| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на звука на Saba  (Прочетена 15785 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 436
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Ремонт на звука на Saba
« -: 14 Ноември, 2012, 17:01:42 »
skafandar.com       

Взех го от битака за 10 лв! Перфектни цветове! Обаче звука го няма. Може ли да е от разликата в стандартите. Имам едни телевизори с едни приставки за звука, също са от Германия... Благодаря.




rkounev       

Разлика в стандарт.На времето масово се монтираха приставки за звук.Има ги готови.Кой модел е ТВ -то? и ако може едно фото-интересно ми е.

 
skafandar.com       

Ц ц ц, качих ги и забравих да ги сложа:





На кутията пише 74 . Дали може да е 74-та? Някой може ли да ми обясни как се свързва платката /модула/ ?

rkounev

Мисля че модела е около84-85 година
Виж вътре номера на шасито.
Много често Саба,Тномсон и Нордменде ползуват общи шасита.

Мисля че модела е около84-85 година
Виж вътре номера на шасито.


Какво представлява модула?

Малка платка.Има я готова.Аз лично не съм слагал-не ми се е налагало.
Струва не повече от 3 лв. и се запоява към основната звукова платка.
В повечето случаи това което съм виждал-виси свободно.
Току що проверих-в ешоп ги предлагат по 1 лв.-има и снимка.

skafandar.com    
   
Да не би да е една платчица с един филтър, транзистор и кондензаторчета? Някой може ли да ми каже точно къде се слага?



simo_       
На моя Юност има такава с два филтъра и кондензатори, май няма транзистори и са я запоили за едното ъгълче върху тунера. Размерите са около 2.5см х 2.5см.



chavdar68    
   Такава приставка ти трябва http://elimex.bg/search.html?phrase=%D0 ... 0%A3%D0%9A
Но не очаквай без принципна схема и така от разстояние някой да налучка къде да я свържеш

skafandar.com       

Eто го: http://www.radiomuseum.org/r/saba_pro_c ... er_cp.html

Моя е 74 . Тежи 17 кила! Измъкна ми ръцете докато го прибера, накрая ме заболя кръста и повиках помощ.  Търсих схема с гугъл, но нищо. Имам доста повредени ТВ-та с такава платката, утре ще сваля една.

Валери       
Вижте колко е струвал тогава: 1398 ДМ

_________________


simo_       

Позна но си с 10 години в бъдещето
http://www.radiomuseum.org/r/saba_pro_color_telecomputer_cp.html, може би защото ТВ-то е изпреварило времето си...?


skafandar.com    

Никой ли не може да ми даде схема???







Bengata       

Имали изобщо някакъв шум от говорителя . На ефирна телевизия може и да няма звук но на кабелна трябва да има на някои канали . Кажи дали има шумене щото ако няма значи проблема може да не е в платката за междина дето говорите за нея .


skafandar.com    

Местоположение: гр.Бяла обл.Русе       Ами в Неделя си играх да слагам платката за звука, после се оказа, че като подам сигнал от от видеото работи... Абе обърках се съвсем за това като имам време ще го занеса да го прабвам та кабелна да видя дали ще работи и тогава ще пиша.

Вчера го пробвах на кабелна. Хвана канали и то с звук!  Май темата е била излишна...


« Последна редакция: 19 Ноември, 2012, 23:27:02 от Pichaga933 »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
1279 Прегледи
Последна публикация 22 Април, 2014, 15:36:46
от simo_
34 Отговора
11173 Прегледи
Последна публикация 14 Октомври, 2014, 11:48:15
от origo
132 Отговора
35446 Прегледи
Последна публикация 19 Март, 2017, 20:45:44
от bojitchko
2 Отговора
1777 Прегледи
Последна публикация 07 Април, 2016, 22:56:16
от e-sea
2 Отговора
749 Прегледи
Последна публикация 07 Юли, 2022, 19:10:34
от shri

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |