| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 115700 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dilyan

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Велико Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #300 -: 24 Април, 2018, 14:51:00 »
А иначе е разбираемо защо Община Бургас закри кабелното радио-постоянно стават аварии, особено при буря, радиоуредбите вероятно се поддържат все по-трудно, но все пак това си остава най-сигурният начин за предаване на съобщения-при лошо време, особено при силен дъжд, радиостанциите започват да "прескачат", дори се "губят" за няколко часа! Така, че кабелното радио е най-сигурно в този случай!

3-мата техника, поддържащи мрежата са освободени преди 3 години. Как смяташ, една динамична среда като мрежата ще се запази сама във вида, в който е била при поддръжката? Няма как да се случи, ето го и резултата. Общинско радио Бургас има лиценз за ефирно излъчване, кабелното разпространение е прекратено, въпрос на време е било.
Ако може модератора да ми върне поста, относно историята на кабелните радиа преди и след 89-та, да не го пиша наново.

Редакция Модератор
Върнат, щото е полезно точно това инфо.


Цитат
Относно ЕМС 1511, имаш един професионален усилвател, на който единствено липсва захранващият трансформатор. За 30 лева ще ти навият такъв в Соколово и ще имаш усилвател 2 х 100 W за 70 лева. Ако искаш може да си го ползваш без изходните трансформатори, изхода ще бъде за товар от 4 ома, ако искаш, може и с тях, както е в моя случай. Стъпалото е сметнато изключително добре, работи в режим на повишен КПД в клас B+C, или по-известен като клас H с комутация на захранващото напрежение. Аз имам към 20 броя, като част от тях работят в усилвателни уредби, другата част ги използвам за озвучаване на мероприятия. Имам модули, които нямат нито един ремонт от 1989 г. Най-вероятно е да ме надживеят, което е леко комично.  :) Мога да правя мощности от 100 W до 2000 W на канал с включване на допълнителни стъпала. Разбира се с чувствителни озвучителни тела, тези мощности са умопомрачителни, за това не се налага да ги гоня, а съм се огреничил до 400 W на канал.  :)

Имаше и читави хора от тях, макар и много малко. Казвал съм го на много места, че тази идея с кабелните радиа е била сбъркана из основи. На времето пощите са държали и техниката и услугата на едно. Повечето от Вас ще си спомнят, че техническите групи се движеха със жълти руски джипки с логото на пощите. Пред 1991 г. разделят пощите като услуга и техниката и създават БТК. Радиоточките и телевизионните кули също влизат под тази шапка. Оше тогава е трябвало да ги отделят, кулите и точките в трето предприятие. Нямаше да се налага след приватизацията на БТК, да се чудят на кого да ги теслимят. Кулите се отделиха с абривиатурата НУРТС, което не знам какво значи, а точките като някаква натрапена дейност прехвърлиха към Общините, повечето от които не приеха дарението.
« Последна редакция: 24 Април, 2018, 17:34:34 от Pichaga933 »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #301 -: 24 Април, 2018, 17:46:41 »
93802-0

Въпросния говорител ВЕ1523 е един от най-търсените нашенско производство за OT за DIY лампови проекти, просто щото свири супер.

Толкова е търсен, че направо е не намираем вече. Стига мембраната да е здрава всичко останало е поправимо. Предполагам клеясали  до непроводимост муширени въжета, спойките с проводника на шпулата също дават непроводимост а може ако е бил при яка влажност да е клеясала яко в междаината самата намотка.

При достаъчно търпение и достатъчно ацетон, се раглобява целия, почиства се междината, сменят се въженцата и се монтира/центрира обратно без проблем.

До сега не ми е попадала невъзстановима бройка- толкова са готини. :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #302 -: 24 Април, 2018, 18:02:23 »
Днес направих една случайна снимка на един пулт "ПС-82" който вероятно се е ползвал за озвучаване в радиофикацията.Съдя по надписите които допълнително са лепени.Вероятно единия изход е да захрани уредбите за радиоточките,а другия уредбите за уличното озвучение .Тези пултове по принцип са произведени да работят точно с такива транслационни уредби,като в Плевенската радиоуредба са монтирани точно такива.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: За радиоточките...
« Отговор #303 -: 24 Април, 2018, 21:06:11 »
Имам такъв . Съвсем добър е за миксиране на няколко входни сигнала . Ползват го при озвучаване с наколко микрофона и други звукоизточници . А по външен вид напомня смесителя на УУ120 . Ама то така се работеше преди време - УНИФИЦИРАНО .

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #304 -: 24 Април, 2018, 23:06:45 »
Защо в ОЛХ цените на радиоточките често надвишават 10 лева? А най-скъпата се продава за колосалните 40 лева, след като знаем, че фабричната им цена никога не е надвишавала 10 лева-това се отнася и за последния модел радиоточки, произведени в "Респром"!

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #305 -: 18 Май, 2018, 23:30:17 »
Сегашната цена за един брой абонатен високоговорител/радиоточка/ е 22.50.Това е цена от завода-производител.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: За радиоточките...
« Отговор #306 -: 19 Май, 2018, 09:28:47 »
Още ли се произвеждат тези радиоточки  ::) ?

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #307 -: 19 Май, 2018, 18:57:06 »
Още ли се произвеждат тези радиоточки  ::) ?
Да Валерка.Чудно е,че през 2018г все още се произвеждат радиоточки и има кой да ги купува въпреки модерните технологии.Поръчах ги за една жена и днес и монтирах едната,защото "Тонмайстора" който го има е доста пожълтял и захабен и не и се връзва с интериора.Каза че тези са били много симпатични и не взимали място.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #308 -: 29 Май, 2018, 01:01:14 »
 Технологии или не, нищо не може да замени радиотранслацията! А и тази радиоточка си е точно на място-ако сте обърнали внимание, в търговските обекти има точно такива озвучителни тела-нямат копче за намаляване и усилване, това се извършва само от тонрежисьора, така да се каже, а слушателите не могат да спрат звуковата програма, освен да напуснат обекта!

Неактивен dilyan

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 19
  • Населено място: Велико Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #309 -: 02 Юни, 2018, 09:27:54 »
Макар и в не пълен вид, написах статия в уики за ЕМС 1000. Превода е от тихническото ръководство и инструкцията по експлоатация, като идеята ми е да преведа цялата книга. Въпроса със схемите не съм го решил, по-сложен е, но останалите блокови схеми и означения ще бъдат сканирани и публикувани. Приложил съм снимков материал. Отворен съм за идеи, около бъдещият превод, който няма да се случи на един път.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%9C%D0%A1_1000

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: За радиоточките...
« Отговор #310 -: 02 Юни, 2018, 23:10:21 »
... за ЕМС 1000...
Ето и нещо от архивите:

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #311 -: 16 Юли, 2018, 22:03:21 »
Представям ви радиоточка, пострадала при пожар.
Свири добре, въпреки че изглежда така :bravo:

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #312 -: 16 Юли, 2018, 22:08:55 »
Това направо си е арт  8)

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: За радиоточките...
« Отговор #313 -: 16 Юли, 2018, 22:44:55 »
Някой ако я иска, мога да преговарям със собственика.
Цената - приблизително колкото картина на Салвадор Дали :D

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #314 -: 20 Юли, 2018, 14:42:45 »
А ето и още един трансформатор за радиоточка, видно е, че инсталацията е подземна! Ако помоля собствениците на жилището, дали ще ми дадат трансформатора?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |