| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Тъй както чета, много ми прилича на разтроен или не добре настроен дробен детектор. Този ефект се получава при такова положение. Понеже при честотната модулация на практика пилот сигнала се намира в единия край на сигнала и ако лентата на пропускане не е нещо на мястото си може пилот сигнала да не се детектира хубаво и да не е с достатъчна амплитуда. Това е само предположение разбира се.
2
TA7343A и AN7420 са пълни фукционални аналози.Единия е на Toshiba другия на Panasonic,Корейския аналог е KIA6043S на KEC Corporation и KA2263 .KIA7343A  на LG.Разлика между изброените никаква,ако нямаш работеща ще намерим.Разпространени са.
3
Търся/Купувам / Re: Изходящ трансформатор Акорд
« Последна публикация от niamex - Вчера в 23:00:57 »
Съжалявам, сгрешил съм, не е за Акорд а Мелодия 10, моля да отбележите
4
намерих в чекмеджето сваляна KIA7343A=TA7343A.
Не знам дали е пълен аналог на AN7420, но с нея работата на приемника е същата. стереото пак не включва и като, че ли сигнала е слаб.

Имам съмнения в изправноста на Т101, въпреки, че като сложих тунера от селена извадих Т101

На второ краче има само напрежение 3,8V и не се влияе от положението на тримера.

на снимките е на 4то краче в двете положения на тримера
5
Това къде е :) на 7 краче ли?

2ри крак. 7ми е изход на другия детектор, той не е в PLL схема и служи само за превключване моно/стерео и индикация
6
Сложих тунер от селена, който ползвам за еталон.
Сигнала пак е слаб.
Утре ще копувам интеграл/
7
На идикатора за нивото светят два диода от 5 при хваната станция.
Виж с осцилоскопа дали е ОК нивото на двата канала, което излиза от 8 и 9кр. на IC301?
Ако е под 200mVp-p и ако другите напрежения са точни, вероятно проблема е от самия чип.
Пробвай първо с друг чип, струва 30 стотинки.
8
Цитат
изхода на PLL детектора

Това къде е :) на 7 краче ли?

Декодера е AN7420. Объркал съм го в първия пост
9
 Трябва да видиш с осцилоскоп дали генерира локалният генератор и какво става на 2ри крак, докато въртиш тримера. Принципно, сигналът на генератора трябва да се синхронизира с пилот сигнала, който постъпва заедно с аудиото. Това значи, че като въртиш тримера, честотата трябва да може да се променя плавно от по-малка към по-голяма от тази на пилот сигнала. Когато е по-малка или по-голяма, на изхода на PLL детектора (2ри карак) трябва да виждаш променящо се напрежение, което ще се мени (пулсира)толкова по-бързо, колкото по-далеч е честотата на генератора от пилотната. При достигане на изравняване на честотите някъде в средата на тримера, на изхода (2ри крак) напрежението ще 'захване' и ще стане стабилно. Захващането идва от това, че честотата на генератора се управлява от това напрежение и схемата е обхваната от ООВ по фаза. В 'захванало' състояние, малки промени на стойността на тримера водят до силна промяна на напрежението на изхода на PLL детектора, които са в посока да компенсират честотата (фазата) на генератора, независимо че се опитваш да промениш стойността на тримера.
Като прочетеш няколко пъти и разбереш какво съм искал да кажа, провери дали се случва така като съм написал...
10
Продавам / Re: ПРОДАВАМ: CD плеър SONY CDP-CE335 (5 CD Changer)
« Последна публикация от Concord - Вчера в 13:49:18 »
Не му се чудете много много :)
Страници: [1] 2 3 ... 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |