| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Апогей БК 01Ц  (Прочетена 6920 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #15 -: 09 Май, 2017, 22:00:41 »
Имал съм и 40-ка, ама друг модел
(Връзка към прикаченият файл)
Ако някоя от тези ти върши работа, твоя е, барабар със запис който искаш, имам цокли за почти всички видове памети.
Идеално,пасва 49LF002А
В архива рома за 512,256(49LF002А) и платката.
Да ги ползва друг със здраве :).
Много ще съм ти благодарен ако я запишеш и пратиш.
Ако можеш пробвай дали w39v040 ще се запише под рома на 512к,би трябвало да стане за резервен вариант.
« Последна редакция: 09 Май, 2017, 22:11:10 от lz1tka »
73!

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 274
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #16 -: 09 Май, 2017, 22:25:20 »
Цитат
Идеално,пасва 49LF002А

Само имай в предвид, че всички флашове на снимката са 3,3 волтови

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #17 -: 09 Май, 2017, 23:03:36 »
Само имай в предвид, че всички флашове на снимката са 3,3 волтови
Така е но автора на проекта изрично споменава че работят безпроблемно на 5 волта.
Направени са доста копия и никой не се е оплакал от изгорял чип.
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #18 -: 12 Май, 2017, 09:29:43 »
Цитат на: Gabo
Ако някоя от тези ти върши работа, твоя е, барабар със запис който искаш, имам цокли за почти всички видове памети.
Чипове получени,Благодаря!
До няколко дена ще им направя платка.
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #19 -: 14 Май, 2017, 21:05:11 »
Развитие по темата,платката готова чипа сложен  но неработи :).След умуване се оказа моя грешка,направил съм първа версия на платката за стандартните чипопе по проекта.Чиповете програмирани от Габриел са за втората версия на проекта.Няма как да паснат.Като остане време ще направя и платка за втората версия.
Сега имам нужда от малко помош,търси се слот като на картинката ГРПМШ1-31,намерих такива в България но са  скъпички...отделно доставката.При някой доставчици ден година храни  :( .
 
73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #20 -: 12 Юни, 2017, 12:28:29 »
Остана ми малко свободно време за да се заема с Апогея.Първата платка непроработи(заради друг софтуер),чипа с 256кв за втората по-малка платка също.Резервния вариант  с 512 кб (w39v040f)  пълния набор с програми и игри захапа (отново благодарности на Габриел!).Цветноста не съм я подкарал но съм убеден че работи.
В архива е софтуера и моята пречертана в sp5 версия на платката.
Стартиране на рома:
R0,100 (ВК)
G3     (ВК)
« Последна редакция: 12 Юни, 2017, 12:36:44 от lz1tka »
73!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #21 -: 12 Юни, 2017, 18:30:50 »
Поздравления!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #22 -: 13 Юни, 2017, 22:33:58 »
Поздравления!
Благодаря,винаги е интересно да се научи нещо ново и страхотно да се подкара пореден проект.
73!

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #23 -: 15 Септември, 2017, 23:08:39 »
и аз да се похваля с моя комп. Нямах време да го тествам много .... работи но изображението е с много снежинки и сянки .... , но ще прочета къде може да е проблема
моя е Апогей БК 01 (без Ц на края ... планирам да го направя с цвят , има писано в интернет за това .... но нека да тръгне като хората ....)

на практика е светло розов, ще го снимам през деня без светкавица. ... така изглежда найстина като червен .... (както пише на кутията му)

« Последна редакция: 15 Септември, 2017, 23:14:07 от help40 »
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен jorsto

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 56
  • Населено място: София
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #24 -: 16 Септември, 2017, 00:16:50 »
и аз да се похваля с моя комп. Нямах време да го тествам много .... работи но изображението е с много снежинки и сянки .... , но ще прочета къде може да е проблема
моя е Апогей БК 01 (без Ц на края ... планирам да го направя с цвят , има писано в интернет за това .... но нека да тръгне като хората ....)

на практика е светло розов, ще го снимам през деня без светкавица. ... така изглежда найстина като червен .... (както пише на кутията му)

Поздравление за придобивката :)

Може ли да споделите, тук или на ЛС, за руски сайтове, откъдето мога да си купя руски компове?

Аз имам един чисто нов ОРЕЛ БК-08, но е купуван от България.

Благодаря предварително!

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #25 -: 16 Септември, 2017, 13:07:38 »
моя го купих в москва по този обява
https://www.avito.ru/moskva/nastolnye_kompyutery/evm_apogey_bk_01ts_pevm_kompyuter_spectrum_597356589

същите хора ги предлагат и в сайта zx-pk.ru  , който от своя страна има страница "битак"  - "барахолка"  там има най различни руски (и не само) компове . но за тях не мога да кажа нищо , мога да ти дам по подробна информация за Апогея .... , нека колегите които имат друга информация да кажат ....

та от първата обява ....
там лицето за контакт е Евгений , но в обявата е оказано "самовывоз" от 2 станции на метрото ... и има още един човек - Виктор , те заедно ги продават .... защото единият ме припрати към другият. (на обявата пише че не пращат зад граница , но не било така ...)

телефона в обявата е указан в вариант за русия 8 9О3 756 6969, на другия човек го имам също телефона , 8 9О9 977 О797 - точно с него говорих ...
ако искаш да звъниш  трябва да замениш  8 в началото с 007
(въпрос към модераторите - как мислите , ако не е коректно да им слагам телефоните на хората така просто в интернет ...да ги махна ? )

Каза ми че имат клуб за стари компове ... дали е имал предвид точно zx-pk ,  не знам ....
на въпроса ми защо не ги пращат в други държави ... каза че ги пращат , можело да се договорим .... но колко излиза нямам идея
питах го и защо цената на червените (но Цветни с Ц на края ) е по-голяма , защото ги купували американци .... и явно свързвали чевения цвят с комунизма .... тях ги продават само проверени - тоест отворена кутия. Каза че работели ... 50 на 50   :crazy:  или ще тръгне или няма , като ми каза че често някой ромове имали нужда от презаписване (при тези компютри които той е отварял явно ...)

Иначе аз исках 2 бях обещал един  ... явно ги държи някъде другаде , защото нямаше при сабе си (каза ми другата седмица ...) )и взех единият без цвят - този който съм снимал по-горе.
дават ги запечатани както са от завода ... , но на митниците които минавах се ровеха в единият редовно , другият ги обеждавах че е един и същ и не го отвориха....
моята кутия има почерняло доста от едната страна , бил е намокрен или е държан на влажно , но вътре няма видими поражения (още не съм го отварял вътре да видя как е платката).

може да звъннеш и да ги питаш ако искаш .... или след 1 г...всяка година ходя до Москва вече 3 години ... да получавам инструкции от Путин   :crazy: , но все пак не съм 100% сигурен за догодина ... може да не спечели изборите :) или да ми се счупи колата, или нещо друго ...
също ми каза ... "Ако търсите нещо питайте .. имаме много необявени работи ... " . Нямаше как да взема още този път, защото колата ми беше препълнена с багаж  ...даже си "намерих" едно радио Ишим 003, но се наложи да го оставя там , защото нямаше къде да го сложа.

« Последна редакция: 16 Септември, 2017, 13:50:07 от help40 »
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен jorsto

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 56
  • Населено място: София
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #26 -: 16 Септември, 2017, 15:03:41 »
Благодаря много за изчерпателната информация!!

 :)   :hi:


Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 252
  • Населено място: Варна
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #27 -: 17 Септември, 2017, 00:01:16 »
слагам и снимка с "истинския" му цвят ... 

като се пусне екрана е на черти и телевизора показва слаб сигнал , след РЕСЕТ ... се появява надписа апогей ... но всичко е малко размазано , ... май не малко де :)
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #28 -: 17 Септември, 2017, 10:53:41 »
Сканирай хубаво целия обхват, понякога се хваща на няколко хармонични честоти с лошо качество и на едно място (основната честота) с добро качество. Пробвай също така и ръчна фина настройка на честотата (трябва да има такава опция в менюто на телевизора), може да се избистри.
Освен това виждам че го подкарваш на LCD телевизор, може размазването да идва от там, просто телевизора нещо да не се кефи много на сигнала от компа. Не можеш ли да пробваш на CRT?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Апогей БК 01Ц
« Отговор #29 -: 17 Септември, 2017, 21:42:03 »
слагам и снимка с "истинския" му цвят ... 

като се пусне екрана е на черти и телевизора показва слаб сигнал , след РЕСЕТ ... се появява надписа апогей ... но всичко е малко размазано , ... май не малко де :)
Врътни внимателно патинциометъра върху вч часта.Имах същия проблем с контраста.Най добре работи на кинескоп.
Тази голямата кутийка накрая влизаща в телевизора :)
73!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |