| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС  (Прочетена 8491 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3527
  • Населено място: Варна
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #60 -: 13 Август, 2021, 16:33:13 »
Когато влезеш Български пощи имаш усещането че си попаднал в капсула на времето и си се пренесъл четвърт век назад :)

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #61 -: 13 Август, 2021, 21:05:53 »
Днес получих първа пратка поръчана след 01.06  нищо не съм плащал освен това което е начислено от Алито.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #62 -: 16 Август, 2021, 08:35:29 »
По проследяващия номер днес видях, че пратка от Китай, поръчана след 1.07 и платено ДДС в момента на покупката (3.31 ЕUR) е задържана в пловдивската митница. Със сигурност ще се опитат да ме накарат за втори път да плащам ДДС, но този път вече няма да им мине номера и перушина ще хвърчи! Подготвил съм документинте да ги пращам на КЗП.
« Последна редакция: 16 Август, 2021, 08:40:53 от ton4eff »

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #63 -: 16 Август, 2021, 11:03:02 »
Свързах се с пощите, казаха, че AliЕxpress, eBay, Amazon и т.н. били длъжни да изпратят накакъв номер на БГ митниците (освен IOSS, който трябва да е на пратката), което те не били направили. Да съм бил спокоен, защото не съм бил единствен и имало масови оплаквания по този повод в БГ :D. Да съм си търсел парите от търговеца. На въпроса, защо с пратки от същия търговец (AliExpress), минаващи по същия начин през Нидерландия, обаче доставяни по Спиди няма никакъв проблем, а проблема е само с пратки които минават през пощата, казаха, че митницата решавала кои пратки да задържи. Свързах се и с митниците и познайте какво пък ми казаха те? Да съм се обадел на пощите и да съм се оправял с тях... LOL... Ще пробвам да подам оплакване до КЗП, да видим те с кого ще се оправдаят... Става въпрос за 2 пратки по 20-30USD, да не помислите, че внасям контейнери със стока... Няма такава държава... :(

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #64 -: 16 Август, 2021, 11:15:47 »
E, какво ни е наред че и това да е :D
Дали екостикерите дали винетки дали ТОЛ система, всичко ние е пълна каша, отбиване на намера и взимане на едни пари.
Който се е спасил в друга държава - добре. Ние тука тепърва ще ядем дебелия.  :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #65 -: 16 Август, 2021, 11:17:33 »
 Мисля докато не стане както тука нещата няма да се оправят. Какво правят Германците. Всички пратки извън ЕС отиват в един митнически склад където работят сигурно 200 човека. Там всички пратки се отварят и проверяват. Ако нещото е забранено за внасяне ясно може и в затвора да влезеш, ако не. Пратката отива до митницата в съответния град и ти получаваш бележка да идеш да си я вземеш. Като трябва да представиш писмени доказателства за цената. Разпечатка на зделкатс от сайта. На место ти смятат данъците и си получаваш пратката с документ, че всичко е платено и можеш спокойно да си я ползваш веща в страната. Няма хиляда такси и гишета, няма и мошеничества от двете страни. Така се прави ако една държава иска да е коректна към закона и към гражданите си. Това е моето мнение.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #66 -: 16 Август, 2021, 11:22:54 »
Уж измененията от 1.07 са за целия евро@ейски съюз, или не съм разбрал нещо?

п.п: И ако проблемите са наистина само в БГ, въобще не се учудвайте когато AliExpress банне България, дреме им на тях за тукашните неуредици... :)
« Последна редакция: 16 Август, 2021, 11:46:35 от ton4eff »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #67 -: 16 Август, 2021, 12:05:11 »
Който иска да изпробва системата срещу 18 стотинки: https://www.aliexpress.com/item/4000025109886.html

Ще съобщя резултата след 2 месеца.  :D

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #68 -: 16 Август, 2021, 12:07:22 »
Още сега знам резултата: Ще платиш 3.90 на пощата за митническо представителство + 2ст. ДДС. :D

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #69 -: 16 Август, 2021, 12:20:50 »
В грешка си. Поръчал съм нещо което не ми трябва, така че няма как да платя 4 лева.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #70 -: 16 Август, 2021, 12:24:23 »
Ще се опитат да те накарат. Дано оправят нещата дотогава де... Проблема е, че тези неща си ги поръчваме, защото ни трябват... Аз за всеки случай нямам намерение да поръчвам нищо в скоро време извън ЕС. Проблема е с тези две пратки. Хем не искам да плащам втори път ДДС, хем много ми трябват... :(

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #71 -: 16 Август, 2021, 12:26:16 »
Няма как да ме накарат. Иначе ако поръчам нещо което ми трябва и го чакам 2 месеца, със сигурност бих му платил 4-те лева, даже и да струва 1 стотинка. Затова теста става само с нещо което не ти трябва.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #72 -: 16 Август, 2021, 12:58:58 »
Ето фактурата от алиекспрес, като доказателство, че съм платил ДДС веднъж и известието от пощата, че ме карат да платя втори път, писах на продавача, макар, че той какво е виновен човека, с Алиекспрес нямам представа как да се свържа... Да напомня, че това ми се случва втори път, първия път с поръчка през ebay просто платих и не се занимавах с глупости. Какво да правя не знам вече...  :o





Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #73 -: 16 Август, 2021, 13:21:41 »
Тази фактура как я извади?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #74 -: 16 Август, 2021, 13:23:12 »
Има си бутон "invoice" под всяка поръчка от AliExpress от 1.07.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |