| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: търся схема за радио Grundig  (Прочетена 12137 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
търся схема за радио Grundig
« -: 06 Август, 2017, 14:20:39 »
Здравейте колеги,
Не знам, какъв е този, мой късмет, та пак опирам до вас?! Вече, на няколко пъти ми се случва да търся някаква схема, на конкретна машина и намирам на предишни, на следващи модели, а тази, която ми трябва е или платена или иска регистрация! В случая ми трябва на Grundig concert boy 59 (лампов, преносим),на предишните, например 57 и 58 я има, свалих ги, но на 59 пак "ударих греда"! Та, ако някой може да помогне?...
Дори си мисля, да си платя, но на българин, а не на нафуканите тарикати, западняци...
0888981645, 072365106

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Населено място: Варна
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #1 -: 06 Август, 2017, 14:29:37 »
Вече беше обяснено как се сваля от радиомузея без регистрация. Цъкаш върху схемата, отваря се при картинките, цъкаш отново, отваря се в нов прозорец форма за попълване, попълваш име и е-мейл, доказваш че не си робот и получаваш схемата на мейла си. ако са повече страници, повтаряш процедурата  за всяка!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #2 -: 06 Август, 2017, 15:12:09 »
Благодаря, ще пробвам отново!
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #3 -: 06 Август, 2017, 16:32:55 »
Още веднъж благодаря на styrshel! То малко трябва, ама да има кой да ти подскаже. Тази малка подробност не я бях разбрал и си мислех, че нарочно е направено да излизат само част от схемите, за да направиш регистация? Сега вече е цяла!
А относно това, за плащането, смятам, че ако си запазил някакви оригинални документи за някаква машина, а аз като колекционер искам да си "окомплектовам" същата моя машина, ДА ще си платя! Но свляни, копирани и т.н. да ги продаваш, не го разбирам!
0888981645, 072365106

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #4 -: 06 Август, 2017, 16:56:19 »
Ето ти схемата ако не си успял.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #5 -: 06 Август, 2017, 17:04:27 »
Благодаря и на теб, колега lz2xl, както винаги си отзивчив! Но преди малко написах, имам я вече от две половинки, но не е лошо да я имам и в този вариант.
0888981645, 072365106

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #6 -: 06 Август, 2017, 17:32:36 »
Помагаш,помагат ти.Тук е така или поне би трябвало да бъде :drinks:

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #7 -: 06 Август, 2017, 20:33:48 »
Ето ти схемата ако не си успял.

Не мога да разбера за какво е цялата сложнотия и заслужава ли си. То не бяха ламби, не бяха чаркове. Едва ли щеше да е с по-лоши данни с доста по-малко елементи.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #8 -: 06 Август, 2017, 20:44:50 »
Струва ми се относително номрална схемата за приемник такъв клас.
Иначе обикновено големите западни фирми се поизсилват понякога с различни стъпала и вериги за увеличаване на надеждност, стабилност и независимост на режимите от параметрите на някои елементи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #9 -: 06 Август, 2017, 20:55:50 »
Добро си е радиото,аз отдавна съм спрял да събирам.Обаче такова батерийно на лампи с УКВ няма да подмина.Такава е била схемотехниката тогава.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #10 -: 06 Август, 2017, 21:44:54 »
Колеги, изненадвам се донякъде, а и не съвсем, че моята молба предизвиква такава дискусия! Да, понеже не боравя с езици, имам такива затруднения, но нали сте вие! След това, не съм специалист, само любител, но благодарение на моите приятели и отново, на вас, все пак събирам и оживявам, е не чак динизаври, но машини, които, поне за мен, са били едни от жалоните за врмето си! А относно серията ламповите концерт бой на Grundig си заслужава да се проследи развитието от 1955 до 1959! Просто се вижда, пак според моите скромни познания, как фирмата всяка година е оптимизирала (а донякъде, поевтинявала) конструктивните си решения за да изплува и оцелее на пазара. Това се отнася и за другата ми, любима марка Uher! В края на краищата и двете не оцеляват, но оставят сериозна следа в историята на радио и аудиотехниката. Ако не бяха такива фирми, разбира се не само те, ние какво щяхме да правиме!?
0888981645, 072365106

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #11 -: 07 Август, 2017, 20:43:25 »
Ако не бяха такива фирми

Защо пропускаш соц. производителите? Само погледни какво са правили в СССР. Съперничат на цялото западно производство. За съжаление, в моята колекция няма и 10% соц. машини. Не знам защо ги няма на пазара. Не са запазени ли или мудната организация в СИВ продължава да пречи на търговията.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #12 -: 07 Август, 2017, 21:25:58 »
Защо пък, може би няма 10%, но пазя (или съм възстановил) и такива машини! Е, само такива с които съм емоционално свързан, спомени, като дете и младеж такива ни заобикаляха и ползвахме! А тези, "западните", които съм събрал през последните години съм ги гледал най-вече в списанията и проспектите (въпреки, че според някои, не сме имали никаква информация, вкл. и за музика). Който е искал се е добирал до информация! Вярно, първите ми впечатления от западния пазар бяха през 1981 г.,  във ФРГ и видях на живо "кореком до кореком". Но такива бяха времената, почти невъзможно ни беше, най-вече по финансови причини да притежаваме такива "технически произведения". Сега, на стари години, мога да си го позволя да им се порадвам!
0888981645, 072365106

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #13 -: 08 Август, 2017, 20:29:07 »
Ами, защо на парче? Давай цялата колекция! И мисли за музей, че така, какво ще ги правим.  :D

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #14 -: 08 Август, 2017, 21:44:51 »
Ех, колега bojitcko, май това ни е проблема на "вехтошарите", според някои! Преди  време, когато реставрирахме едно полско Сафари за Варшавата на моя приятел Драго (между другото, имаме нещо като Авто ретро клуб в Ботевград) той спомена нещо, което и да не ми се вярва, беше в смисъл "А бе, ние събираме, а тези след нас, ще продават, подаряват или направо изхвърлят?!" Та и с нашите колекции не знам какво ще стане, когато ни няма?...
Иначе, преди време споменах, че имам идея да запозная всички  Сандъкчии с това, което съм съхранил или по-късно, закупил и възстановил (реставрацията е по-друго ниво, не че почти не съм го правил), но още "бистря" колекцията, с много неща се разделих (все още имам обяви за нещата в повече), но и още търся и купувам. Последния случай от онзи ден беше с ламповия Концерт бой, който коментирахме и беше поредното "мрънкане" на жена ми (меко казано), че като пенсионер не мога да си позволявам такива разходи?! Но, какво да се прави, ЗАБОЛЯВНЕ, наред с другите ми старчески болести!
Да, може би трябва да се направи нещо като "Музей на аудио техниката", да го наречем, но в нашата държава всичко е рисково, а и за наша сметка! Не ,че нямах предложение в Историческия музей на Ботевград да направиме нещо като "щанд" за подобни колекции, ама като си помисля колко е хамалогия, рискове и най-вече, на колко ли хора, най-вече младите ще се втурнат да видят такива "боклуци", предпочитам да ги споделям само със себеподобни.
Така че, не се правя на интересен, още малко да подредя нещата и ще ви запозная, предполагам ще ви е любопитно!?
P.S. Имам да отстанявам и здравословни проблеми "по ходовата част", дано стане скоро!...
0888981645, 072365106

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
2632 Прегледи
Последна публикация 28 Януари, 2013, 20:33:47
от ever20102
0 Отговора
1737 Прегледи
Последна публикация 17 Април, 2013, 21:44:52
от MorningEnergy
0 Отговора
1618 Прегледи
Последна публикация 22 Февруари, 2014, 14:30:27
от Radio208
4 Отговора
2440 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2016, 22:59:19
от slavi
3 Отговора
2668 Прегледи
Последна публикация 20 Януари, 2017, 19:57:42
от styrshel

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |