| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Магнетофон Unitra ZK 140  (Прочетена 2107 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Магнетофон Unitra ZK 140
« -: 05 Април, 2018, 16:14:19 »
Този магнетофон идва от лелята на един приятел, който знае, че се занимавам със стара техника. Тя е искала да го изхвърли, но той го даде на мен. Нямам намерение да го реставрирам. Не представлява интерес за мен. Вероятно ще сваля трафове и лампи и ще го използвам за части.
Ако обаче си струва, по добре да го продам на някого, който ще се хване с него и парите да отидат при лелята, няма да й бъдат излишни. Според вас има ли смисъл да се занимавам или директно да става донор за други проекти?
Не съм тествал дали работи  :empathy2:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Магнетофон Unitra ZK 140
« Отговор #1 -: 05 Април, 2018, 18:23:43 »
Вероятно се интересуваш дали си струва да го пуснеш за продажба в раздела Купува продава заменя.Най вероятно ще се намери мераклия да го вземе.Ако искаш мога да преместя темата ти там,ако си съгласен и ще се наложи да сложиш някаква цена за да е по правилата на форума.Гледам външно е доста запазен и вероятно ще се нуждае от профилактика.Ако го ползваш за друг проект като части трябва да те предупредя че вътре захранващ трансформатор няма като отделен елемент.Има мотор трансформатор.Има изходен трансформатор и няколко лампи.Във сайта на Веско има схема и описание на Unitra ZK 140.http://www.kn34pc.com/sch/sch_magn/magn_unitra_zk140.html

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 326
  • Населено място: София
Re: Магнетофон Unitra ZK 140
« Отговор #2 -: 05 Април, 2018, 18:31:05 »
Мерси, ще прегледам схемата, за да съм наясно какво да очаквам  :) Нарочно не го пуснах в темата за купувам/продавам, защото искам да чуя мненията на по-запознати от мен за подобен тип техника, а там няма как да се оставят коментари. Нямам и никаква идея колко струва. Също така не го правя с комерсиална цел, защото каквото и да взема от него евентуално като сума, ще отиде при лелята. Ако сметнете обаче, че е недопустимо да има подобна тема, нека бъде преместена. Все ще измисля някаква цена.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
3742 Прегледи
Последна публикация 01 Юли, 2023, 23:36:30
от chronometer
20 Отговора
3277 Прегледи
Последна публикация 19 Юни, 2022, 12:09:16
от dani_01
3 Отговора
1815 Прегледи
Последна публикация 31 Март, 2021, 15:26:30
от fan
0 Отговора
686 Прегледи
Последна публикация 29 Май, 2022, 11:13:16
от dani_01
1 Отговора
248 Прегледи
Последна публикация 28 Декември, 2023, 19:42:36
от silver_bolt

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |