| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Управление на декодер.  (Прочетена 3439 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Управление на декодер.
« -: 07 Май, 2014, 15:46:59 »
Здравейте ,имам  телевизор вграден в нещо като шкаф , с дистанционно го управлявам да се вдига нагоре ,т.е.,да се показва от шкафа и да се прибира в него.Абе нещо като телевизора на Слави Трифонов.В този шкаф е поместен и декодерът.Много непрофесионално изглежда да отварям винаги вратичката на шкафа за да управлявам декодерът с дистанционното а и не ми се дупчи самата мебел.Въпросът ми е ,възможно ли е да разпоя диодът който приема сигнал от дистанционното ,т .е., диодът на декодера ,на негово место да запоя две кабелчета ,т .е., да изведа диодът навън и по този начин без да отварям вратичката на шкафа да управлявам системата .Или освен този диод трябва да изведа още нещо.Благодаря!

Неактивен tlt

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: България
Re: Управление на декодер.
« Отговор #1 -: 07 Май, 2014, 16:23:00 »
Може, само не го прави с индукционен поялник или такъв на 220В, занулен.
Най-добре с поялник на ниско напрежение, през траф. Ако ве пак ще ползваш на 220В, загрей го и го ползвай изключен.


Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Управление на декодер.
« Отговор #2 -: 07 Май, 2014, 16:26:25 »
Благодаря за съвета ,а можете ли да ми обясните защо е тази процедура.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Управление на декодер.
« Отговор #3 -: 07 Май, 2014, 16:28:36 »
Това за поялника на 220 е силно преувеличено, винаги съм работил със занулен поялник на 220 волта и всичките ми познати работят с такъв с прецизна апаратура и никога не е имало проблеми. Относно извеждането: Вътре вероятно не е диод а ИС с 3 крака, но това не променя нещата всеки крак ще свържеш с проводник към платката и ще изведеш ИЧ приемника където ти е удобно. Друг по-неинвазивен за декодера вариант е да си направиш собствен "ретранслатор" за сигнала от дистанционното. Един TSL250 за приемник или друг вид оптоприемник управлява един транзистор който клати ИЧ светодиод който да свети вътре в шкафа срещу декодера :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Управление на декодер.
« Отговор #4 -: 07 Май, 2014, 16:30:51 »
"Диода", всъщност приемника е с 3 крака( ще ти трябват 3 тънки кабела до 30-40см дължина и да  забележиш с маркер на  самия диод и на  платката кой е  1-ви крак),

На платката на уреда имай предвид, че ще е доста нагъчкано а пистите бая тънки та поливай обилно с флюс за разпояване и диода го хвани за крачетата с тънки клещи, напрегни и  чак тогава допирай поялника до краката ,за да се извади моментално като се нагрее , щото от прегряване на краката може да го прецакаш много бързо...  После изоолирай всеки крак на диода с термосвиваем шлаух, аз ползвам 0.5 най малкия или 1.0. щото като е изваден почват да се гънат и ако се допрат докато работи,това ще му е...

Гледай да си загрял поялника предварително преди да почваш мнооого добре.

Поялник за 6-10лв , от елимекс иликонрад най обикновен. Тинол само от Синя макара. Флюз аз ползвам зелено шише. Въпросните ги купувам от Елимекс или Конрад.
« Последна редакция: 07 Май, 2014, 16:42:50 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Управление на декодер.
« Отговор #5 -: 07 Май, 2014, 16:35:48 »
Е това последното ми изглежда доста сложно ,ако можеш да го начертаеш ,бих могъл да опитам ,но ако не ти се играе да чертаеш ,благодаря за съвета придобих известна ориентация.
Всичко добро!

Неактивен tlt

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: България
Re: Управление на декодер.
« Отговор #6 -: 07 Май, 2014, 16:36:30 »
.....а можете ли да ми обясните защо е тази процедура.
Ами от горчив опит.
Това за поялника на 220 е силно преувеличено.......
Няма лошо, кой както го разбира.... :)

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Управление на декодер.
« Отговор #7 -: 07 Май, 2014, 16:37:18 »
Благодаря на пичага!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Управление на декодер.
« Отговор #8 -: 07 Май, 2014, 17:23:03 »
Има някои свръх чувствителни схеми при които наистина трябва да се вземат специални мерки за поялника, но в случая не мисля че е така.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |