| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За любителите на АМ-обхвата  (Прочетена 25522 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #15 -: 09 Септември, 2016, 21:14:39 »
Може ли по-подробно и със схемите, ако е възможно.
Въпросът ми е към radio-hobi с неговите картинки.

Схеми на това конкретно са прибрани някъде , иначе този от снимката е преработен " Вяз " .

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 593
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #16 -: 09 Септември, 2016, 22:46:27 »
Въпроса е решен по Сталински .Оплаквахте се от смущения в АМ обхватите и за да няма смущения ги спряха нацяло.Има предавател-има смущения,няма предавател -няма смущения.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #17 -: 09 Септември, 2016, 23:17:20 »
Народе, да пазим темата чиста моля, веднага се развихрихме...  :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #18 -: 10 Септември, 2016, 09:18:31 »
Ако имах пари в излишък, веднага пазарувам един J1000! http://www.nautel.com/solutions/am-nx-series-25-50kw/
http://www.nautel.com/wp-content/uploads/downloads/2011/11/J1000_W_ss_2.1.pdf
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #19 -: 10 Септември, 2016, 10:09:44 »
Народе, да пазим темата чиста моля, веднага се развихрихме...  :D
Темата е "За любителите на АМ-обхвата", което според мен означава, че е предимно за мнения за СВ, ДВ, КВ и
какво се приема на тези обхвати в България и по света.
Ако има и видео с приеми на различни радиоприемници (стари, нови, любителски, "домашна" изработка и други ) в АМ-обхватите,
ще бъде още по-интересно !

Неактивен grisho1+

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: с. Тънково, обл. Бургас
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #20 -: 11 Септември, 2016, 22:59:44 »
Какво се прави в милата ни родина с цифровото радиоразпръскване DRM? Може би смущенията ще изчезнат!? Но първо трябва специалистите, от които това зависи, да изчезнат и на тяхно място да дойдат онези, на които им е ясно какво е това DRM.

Неактивен grisho1+

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: с. Тънково, обл. Бургас
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #21 -: 20 Септември, 2016, 18:12:34 »
ИНДИЯ
DRM предаватели заменят предаватели с обща мощност  13 MW в пограничните райони.
Общо 35 предаватели, работещи на средни вълни, са заменени с Digital Radio Mondiale предаватели в страната.
Парламентът е информиран, че те включват предаватели с обща мощност 13 MW, осигуряващи покритие до граничните райони.
Министърът на информацията и радиопредаванията казал, че някои от предавателите, инсталирани в гранични райони, може да осигурят и покритие за райони извън границата на страната.
DRM предавателите, инсталирани от All India Radio са способни да предават в аналогов или цифров или симулкаст режим (аналогов и цифров режим едновременно).
В момента, тези предаватели функционират в симулкаст режим (аналогов и цифров режим) и двата вида слушатели имат аналогови и цифрови DRM приемници. Те са в състояние да получат програми по въздуха, излъчвани от DRM предавателите, добави той.
А къде сме ние? :http://www.sandacite.com/forum/Smileys/default/tongue.gif

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #22 -: 20 Септември, 2016, 18:36:09 »
Ние го правехме преди индииците .

" На 26 май 2008 г.  започнаха първите в България редовни излъчвания в цифров формат DRM (Digital Radio Mondiale) чрез предавател с мощност 20 кВт "

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1895
  • Населено място: Пловдив
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #23 -: 22 Септември, 2016, 11:17:48 »
Къде е тоя предавател.
От една година имам DAB приемник и не знам дали работи.

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #24 -: 22 Септември, 2016, 12:33:57 »
В Пловдив не се чува нищо на DAB+, но не знам дали DAB и DAB+ имат нещо общо с АМ-обхватите !

В Интеренет имаше запис направен в Германия на СВ-предавател от Индия с мощност 1000 kW.
Радио Загреб на СВ с мощност 600 kW се е приемал по източното крайбрежие на Северна Америка.

Сега румънците са заели почти цялата скала на СВ и "пречат" за приемане на далечни станции при подходящи условия.
Гръцките пирати са много активни на СВ и се приемат отлично в България, в Словения, в Румъния и чак в скандинавските страни.

Предавателят с DRM не беше ли на KB в Костинброд за Радио България ?
 

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #25 -: 22 Септември, 2016, 14:56:03 »
Да , предавателят с DRM беше на KB от Костинброд , но Беше . В момента не функционира поне не за България .

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #26 -: 25 Септември, 2016, 22:33:27 »
Тази вечер- преди около един час- докато работех нещо с една скара видях ВЕФ без заден и го включих за да установя състоянието му-не помня кога съм го отворил . Той не само заработи, но ме изненада със страхотно прохождение на средни вълни-беше нещо ,което съм виждал преди поне 20-30 години .Освен румънци -много- турски маанета, Ватикана с емисия на български , молдовски с модерен рок  и още много други . Взех един апарат и направих 4 минутен клип , сменях обхватите , за да не би показалеца на Веф-а да не е коректен-всичко си беше ОК. Даже и на дълги вълни хвана някаква -вероятно румънска -станция. След като вечерях ми дойде наум да опитам с основния си приемник-той е доста сериозен Грундиг-почти същото  положение , в допълнение радио Хоризонт с качество почти ЧМ-ско . И това заснех на клип около 5 минути . Ако има будни колеги които прочетат това писание нека проверят при тях каква е ситуацията и да споделят . Приемането стана на феритна антена в помещение , което аз си наричам механа- не е много дълбока, но навремето съм сложил доста железа.

dakata.radio

  • Гост
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #27 -: 25 Септември, 2016, 22:53:12 »
Аз тези дни на къси вълни (не помня метри, честота) със "Selena B-216" чух мъжки глас, който повтаряше "Radio Free Europe". Странно, Радио "Свободна Европа" не го ли махнаха?

Даже и на дълги вълни хвана някаква вероятно румънска станция.

153 kHz - Radio Antena Satelor?
« Последна редакция: 25 Септември, 2016, 23:06:19 от dakata.radio »

dakata.radio

  • Гост
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #28 -: 25 Септември, 2016, 23:20:54 »
А със DAB, DAB+ какво се случва? Кога ще ги въвеждат на Балканите? Късите, средните, дългите вълни и FM-а какво ще ги правят? Ех, ще ми липсват яките румънски предаватели...

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3518
  • Населено място: Варна
Re: За любителите на АМ-обхвата
« Отговор #29 -: 25 Септември, 2016, 23:24:43 »
Че те си ги имат,румънците де.и си излъчват.Тая на 153 кхц лятото беше "Радио Ваканца" Някъде наблизо излъчва вероятно е в Мамая.Гледам на 153 кхц имат доста предаватели.Не знам кой се слуша там.http://www.romaniaradio.ro/radio/antena-satelor.shtml
« Последна редакция: 26 Септември, 2016, 00:17:00 от lz2xl »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |