| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: БНР на средни вълни  (Прочетена 966 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
БНР на средни вълни
« -: 06 Април, 2017, 09:00:03 »
Днес 6 април 2017 г се навършват 7 години от както бяха спрени средновълновите предаватели на БНР. Тогавашния директор на радиото заяви че временно ще бъдат спрени и консервирани.Какво се случва след 7 години,пълна разруха,празни сгради и демонтирани антени.Предавателя на 594kHz спря излъчване точно в 9.00 като помислих че го спират за профилактика,но това са му били последните минути в неговия живот.

Неактивен emanuilis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 150
  • Населено място: гр. София
  • LZ1EMS
Re: БНР на средни вълни
« Отговор #1 -: 06 Април, 2017, 09:08:25 »
Видин?
"I see the sadness in your eyes My life was undisguised..."

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: БНР на средни вълни
« Отговор #2 -: 06 Април, 2017, 09:30:03 »
Тогава и предавателя Видин 2 на 576kHz беше спрян.Той излъчваше програма "Христо Ботев".В края на март 2013 беше пуснат,но друг съвременен който излъчва програма "Хоризонт"

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: БНР на средни вълни
« Отговор #3 -: 06 Април, 2017, 09:36:57 »
Аз слушах старозагорския, мисля беше на 793kHz но не съм сигурен. И той спря завинаги.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: БНР на средни вълни
« Отговор #4 -: 06 Април, 2017, 10:32:39 »
Най-много съжалявам за предавателя на Христо Ботев в с. Столник 828 kHz. На около 20 километра от София. Прекрасно се чуваше в цяла София. Това е и първия предавател който хванах с детекторния си приемник. Предавателя беше Тесла.
Съжалявам и за Вакарел много, тъй като беше знаков предавател и единствения ни на дълги вълни. Също прекрасно покриваше София. Него по-малко съм го слушал поради факта че програма Хоризонт не ми е сред любимите като съдържание на предаванията в 90% от времето. Слушах някои музикални предавания и така.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |