| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
4.5 Ампера са недостатъчни за винтоверт, не се занимавай да съсипваш захранването, по-добре си вземи някое за LED осветление поне 10-15 ампера. Аз имам винтоверт на 8.5 амперово захранване и ако се запъне винта защитата изключва, имам и на обикновен траф с грец и 68000 микро кондер и държи на зор повече от импулсното.
2
Виж в кака Таня има две подобни схеми 19V/90W дали ще свършат работа?
Напрежениетo обикновено се фиксира от делителя към TL431.
https://elektrotanya.com/19v_90w_ncp1207_tsm101_l6561_n3856_sg6841_switching_power_supply.pdf/download.html#dl
3
Прати ми на лично данни за куриер. Само един намерих с кабел, но е ОК.
4
Здравейте, При включване на радиото saba lindau li-18 никакьв звук! Индикатора за настройка сьщо не реагира. Всички статични напрежения в норма. Бьрза проверка на входа на нискочестотния усилвател показа че усилвателя работи. Имам сигнал-генератор, но предпочетох да ползвам метода на сигналотьрсене описан много подробно в литературата. Чрез 50 омов коаксиален кабел и проходен кондензатор свьрзах изхода на ламповия тунер кьм междинночестотния усилвател с пиезофилтьр на 10,7Mxz на един авторадио-касетофон излезе идеален звук! Продьлжих сигналотьрсенето на пьрва решетка и на анода на ECH81 сьщо имаше перфектен звук! Така стигнах до EBF89 на тази лампа в решетката има качествен звук а в анода смесица от различни честоти. След смяна на лампата радиото заработи нормално. Пиша това защото виждам че пишат колеги по три страници подобни теми и не могат да открият повредите.
5
Колекции / Re: Старинен говорител на завода "Кл.Е.Ворошилов"
« Последна публикация от dragan - Днес в 00:06:12 »
Беше доста отдавна, трябва да са минали 50 години.
Радиоточката беше от посочения на снимките вид.
Жалко,че продавачите на дават снимки без заден капак.
Тези снимки копирах от продавалник и базар.
Но във форума има колекицонери на радиоточки и могат да помогнат!
6
Здравейте, представям едно интересно радио:  Grundig stereomeister-3000. УКВ тунера е на транзистори, Останалата част е на лампи. Има балансен лампов стереодекодер за принципа на работа на който имам пьлно описание в две книги. Сьщия не е даден в приложената схема, а само неговия конектор. Има варикапна настройка която управлява 3 двойки варикапи. 5 фиксирани станций и една за плавно регулиране по скалата. Крайни стьпала с ELL800. 
8
Продавам радиолампи UCH81,UBF89,UY85 посомчени на снимката с проверено отопление.
Подходящи са  за радиоприемници Комсомолец,Мечта,Сонет,РМС10 и други работещи със серия "U"лампи.
Обща цена за трите  12 лева.
9
Колекции / Re: Старинен говорител на завода "Кл.Е.Ворошилов"
« Последна публикация от малкия - Вчера в 20:55:02 »
Много рядък говорител и то чисто нов. Честито.
Вероятно е първия произвеждан модел на завода.
Какъв модел беше радиоточката.
10
Сега разбирам защо най хубавите и скъпи слушалки, 1000 и повече евро са много високоомни.
Страници: [1] 2 3 ... 10

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |