| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 115784 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #120 -: 15 Март, 2017, 13:15:28 »
Някой беше ме питал какво представлява "Абонатен трансформатор" и какви са данните на намотките.По мои спомени мисля че го бях обяснил в тази или друга тема,но пак ще обясня и допълня някой работи.Първичната им намотка се правят с две секции.При паралелно свързване на двете половинки са за входящо напрежение 120V,а при последователно свързване за 240V .Номиналната мощност на абонатния трансформатор е 20 и 40 W и по-рядко с мощност 100W.Те имат предпазители на първичната и вторичната намотка..Големината на един 20W транформатор е колкото изходния на радиоприемник "Концерт".Лично аз в колекцията си имам такъв трансформатор макар и с пробита първична намотка ,но без външния кожух и крепежната шина с клемореда и предпазителите,но съм снимал външния му вид и намотъчните му данни.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #121 -: 13 Април, 2017, 20:15:43 »
В последно време виждам че спамя в темата,но ще споделя една нова придобивка в колекцията си.Да се надявам че ще представлява интерес за тези които обичат областта жична радиофикация.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: За радиоточките...
« Отговор #122 -: 13 Април, 2017, 20:32:25 »
Боби, радиоточката е перфектна, браво  :bravo: . Аз скоро също мислех да си купя една такава преди време, това е малко модифицирана кутия от радиото "Мир"  :) .

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: За радиоточките...
« Отговор #123 -: 14 Април, 2017, 09:01:31 »
Няма такова нещо колега.Това не е спам - Вие все пак пишете по темата, а не за нещо различно. Хубаво е че темата се допълва и разширява, пък е и интересно. :)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #124 -: 23 Юни, 2017, 23:08:40 »
Здравейте, имам една радиоточка "тонмайстор" чисто бяла в много добро състояние като нова, но с липсващ кабел и възнамерявам, да бутна вътре някакво усилвателче и да използвам оригинлното високоговорителче, какво ще ми предложите да натъпча вътре?
И който иска бих му подарил трафчето ,ако би му вършило работа, да реставрира някоя радиоточка :)
 :hi:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #125 -: 24 Юни, 2017, 10:50:41 »
Предполагам искаш предложения за готов модул който да набуташ вътре. Аз бутам това и става добре:
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=5064.msg34802#msg34802
Но не е готов модул. Само не дей набутва нещо с усилвател клас Д че язък дето напоследък за мощности които могат да се охлаждат без радиатор в клас АБ да се прави клас Д.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #126 -: 24 Юни, 2017, 11:10:46 »
Аз пък развалям радиоточките, така: https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=8013.15  :D :D :D

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #127 -: 01 Август, 2017, 09:08:37 »
Ето един интересен представител на радиоточките - рупорен говорител за външно озвучаване. Може да работи на линии с напрежение 30, 120 и 240 волта. Като го включих към градската радиомрежа изрева като мечка-малинарка.

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: За радиоточките...
« Отговор #128 -: 01 Август, 2017, 22:00:24 »
Много здрава и изпитана техника. Ето пример в какви условия продължава да работи външния траф на линията във Враца.

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #129 -: 01 Август, 2017, 22:24:25 »
И при нас трафовете са в подобно състояние. Колегата, който ги поддържа все се кани да  да им прави шапки от шишета за минерална вода. За сега още не е започнал, но и трафовете още издържат.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: За радиоточките...
« Отговор #130 -: 01 Август, 2017, 22:54:15 »
Ако за шапки се използват шишета от бира, ще бъде много по-приятно !  :drinks:

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #131 -: 01 Август, 2017, 23:08:11 »
Ако за шапки се използват шишета от бира, ще бъде много по-приятно !  :drinks:

За целта ще трябва да пуснат бира в шишета по десет литра. Тези от два литра са тесни. :drinks:

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: За радиоточките...
« Отговор #132 -: 01 Август, 2017, 23:14:15 »
За целта ще трябва да пуснат бира в шишета по десет литра. Тези от два литра са тесни. :drinks:
Още по-приятно!  :empathy2:  :drinks:
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: За радиоточките...
« Отговор #133 -: 02 Август, 2017, 10:10:00 »
Да не съм объркал форума - това да не е сбирка на алкохолици :lol: :lol: :lol:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: За радиоточките...
« Отговор #134 -: 04 Ноември, 2017, 00:09:41 »
Беше писано вече във форума, но мисля, че е добре и в тази тема да го има. Става въпрос за спирането на бургаската радиоточка. Линк към новинарски сайт:
https://www.burgasinfo.com/news/view/5/74288

 Ето и още една подобна новина:
http://bnr.bg/post/100573112/radiotochkite-v-obshtina-lovech-moje-da-zamlaknat

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |