| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690  (Прочетена 7727 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Здравейте къде може да се намери барометричен сензор за апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #1 -: 15 Май, 2017, 23:33:18 »
Трябва да се знае точно какъв модел е сензора. Производител е First sensor. Информация за сензорите:
https://www.first-sensor.com/cms/upload/datasheets/DS_Standard-HCA-BARO_E_11641.pdf
За България трябва да се търси кой е дистрибутура, чрез формата им за контакт от сайта може да се запита. В алибаба има     някакви сензори.
https://www.alibaba.com/product-detail/Barometric-Pressure-Sensor-Atmospheric-Pressure-Sensor_60227711803.html?spm=a2700.8239084.siderela.8.SGbMiU
« Последна редакция: 15 Май, 2017, 23:59:18 от didov »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #2 -: 16 Май, 2017, 14:45:04 »
Ето какво са писали в един форум за този апарат:SENCOR SBP690  Хубавите неща в него са:

- Мери при помпане а не като повечето след напомпване при изпускане. Т.е. мери по-бързо.

- Улавя аритмия (пробвано).

- Голям дисплей за кьорави с памет за 60 измервания.

 

Всички имат вход за външно захранване което се оказа излишно. С оригиналните 4 батерии са направени повече от 100 измервания и още държат.
Всъщност всички имат подобно устройство - маншон, дисплей, малка помпа, клапан, електронен барометричен сензор и процесор. Малки разлики в софтуера и това е.

Примерно софта на микролайф има опция за 3 поредни измервания с усредняване на резултата. Функция която едва ли се ползва често.Цялото измерване се прави с барометричния сензор който изпълнява функция и на микрофон. През него улавят ударите на сърцето (пулса) и пиковете на налягането. Като се появят е долна граница, като изчезнат е горна граница. Добре е при измерването да не се мърда и да няма шум (говор) за да няма грешни данни. Ако става дума за паметта за измервания то помни последните 60 измервания. Като се напълни паметта изхвърля най-старото за сметка на последното. Така последното винаги е номер 1, предишното 2 и т.н. Има опция за триене на цялата памет но ми се струва излишна в случая.Като започне да мери помпа бързо до 20мм, след това забавя скоростта и продължава да помпа като се ослушва. Като подмине горна граница вдига още малко налягането, спира и показва резултата. примерно при горно налягане 140мм помпа до към 160-170мм.Точно това питах, а какво става като спре на 160? После веднага ли изпуска налягането?

Да, веднага изпуска налягането като вземе решение колко да покаже.В тоя случай налягането стига до около 80мм след това данните от измерването изчезват и въобще не се записват в паметта.Затова смятам че е от датчика защото процесора си мисли че има грешка при измерването.




 
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #3 -: 16 Май, 2017, 15:37:02 »
Ето това ми изписва на дисплея след измерване.Същия надпис се появява и при запушване на тръбичката на помпата.За съжаление нямам книжката с упътването но по принцип трябва да излезе резултата от измерването на дисплея.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #4 -: 16 Май, 2017, 20:47:56 »
Виждам на снимката да ти изписва"Е1". Според инструкциите - маншета е закрепен слабо. Ето ти ръководството, там има и кодовете за грешки. Когато ти изпише Е и номера за грешка, изваждаш батериите и го оставяш около 10 мин. да почива.
https://data.fast.eu/manual/40/40029248/40029248-im-ru.pdf

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #5 -: 16 Май, 2017, 23:57:06 »
Оставих го един час без батерии след като ги сложих отново направо изписа грешката още при самото включване.Отворих го презапоих кварца на процесора и други студени спойки по SMD резисторите.Тези китайски апарати са пълно менте процесора представява нещо като пик контролерите на дистанционните управления (Заливан е от горе)По нагоре написах че не вдига повече от 80мм налягане съмнявам се че маншета изпуска някъде защото се чува много слабо свистене.Утре ще търся да го изпробвам с друг маншет другия начин да го потопя във вода.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #6 -: 17 Май, 2017, 19:35:22 »
Ако има часовников кварц -смени го аз имах много ядове с едно дистанционно от климатик.
И при мен на индикацията се появяваха случайни символи.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #7 -: 17 Май, 2017, 21:54:10 »
Да точно часовников е! Ще видя на каква честота е и ще го сменя.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #8 -: 17 Май, 2017, 22:09:07 »
Имам 5-6 такива уреди неработещи.Всички са за маншети.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #9 -: 06 Юни, 2017, 01:34:55 »
Да от маншета е.Въздуха излиза от него под водата точно където влиза тръбичката и то само при налягане над 20mm за това съм се заблудил.А къде се продават такива маншети не е ясно.Диаметър:22-42см.
« Последна редакция: 06 Юни, 2017, 01:44:30 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #10 -: 08 Ноември, 2017, 17:10:46 »
Много ясно, че е от маншета. Продават се в аптеките - купуваш си обикновен китайски апарат за кръвно налягане и му взимаш маншета. Единият шлаух го отрязваш и запушваш. Може за същата цена да си купиш и само маншет с един шлаух от магазините за медицински консумативи.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #11 -: 08 Ноември, 2017, 20:55:27 »
Много такива апарати са минали през ръцете ми, имам опит.Не се хващайте да сменяте маншети. Не се опитвайте да ги лепите. Всичко, което съм написал е безсмислено да се прави. Нов апарат е спасението. Всички екстри, които си описал, вече новите апарати ги имат.
Ако ме послушате, няма да имате проблеми.
Който може, го може.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #12 -: 08 Ноември, 2017, 21:12:00 »
Нов апарат е спасението.
Ако ме послушате, няма да имате проблеми.

Ако може обосновано...защото аз нямам апарат за кръвно, за момента и проблеми с кръвното нямам, но не виждам защо заради повреден маншет, се налага смяна на целия апарат.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #13 -: 08 Ноември, 2017, 21:21:26 »
Ако може обосновано...защото аз нямам апарат за кръвно, за момента и проблеми с кръвното нямам, но не виждам защо заради повреден маншет, се налага смяна на целия апарат.
Защото тези операции за поправка на апарата държат от ден до пладне.
А смяната на маншет в сервиз струва почти колкото нов апарат.
Имайте  предвид, че маншетите дори произведени от една и съща фирма, но апаратите да са различни модели, пак не са взаимозаменяеми.
« Последна редакция: 08 Ноември, 2017, 21:26:54 от mirkata »
Който може, го може.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Апарат за кръвно налягане SENCOR SBP690
« Отговор #14 -: 08 Ноември, 2017, 22:49:56 »
Ако може обосновано...защото аз нямам апарат за кръвно, за момента и проблеми с кръвното нямам, но не виждам защо заради повреден маншет, се налага смяна на целия апарат.
Предполагам, че при такъв опит за ремонт могат да се появят първите симптоми на проблеми с кръвното. :rofl:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
587 Прегледи
Последна публикация 04 Май, 2013, 00:12:55
от Fisher
2 Отговора
696 Прегледи
Последна публикация 31 Юли, 2013, 23:27:59
от denidinev
11 Отговора
2466 Прегледи
Последна публикация 28 Март, 2019, 10:08:10
от joro

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |