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Да дебъгнем дружно...
« -: 12 Март, 2014, 19:08:40 »
Ето поредната платчица за Apple IIe  ( или Правец 8А, Ц ) , тази е автентична реплика на оригиналния ProDev DDT .
Със промяна на няколко компонента може да се използва и в Apple IIGS.

Това е смесица между хардуерен и софтуерен дебъгер за Apple .

P.S
  Ех ако го имах това преди 20-тина ( и повече )  години що животи щях да имам...
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #1 -: 12 Март, 2014, 19:23:48 »
Поздравления! Първата ти платка която ми харесва на дизайн, защото си е стандартна със зелената солдер маска и се вписва добре в Правец-а. Ако всички платки ги правеше зелени, сигурно щях да ти стана клиент, макар че нямам правец :), в същност имам при роднини в друг град, ама не съм ходил да си го прибера и дори не знам кой от всичките правци е. Обаче те разбирам защо ги правиш бели, макар че аз не бих ги направил, но общо взето натъпкваш правеца с всевъзможните впечатляващи разработки, и когато го демонстрираш на някого от пръв поглед си личи кои са твоите разработки, и кое си е фабрично.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #2 -: 12 Март, 2014, 20:24:17 »
Правена по поръчка за един приятел и той държеше да я направя зелена , иначе синьо или червеното не и мърдаше ( искам жълто но не го правят ) :) .

Относно цвета ти си май единствения който иска да са зелени :) ( бях пускал анкета в разни форуми за Apple ) . Още повече това са нови разработки ( моите платки де ) така че е редно да се отличават по нещо :) .

Така че скоро смятам да ги правя и разноцветни ( с поне по два цвята ) докато ме траят в платкарницата де ( виждал съм такива ) даже със българското знаме на тях цветно :) .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #3 -: 12 Март, 2014, 20:46:28 »
Ами това че са нови разработки не значи че не трябва да изглеждат като автентични, лично за мен именно в това е чара, но разбира се всеки си има мнение.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #4 -: 12 Март, 2014, 20:48:48 »
Познай коя година е правена платката :)
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен ian

Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #5 -: 12 Март, 2014, 21:42:52 »
Епа то си пише....1670!  :D  :D  :D

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #6 -: 12 Март, 2014, 22:41:06 »
Изглежда ми нова. В наши дни е правена според мен :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #7 -: 12 Март, 2014, 22:50:12 »
Трудно се вижда но е от 86 година и тогава им е било интересно да си ги правят шарени но е било по-скъпо май и затова са по малко разпространени цветните , не че ги няма де. Иначе и мен ме кефят зелените маски но от 80-те години правени на сито не фото маска както е сега , повърхността е матова и грапава на новите е глатка и лъскава .

"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #8 -: 12 Март, 2014, 22:54:33 »
Сега също на много места правят маската на сито. В Пловдив във ВИРУС, например.
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #9 -: 12 Март, 2014, 23:37:46 »
Да ама е лъскава фото маска , погледни оригиналните платки на Apple за да разбереш за какво иде реч. сега не правят такива вече че е по трудоемко.
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #10 -: 12 Март, 2014, 23:47:28 »
Да, разбирам за какво иде реч. Такава, каквато искаш може да ти направи всеки ситопечатар, но ще ти дойде скъпичко.
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #11 -: 13 Март, 2014, 18:31:51 »
  Ех ако го имах това преди 20-тина ( и повече )  години що животи щях да имам...
То и със софтуерните дебъгери си имахме по доста животи ;)
Хубава платка (както и другите напоследък), ама освен да я пусна 1-2 пъти и да я оставя в шкафа - за друго не би ми послужила, иначе отдавна да съм дошъл до вас да ми напълниш щайгата ;)
От всички разработки само SdDiska ][ и тестера за памет дето ползвам по-често.
Ама ти продължавай, усещам как скоро ще правим не Онлайн Магазин, ами направо МОЛ  :lol:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #12 -: 13 Март, 2014, 18:35:00 »
А аз още не мога да си намеря Правец.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #13 -: 13 Март, 2014, 18:43:16 »
8Ц има колкото искаш-продавалника е пълен...

Интересно е 8А да си намериш, заради разширителната карта РАМ на THEhungry, с която ще може да пускаш и най-тежките игри за Apple II

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен TheHungry

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 475
  • Населено място: Пловдив
Re: Да дебъгнем дружно...
« Отговор #14 -: 13 Март, 2014, 18:59:03 »
>>Gabo 
Тази е по заявка и излетя отвъд голямата вода , ще го питам човека за какво му е че ми е интересно де .С тези съвременни емулатори май няма много приложение ама човека може да си му е тръпка .гледам от 2008 година е почнал да я  търси тази платка :).

Иначе Правци има ама като им погледнеш цените ....

А иначе платки скоро ще има и други  със сигурност , щом има търсене ще има и предлагане.


"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |