| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Нужна ми е помощ за "Филипс" 5024  (Прочетена 2439 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Нужна ми е помощ за "Филипс" 5024
« Отговор #30 -: 31 Януари, 2020, 09:22:23 »
Информация за грамофона


Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 597
  • Населено място: Попово
Re: Нужна ми е помощ за "Филипс" 5024
« Отговор #31 -: 31 Януари, 2020, 09:33:00 »
Сега вече се вижда ясно... Това съм го виждал по филмите..., но не ми обяснява защо е това рамо над плочште. То не мръдва през цялото време, или аз не виждам.
Освен това няма яснота, как става освобождаването точно на една плоча, а не на две/три.

Благодаря за онагледяването!

Основната функция на това рамо е да изравнява плочите в хоризонтална равнина. Когато се постави плоча на оста на шпиндела, тя опира в много малка точка. Издадената част от оста от долния край, прибиращ се механизъм. И като се наниже плочата по оста се килва или накланя на една страна, понеже опира само в издадената пластина. Това рамо може да се завъртва настрани, също и да се повдига и спуска. С две думи, рамото притиска леко плочите да стоят хоризонтални. Тука на това видео се вижда, как се килва на страни плочата, като се постави, и как се изравнява. Макар, че човека действа малко грубо.  Ако го няма рамото ще стои провиснала.
Другата особеност на този ос на шпиндела. Има друг "израстък" от оста. Той се движи независимо от другия, пак е монтиран в оста. Когато се поставят много плочи. Най долната плоча пропада или се спуска надолу, а другите остават в горна позиция. Първо долната пластина се прибира, но горната остава опъната. Ако ги няма тези две движещи се пластини, всичките плочи ще слязат на плотера. С две думи, когато едната /долната/ пластина се прибира навътре към оста, другата /горната/ остава опъната. После обратно.
http://cyberspaceandtime.com/9Q9uc98Cbz0.video+related

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Re: Нужна ми е помощ за "Филипс" 5024
« Отговор #32 -: 31 Януари, 2020, 10:04:01 »
Основната функция на това рамо е да изравнява плочите в хоризонтална равнина.

.......................


Да, сега ми стана ясно предназначението на рамото, но за действието на механизма , трябва да го видя.

Благодаря и на теб, че ме изтърпя!

Бъдете здрави всички!  :drinks:

.
« Последна редакция: 31 Януари, 2020, 10:11:28 от azop_v »
Timeo Danaos et dona ferentes...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
7041 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
1 Отговора
4652 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18642 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
0 Отговора
3616 Прегледи
Последна публикация 02 Февруари, 2016, 21:32:53
от Ricarq
12 Отговора
6596 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |