| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремонт на Грамофон Siemens RW 777 Въпроси по електромагнитния лифт  (Прочетена 26286 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
        Има я тази силиконова смазка на ул. Коста Лулчев преди з-д Електроника, не се сещам кой номер, в един висок блок, там навремето беше Кореком, сега е сервиз, цената е 2.70 лв. Не мисля, че ще свърши работа, защото я ползвам доста години - много е смазваща, примерно на резетата на входната врата една - две капки издържат около 7 месеца .Мога да ти предложа един зелен силикон, който вече 7 години не се втвърдява. Гъст е като желе.
         Твърдо убеден, че проблема не е в смазката на лифта, а другаде. Не може да се разчита на половин грам смазка /каквато и златно- платинено-диамантена да е тя/ да вдига и спуска плавно рамото.
« Последна редакция: 24 Април, 2015, 00:36:00 от Лъчо Минков »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Лъжеш се, точно на това се разчита особено в един такъв мехънизъм при който повдигането се осъществява от електромагнит. Друг е въпроса че може да има И друг проблем, но определено точно на такава смазка се разчита. Как си мислиш че може да се осъществи плавността по друг начин?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
            Ами с някакъв пневматичен цилиндър, с малък отвор, за да се движи бавно. Мислех за конструкция със спринцовка от най-малките, като се поизпили буталото, за да може да движи без усилие.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
То е точно  такъв принципа - цилиндър и бутало а движението се уплътнява от тази смазка, която ако е по рядка върви бързо, ако е по-гъста преклено бавно. Гледай клипа в Тубата, който съм линкнал Лъчо, ще видиш, че точно така се решава проблема.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Преди доста години всички евтини касетофони имаха подобен микролифт на вратичките. Две зъбни колелца омазани с лепкава паста на която всички казват "смазка". Дали ще е електромагнит или пружина, както е при касетофоните процеса е един и същ, цели се забавяне и плавност!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Смазката за вратичките е една гранулеста прозрачна, тая за повдигача е по-скоро с консистенция на пчелен мед.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Преди време си смазах фрикциона за забавяне на вратичката на дека с червило и още действа.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Червилото старее и се вмирисва... :(
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
         Сетих се! По аналогия с червилото - имам от 3-4 години прозрачна смазка за гумените уплътнения на колата - гъста и мазна като грес. Мисля, че ще е подходяща - не поврежда гума и пластмаса. А защо не опиташ с вазелин?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Понеже заради едното опитване Трябва да демонтирам Цялата механика на грамофона... Така или иначе пробвах с грес, която е близка до консистенцията на вазелина, та резултата едва ли ще е различен. Днеска се обади Колега да ми предложи специализирана смазка, ако остане време ще я взема и ще видим...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
         Греста може да разложи пластмасовите детайли, но да се надяваме, че тогавашната пластмаса е маслоустойчива.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Докато се говори за греси и смазки е сигурно, че няма да се намери подходяща.  :)

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
              Не си прав, вече трета година си возя в колата смазката, която предложих и тя /колата/продължава да върви :rofl: освен това Пичагата съсипа един Пионер, като му махна червената боя, защо да не му се помогне да си съсипе и грамофона? А и нещо голям спец е по червилата...то и мен са ме гледали странно продавачките, когато купувах червен, зелен и бял лак за нокти....
               Шегата на страна, мисля, че най-добре ще е със гъста силиконова смазка 
« Последна редакция: 28 Април, 2015, 22:53:55 от Лъчо Минков »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Не знам какви гъсти силиконови смазки има, ама мисля че няма да стане. Просто това не е СМАЗКА а вещество със специфичен вискозитет предвиден за такива демпфери. Просто нищо което е предвидено за смазване няма да оправи положението според мен.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
                  Да, ама производителя, вероятно в своето невежество, е лепнал етикет "Силиконово масло". С такова масло е пълна и вискомуфата на моята кола. При повишаване на температурата /т.е. има приплъзване на дисковете/ вискозитета плавно се увеличава до степен  на пълно втвърдяване.
« Последна редакция: 28 Април, 2015, 23:23:05 от Лъчо Минков »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
48 Отговора
25599 Прегледи
Последна публикация 26 Декември, 2012, 21:11:10
от lz2xl
2 Отговора
1534 Прегледи
Последна публикация 24 Януари, 2014, 09:13:48
от ever20102
3 Отговора
2368 Прегледи
Последна публикация 13 Декември, 2015, 16:12:57
от nikp
97 Отговора
21226 Прегледи
Последна публикация 09 Януари, 2016, 07:35:33
от ftest
4 Отговора
2180 Прегледи
Последна публикация 15 Септември, 2017, 21:24:29
от Eltehno

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |