| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Далечен спомен  (Прочетена 7926 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: Далечен спомен
« Отговор #15 -: 08 Октомври, 2018, 21:20:29 »
Класика в жанра! Утре ще пусна и малко информация и за щекер-фасунгите, какво пишеше за тях в книгите!

Неактивен mmichailov

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
Re: Далечен спомен
« Отговор #16 -: 18 Март, 2019, 18:42:48 »
Първото ми запознанство с електрическия ток беше от едно такова "мързеливче",спуснато от тавана в стаята до леглото на дядо ми,осигуряващо загасването на лампата в стаята вечер. Бях в първи клас,когато реших да развия долната му част за да разгледам какво има вътре. Докосвайки металните елементи в ключа,така и не разбрах как се намерих на пода на стаята, а от очите ми излизаха светкавици. После и ухото  ми порастна, когато с ръка на него,дядо ми обясни къде не трябва да се пипа!
Наистина далечни спомени!
 

Неактивен BatKoce

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 495
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Далечен спомен
« Отговор #17 -: 18 Март, 2019, 19:46:27 »
И от мен един действащ, въртящ ключ... И малка сбирка стари експонати, включително и прословутият дървен ключ.


https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=10031.0

Активен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Re: Далечен спомен
« Отговор #18 -: 29 Април, 2019, 14:39:56 »
Едно попълнение на завод Ворошилов.  Незнам само за 3 фази ли е или е за друго, нито от коя година е

Неактивен unchita

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: Пловдив
Re: Далечен спомен
« Отговор #19 -: 30 Април, 2019, 08:50:41 »
Първото ми запознанство с електрическия ток беше от едно такова "мързеливче",спуснато от тавана в стаята до леглото на дядо ми,осигуряващо загасването на лампата в стаята вечер. Бях в първи клас,когато реших да развия долната му част за да разгледам какво има вътре. Докосвайки металните елементи в ключа,така и не разбрах как се намерих на пода на стаята, а от очите ми излизаха светкавици. После и ухото  ми порастна, когато с ръка на него,дядо ми обясни къде не трябва да се пипа!
Наистина далечни спомени!

На село имаме от въртящите се ключове за осветлението и точно до един такъв имаше контакт, който аз реших да украся като натикам теменужки по дупките  :rofl: Баба и дядо се развълнуваха доста повече, отколкото очаквах  :mad: :blush: Някъде по това време с братовчедка ми си правехме дискотека с въртящите ключове. И после открихме изобретението на Бел с две чашки и конец между тях - ее, хубав пост   :drinks:

ПП: въртящите ключове още работят

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |