| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 115529 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #135 -: 06 Декември, 2017, 14:54:52 »
Днес се обадих до завода за високоговорители в Благоевград да поръчам няколко високоговорителя и попитах дали произвеждат все още радиоточки и дали имат пазар и ми казаха,че все още произвеждат.Интересно е къде ги доставят и кой все още ги търси?

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #136 -: 11 Януари, 2018, 11:29:14 »
Здравейте, уважаеми колеги и приятели! След като си взех дипломата за Висше образование, реших, че е време да започна да пиша и аз своите постижения, свързани с техниката!Завърших "Радиокомуникационна техника и технологии" в Шуменския университет! За радиоточки не сме учили естествено, но аз съм на "ти" с тях! Аз също имам такива у нас, дори си имам една, която свири, все едно съм в кола! Тя е свързана към уредбите ми-една голяма и една по-малка, като на по-малката съм свързал наобратно едно трафче, както бе писал един колега преди време! На този клип е и самият отговор!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 611
  • Населено място: Сандански
Re: За радиоточките...
« Отговор #137 -: 11 Януари, 2018, 13:38:38 »
Здравей
Къде е клипа?
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #138 -: 13 Януари, 2018, 20:39:14 »
Нещо не става! А имам Samsung S8! Изписва ми, че няма достъп до този сайт! Нещо явно не е наред!

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #139 -: 19 Януари, 2018, 22:14:30 »
Клипа е вече на ваше разположение!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: За радиоточките...
« Отговор #140 -: 20 Януари, 2018, 09:52:35 »
Клипа е вече на ваше разположение!
Блокиран е!

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #141 -: 20 Януари, 2018, 10:16:12 »
В клипа е имало музика със защитени авторски права, затова е спрян от модератор!

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #142 -: 20 Януари, 2018, 19:13:12 »
Щом е така, вторият вариант е да се напише:Peter Tomov в  You tube и ще видите клипа-моят канал ще излезе, като натиснете на първото име!

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 400
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #143 -: 24 Януари, 2018, 02:19:05 »
От Стражица.
В моя блок допреди около 2 години имаше радиоточка в съседния вход,до нашия вход беше пусната линия без да е свързана с инсталацията на блока, смениха се кметовете и май вече няма.. поне на наща линия няма никой. Трябва да проверя в съседния вход.

На работа някога е имало телефонна централа и радиоуредба в сградата на подстанцията на завода(била си е вътрешна за завода само). Били са отделен отдел и си е имало хора за това, така разказват старите колеги. От уредбата е останало само шасито с транзисторите на крайните стъпала.. И един абонатен трансформатор със кутията си. На някой ако е интересен може да се снима.
Има една запазена снимка от тогава.Преди време от битака си взех едно мъниче  което така и не съм пускал защото няма действаща мрежа при мен.
При ремонта на кухнята си запазих кабела и розетката предвиден за радиоточка въпреки липсата на такава.

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #144 -: 24 Януари, 2018, 12:17:42 »
Колега, ти имаш нещо уникално! Тази радиоточка, която си си купил, никъде не съм виждал същата-и то с екстри-бакелитово шаси, кондензатор, малък, но красив говорител, и добър трансформатор! Като се стопли времето, купувам си билет за Стражица, качвам се на влака и отивам на мястото, което ти спомена, само да дойде Май! А как да използваш радиоточката самостоятелно-трябва ти обикновен трансформатор на 12V, свързващ го на обратно към някоя уредба-т.нар. "аудиосистема"! Ще кача и снимки на моите уредби!

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: За радиоточките...
« Отговор #145 -: 24 Януари, 2018, 13:15:23 »
Интересна радиоточка имаш колега. Чудно ми е въпросният кондензатор с каква цел е сложен. Да не би да е защита от постоянно напрежение?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #146 -: 24 Януари, 2018, 13:41:21 »
Вероятно е както защита от постоянно напрежение (такова трудно би възникнало по линията но знае ли човек кой какви експерименти може да прави), но най-вече мисля, че е срещу претоварване на трансформаторчето и високоговорителя от прекалено нискочестотни съставки на сигнала в радиопреносната мрежа които тази радиоточка и без това не може да възпроизведе поради размерите си.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 400
  • Населено място: Стражица
Re: За радиоточките...
« Отговор #147 -: 24 Януари, 2018, 14:37:48 »
За битака ли говорим?  Ако е така в Стражица става много слаб битак.  Няма такива неща по него. Тая съм я вземал от битака който правят в Горна Оряховица,ходим с един приятел от време на време.Там също рядко излизат интересни неща. В моя град няма нищо интересно дори нямам съмишленици в тая област(които да се занимават с грамофони, плочи, аудио, радиотехники...)..
А радиоточката е пластмасова с алуминиеви капаци.
« Последна редакция: 24 Януари, 2018, 14:43:38 от lampamp »

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #148 -: 24 Януари, 2018, 18:04:06 »
А как да стигна до подстанцията на завода-и къде е този завод? Близо ли е до гарата?

Неактивен Петър Томов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 174
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #149 -: 25 Януари, 2018, 18:06:57 »
Здраве да е тогава!Защото като чуя за нещо интригуващо, все искам да отида, да снимам, да споделя! Все пак сме в общество, нали така? А кой знае къде е сега уредбата! А в този завод какво се произвежда сега и на кого му хрумна да закрие това студио и да освободи водещите, както е видно от снимката?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |