| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Моята колекция Grundig  (Прочетена 21867 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #30 -: 28 Август, 2018, 20:40:22 »
Сигурно може да се подобри, но иска сериозна апаратура.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #31 -: 28 Август, 2018, 21:05:32 »
Е, в този смисъл писах "баш майстор", ама пък си мисля какво да искам от набора, може и той като мен, вече толкова можем. То има и хапове, ама "баш майстора" ако рече нови лампи за радиото, то по-добре да си оставиме нещата каквито са...
0888981645, 072365106

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #32 -: 28 Август, 2018, 22:21:25 »
Едва ли е от ламбите. Повече стареят дребните чаркове и кръговете се разстройват, но не се пробвай на слух, щото чуваш подобрение на определена станция, но всичко друго изчезва.
Като че ли ни знаеш!  :)

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #33 -: 28 Август, 2018, 22:50:47 »
Е, пак се повтаряме, за това става въпрос. До сега е правен на слух и все пак се съживи. От дребните чаркове са проверени всички кондензатори, да не говориме как се проверяват и сменят при обемния монтаж... Наистина онези хора са мислили за "вечни времена", ама то не е така... Между другото, повечето кондензатри бяха стирофлексни и всички бяха "в норми"! То ако тръгне "баш майстора" с апаратурата да настройва и ми калкулира на час, по добре да му го подаря...Може и някои да казват, че съм перфекционист, но всичко е въпрос и на финансови възможности, едно е да искаш, друго е да...и т.н. Просто питах за мнение вас, занимаващи се наистина с вехта техника и по-добре знаете какви са възможностите и? Все пак, божичко, благодаря за мнението!
0888981645, 072365106

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #34 -: 29 Август, 2018, 20:35:38 »
Просто питах за мнение вас

Бях написал нещо, но реших, че не си заслужава.  :)

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #35 -: 29 Август, 2018, 21:16:41 »
На час - време , майстори  в нашия сектор не работят .,Това не са изкопни работи все пак .
Поне до днес не съм бил на надница , а все на " гьоторе " .  :empathy2:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #36 -: 30 Август, 2018, 23:18:47 »
Добре колеги, може би не бях достатъчно точен, но въпросът ми, по друг начин зададен е, заслужава ли си да му се повишава "потентността", при положение, че лампите му са от неговото време, а сменените елементи са само кондензатори "извън релсите"? И при положение, че при липса на градския (може да се каже и блоковия шум ) показва прилична чувствителност на тези години,заслужава ли си нови лампи или да тормозя някой от вас с допълни настройки с каквато е необходима апаратура? Дори без пари да е (любим момент на повечето българи, с извинение), заслужава ли си разправията? Просто питах за мнение накъде накланят везните, според  вас? Май,както и аз мисля "от всичко по малко", ама да попитам. Иначе, ако има колега, който се наема "да доизпипа" моите приемници със съответната апаратура да си даде офертата, защото всичките са правени "на слух", (имам предвид Грундиците от по-висок клас) разбира се, не безплатно!
Щото до сега някои коментари са заядливи и завистливи... Поне така го тълкуват някои на лични, пък и аз, за кой ли път пиша, че форума не е "да си ги мериме"...
0888981645, 072365106

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #37 -: 30 Август, 2018, 23:30:16 »
Здравей slavi,много си е харно радиото.Не го пипай повече според мен.Може да го "минеш" на сигнал генератор.Те контролните точки ще са като на ламповата Шаротка,но според мен не си струва.Там точно зад скалата има два дебели мч трансформатори със сърцевини от карбонилно желязо.Хубавото му е че те на практика почти не стареят освен ако някой не ги е въртял с тях няма да имаш проблеми.Лошото е че с времето залепват и стават чупливи.Хубаво си работи,аз не бих го ровил повече.Пък за заяжданията.......в правилника имаме едни правила........само че  никой не ги чете........за това екипа на Сандъците понякога им ги напомня по неприятен начин :batt:.
Поздравления за положения труд :good:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #38 -: 31 Август, 2018, 10:27:35 »
Благодаря  lz.., вече твърдо реших, няма да го барам повече! Важното е, че освен прекрасно външно запазен е и жив! А до моженето, колкото, толкова, не мога да очаквам кой знае какво повече от този клас, възрастен приемник.
0888981645, 072365106

Неактивен Nic 59

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: В Търново
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #39 -: 31 Август, 2018, 14:10:49 »
  slavi, Може ли да качиш схемата.

Активен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1618
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #40 -: 31 Август, 2018, 15:55:09 »
...

Неактивен Nic 59

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: В Търново
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #41 -: 31 Август, 2018, 16:20:27 »
  Мерси Любо, в радиомузея има два модела, не мога да ги сваля но струва ми се че имат разлика. Ще чакм Слави да каже точно коя е схемата.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #42 -: 31 Август, 2018, 21:13:46 »
Извинявам се, днес не бях при компютъра та Любо ме изпревари, но както и да е, ето схемата, която сме ползвали:
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция Grundig
« Отговор #43 -: 25 Септември, 2018, 15:30:54 »
Здравейте! Налага се за пореден път да се включа. Причината е следната: онази вечер се върнах от ретро авто поход до гр. Ниш, организиран от БАК "Ретро", но с неочаквано попадение. В неделята преди да си тръгнем колегите решиха пътьом да разгледаме нишкия битак, най вече за интересни авточасти. Аз нямах такова намерение, но да не се цепя от колектива, тръгнах с тях. И мотаейки се между сергиите сканирайки в един момент нещо ме жегна (сигурно и при ловците е така, като видят хубав дивеч). Между 2-3 стари лампови приемници надничаше един "лампов транзистор" на Грундиг. Вярно, не е от "моите" серии сателит и концерт бой, но все пак бой, който бях виждал из нета. Разгледах го, външно напълно запазен (е, че е кирлив е ясно), вътре май всичко си има, ама като нямам 30 евро?! Имах малко динари, колкото за бира, щото не смятах да пазарувам каквото и да е. Но колегите като видяха, че ми се реве, почнаха да бъркат из джобовете и направо ми набутаха в ръцете 30 евро!
Та накрая, като се прибрах, се оказа и че работи! Е, на единия късовълнов нещо не зацепва, но нали и това е чара, тябва да се прави.
Обаче, доста рових из нета за да го идантифицирам и не мога да му намеря схемата. За момента, според мен, това е Grundig Drucktasten-Boy 55 E (или 54 Е). Основно съдя по това, че е със средни и две къси (3,5-6 и 6,5-16), докато другите от серията са с едни къси, но и дълги вълни.
Молбата ми е, ако някой може да помогне за схемата, защото аз не можах да я намеря? За ориентация показвам няколко снимки във вида в който е в момента: 
0888981645, 072365106

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1814 Прегледи
Последна публикация 03 Май, 2013, 22:22:30
от lz1wvm
3 Отговора
2702 Прегледи
Последна публикация 20 Януари, 2017, 19:57:42
от styrshel
62 Отговора
12183 Прегледи
Последна публикация 06 Октомври, 2017, 17:11:51
от Валери
17 Отговора
2855 Прегледи
Последна публикация 30 Април, 2022, 12:46:10
от Pichaga933
1 Отговора
1106 Прегледи
Последна публикация 26 Октомври, 2023, 08:45:08
от nickolaycho

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |