| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Днес намерих една уникална и интересна крушка  (Прочетена 7273 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Ясно защо сигналните крушки с цокъл Е-14, които навремето се използваха в електрическите бойлери, са почернели отвътре! Когато намирам такива и ги пусна, мъждукат, и почти не се виждат електродите им и затова не стават за употреба! Имам и нови, но си ги пазя! В магазините, както и в Интернет могат да се поръчат такива крушки! Днес те се използват единствено и само като сигнални лампи в ел. таблата! Преди малко свалих от хладилника крушката, която свети само когато отваряме хладилника-купих я през 2003г. и вече е започнала да почернява! А в такова тяло стои всяка крушка, използвана в ел. таблата!

Е такива имам много чисто нови,  ако на някой му трябват..
Имам и 3/4 от тея на светлина със хоризонталната спиралка  вътре и стандартния балон.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Колегата ме подсети, не че е кой знае колко важно, но да обясня. Глимката за която преди време писах че търся, отдавна колегата gogo ми я прати, за което още веднъж му благодаря! Търсех я не с колекционерска цел, а за окончателното окомплектоване на едно ел. табло, което е спомен от баща ми. Правил го е някъде 1950-51 г. и дълги години го ползваше в разните работилници в които е работил. Някъде в началото на 60-та му монтира амперметъра в ляво, а волтметърчето за прав ток в дясно е мой тунинг доста по-късно. Основното му предимство е че благодарение на вградения автотрансформатор може да задаваш различни напрежения, много важно в онези години, когато често в мрежата падаше и до 170-180V. Иначе, е за макс. ток 6А, който се "ограничава" от двата германски автоматични предпазители произведени някъде около ВСВ и които и сега работят безпогешно! Глим лампата е горе в средата-така беше "в оригинал". Сега така стои в гаража, почти не го ползвам, но както казах, спомен!
0888981645, 072365106

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Слави, страхотно е табълцето на татко ти!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Да хубаво е!!!

Неактивен ex UW6LV

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 23
  • Населено място: Таганрог / Азовско море , близо Ростов на Дон / .
Оце - КРУШКА !
my SWL UA6-150-961 / ех... /

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
От морски фар??

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
От морски фар??
- Не, от елха, видно от снимката :D
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Сериозна колба :good:

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Населено място: Варна
Малко крушки и от мен  :)

Неактивен ian

Така изглежда опаковката на свръхминиатюрните лампи.
Приблизителни размери 4х9 мм.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 401
  • Населено място: Стражица
Ето една глимка от мен. Интетесна решетка.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |