| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" |  Декодер цветна маркировка |

Автор Тема: Превключвател за FDD  (Прочетена 505 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vaklin

• Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Град: Козлодуй, Враца, София
Re: Превключвател за FDD
« Отговор #15 -: 09 Февруари, 2018, 21:02:42 »
Като направих някои измервания и апроксимации се стигна до извода, че обиколката на пътя на ремъка е 695 мм, а ширината му трябва да е 8-9 мм. Поразпитах и ме насочиха да търся ремък за грамофон. Попитах некъф младеж в olx'а, но той, както обикновено, ми обясни, че водата е мокра, че той е много як пич и ги чува работите. Как ремъците се мерели сгънати ме открехна (не разбрах как ще си поръча ремък за динамото по "сгънат" размер, други работи ми каза...

И така, шегувайки се, ми закова цена от 20 кинта за ремъка, щото не бил от 90 стотинки. Може и да му клекна, ако утре и главата започне да шава, но принципно съм против такъв тип селски бизнес. Препоръчайте ми читав човек, който да разполага с ремъци и да не е "батка" в поведението си.

П.П. Моторът за шпиндела върти та се къса...
73 de LZ2VL

Неактивен Nprod

• Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 35
  • Град: София
« Отговор #16 -: 13 Февруари, 2018, 12:34:00 »
Налагало ми се е да търся ремъци и съм установил че всеки ги мери както си иска - по обиколка, сгънат на две, по диаметър в несгънато състояние... Обикновено меря обиколката с конец и после изваждам около 10-15% от стойността за да има достатъчно опъване. Има нещо вярно в историята на батката - евтините ремъци понякога се отпускат след 1-2 години, но и нищо не гарантира, че "оригинален" ремък няма да направи същото. Тъй като вече никой не търси ремъци има вероятност вече да е седял поне 10 години.

Неактивен Vaklin

• Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Град: Козлодуй, Враца, София
« Отговор #17 -: 13 Февруари, 2018, 14:09:16 »
Ремък намерен. Оригинален. 10x to Styrshel.
Куплунг намерен. Оригинален. 10X to LZ3RV.

Остава да му се осигури захранване и да се види шава ли ;)

Дискети 8" някой да има излишни?
73 de LZ2VL