| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: SABA Meersburg Automatic 8  (Прочетена 35473 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
SABA Meersburg Automatic 8
« -: 24 Април, 2014, 21:16:09 »
Проблема е, че не хваща никакви станции и нищо не се чува на говорителите. Давайте съвети от къде да започна. Аз съм вероятно първия, който му сваля капака.
« Последна редакция: 25 Април, 2014, 11:18:39 от mano »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #1 -: 24 Април, 2014, 21:18:49 »
То е ясно,взимаш мултицета и проверяваш постояннотоковия режим на предусилвателя на радиото ако има такъв,междинно честотния усилвател и после със сигнал генератора започваш отзаднапред :) Саканирай му схемата и я качи да го видим тоя хубавец.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #2 -: 24 Април, 2014, 21:20:31 »
Схемата ще я сканирам като ида в работата. И него го взех с оригиналните папири, т.е. упътване за работа и схема. Всичко оригинално и непокътнато в пликче.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #3 -: 24 Април, 2014, 21:22:17 »
Идеално,гледам и в немския форум един плаче за такава схема :)

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #4 -: 24 Април, 2014, 21:47:07 »
Ето го отвътре.
13135-0

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #5 -: 24 Април, 2014, 21:50:02 »
Красиво радио :)

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #6 -: 24 Април, 2014, 21:51:11 »
e то, общо взето няма пълен кеф, няма как да вземеш две саби от германия  за 20 евро и да очакваш да са в идеално състояние, явно са били дипломна работа на някой германски сандъкчия преди мано да ги аташне :writer:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #7 -: 24 Април, 2014, 21:55:11 »
e то, общо взето няма пълен кеф, няма как да вземеш две саби от германия  за 20 евро и да очакваш да са в идеално състояние, явно са били дипломна работа на някой германски сандъкчия преди мано да ги аташне :writer:

Не си спомням да съм казвал, че са 20 евро. Освен това споменах, че са отлично запазени с оригиналните документи и отличен външен и вътрешен вид. Просто в един момент радиото е спряло да работи и хората са си купили по-нов модел, а това са запазили така както са го купили за подарък за тяхната сватба.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #8 -: 24 Април, 2014, 21:58:53 »
мано абе някъде преди време прочетох , че си ги спазарил на далавера, затова предположих , че при ниска цена е нормално да има проблеми , щот германеца не е кат БГ-на , кат продава нещо си казва как е , докато при нас - супер е , работи а в резултат - тояга :writer:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #9 -: 24 Април, 2014, 22:12:00 »
Понеже тука всичко е Окичено и разклонено ти предлагам следната стратегия:

На вторичната на трафа закачваш едни слушалки, за да не мислиш всичк исхеми и прекусвачи и прехвърляния п оговорителите след нея///

И после почваш да мериш от първична назад, като във включено състояние веднага ще откриеш къде ти изчезва брума от намесата на мултимера...

СЛагам 2 виртуални бири на катоден електролит на предусилвателна , съпалото преди нея или на крайно.

Също не изключвам прехвърлящ неполярен междустъпалата...

ПП за да си тестваш читаво НЧУ, Вкарай вход на 1 в арешетка на предусилвателя, тоест СЛЕД  Еквилайсера, тия май имаха и еквилайзерна лампа...

ПП, ако качиш една схема да гледаме , ще е мноого по интересно.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #10 -: 24 Април, 2014, 22:14:00 »
[ Посоченият файл е недостъпен ]Честито, Мано! Това е РАДИОТО! Отвътре се гледа да е в перфектна форма. Красота! Най-добрите говорители! Не виждам и ръжда по шасито. Чудесно!
Ето е схемата:
« Последна редакция: 28 Април, 2014, 20:30:53 от mano »

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #11 -: 24 Април, 2014, 22:50:15 »
Радиото има автоматично търсене на станции. Един мотор върти стрелката и като намери станция, спира там и то свирва. Проблема е, че на автоматичен режим не хваща нито една станция, също и на ръчен, но явно не засича никакъв сигнал. Това ме кара да мисля, че проблема не е в НЧУ-то.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #12 -: 24 Април, 2014, 23:01:36 »
И още:

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #13 -: 25 Април, 2014, 00:08:56 »
Радиото има автоматично търсене на станции. Един мотор върти стрелката и като намери станция, спира там и то свирва. Проблема е, че на автоматичен режим не хваща нито една станция, също и на ръчен, но явно не засича никакъв сигнал. Това ме кара да мисля, че проблема не е в НЧУ-то.

Ако абсолютно нищо не чуваш на говорителите даже и тих шум или брум имаш проблем и в н.ч. усилвател. Но това е най-лесно да се провери. Включи третия клавиш - грамофон и бръкни в буксата-вход грамофон, като предварително намалиш потенциометъра за силата поне наполовина за да не повредиш говорителите.

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Re: SABA Mehrsburg Automatic 8
« Отговор #14 -: 25 Април, 2014, 00:26:27 »
Сгрешил си модела "Meersburg" в заглавието на темата. А аз съм сгрешил схемата - вместо Meersburg съм качил Freiburg. Разликата е в н.ч. усилвател и говорителите. Във в.ч частта ако има изобщо разлики те са минимални. Проблемът е, че аз не мога да си поправя грешката и мога да подведа така някой колега. Ти сигурно ще можеш да си поправиш грешката. :) Но въпросът  е принципен. Според мен авторът на поста трябва да може да му  направи корекция по всяко време. Не разбирам защо е това ограничение. Ако ти не беше администратор, намаше да можеш да коригираш и най-важната дума в заглавието на темата - модела. И ако някой друг търси информация за този модел, търсачката няма да намери  тази тема.

А ЕМ34 има ли  поне малко светлина. Звучи ми малко вероятно да няма грам звук поне на някой обхват. Провери ли имаш ли анодно? Разбира се може да има проблем и в МЧУ -то. Говорителите минават и през един превключвател - също вероятно място за дефект, ако нямаш никакъв звук.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
1410 Прегледи
Последна публикация 01 Май, 2013, 10:47:04
от Богомил
1 Отговора
609 Прегледи
Последна публикация 29 Ноември, 2022, 10:53:47
от dinev66
2 Отговора
678 Прегледи
Последна публикация 20 Януари, 2023, 15:21:28
от rolling_heads
30 Отговора
2619 Прегледи
Последна публикация 13 Юли, 2023, 23:35:35
от dragan
5 Отговора
300 Прегледи
Последна публикация 27 Декември, 2023, 15:00:26
от Валери

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |