| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Металният конструктор "Мусала"  (Прочетена 2383 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
 8)
Като малък винаги съм си мечтал за такъв метален конструктор, но имах само "LEGO"
Сигурно, ще ми се смеете, но нали знаете, всеки сика това,което няма  :D
Та след дълги години съвсем случайно се сдобих с няколко комплекта в насипно състояние и мечтата ми най сетне се сбъдна!
Но нямам никакъв опит, да си строя неща от него, понеже като малък не съм имал, му намерих много по-универсално и практично приложение, 8)
Та за мене този конструктор е незаменим!!!

Ето и мойте изяви с него от типа направи/поправи си сам  :blush:

Първите неща бяха, да поправя дръжката на хладилника, понеже е пластмасова и се строши (не ги рпавят, като едно време метални)
И една алуминисцентра прецакана лампа й изкормих дросела и осветителното тяло и я направи светодиодна :) (лентата вече се скапа в средата, трябва да й провеоре диодите и резистора на несветещата 3йка)






Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Металният конструктор "Мусала"
« Отговор #1 -: 20 Юни, 2017, 01:39:17 »
Тук можете, да видите как съм изнесъл харддиска на правеца леко назад посредством елементи от конструктора, тази модификация се наложи, защото стърчеше напред и пречише на черният капак ,който прикрива зеещата дупка.

По-долу се вижда и начина, който исмислих за монтиране посредством елементите от конструктора , на Compact Flash IDE адапорче в мястото за 3.5 инчово флопи, ще постна и линк като създам отделна тема за ретро компютърчето, на което внедрих въпросният адаптор :)


Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Металният конструктор "Мусала"
« Отговор #2 -: 20 Юни, 2017, 01:51:51 »
Ето и най-сложната ми инженерна приумица, тя се наложи, защото ми се строши стойката на монитора от умора на метала (ушенцата на първите 2 снимки направени от някакъв смотан метал, неподлежащи на заваряване-това беше първият опит за ремонт)
Не исках да си взимам нов, защото този много си го обичам ползвам го от 2005та година и до сега веднъж съм сменял кондензатори през 2011та моделът е  LG FLATRON L1730B  :)


 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
6895 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
1 Отговора
4398 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18180 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
0 Отговора
3181 Прегледи
Последна публикация 02 Февруари, 2016, 21:32:53
от Ricarq
2 Отговора
4160 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |