| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Самоделен радиоприемник  (Прочетена 12379 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dakata.radio

  • Гост
Re: Самоделен радиоприемник
« Отговор #75 -: 03 Юли, 2017, 19:50:24 »
Ами, да, аз няма да вкарвам телевизор "Опера" в тази кутия че да не стане. Естествено, че ще остане свободно пространство. На мен това не ми пречи, даже ще е по-добре - ще изглежда по-прегледно.
Шаси не знам дали е нужно да се прави при условие, че радиото е транзисторно и е реализирано върху платка. Виж - да е лампово - да, става, но иначе в моя случай не е оферта. За скала съм съгласен, че трябва да има, но тук обезателно ще трябва помощ от приятел, защото това е сложно да се намери, да се направи, поне за мен.
Не съм голям почитател на FM, харесвам повече АМ. Вече е решено, че приемникът ще е на СВ.
Преди доста време някъде във форума бях гледал как един колега беше направил собственоръчно картонен заден капак за радио от колекцията му. Не помня кой е този колега, но моля, ако чете това, да сподели малко информация. :)

П.П.: Сега се сетих, че за захранването май почти нищо не сме писали, мислили. Мисля да е мрежово. Може да ползвам токоизправител от "ВЕФ", не знам. Адаптер ще е най-удобно, но няма да е автентично.
« Последна редакция: 03 Юли, 2017, 20:00:40 от dakata.radio »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Самоделен радиоприемник
« Отговор #76 -: 03 Юли, 2017, 21:22:53 »
Ще „оправим“ и захранването. Мисля че ще е най-добре да се изпълни върте в кутията на радиото класическо трансформаторно стабилизирано захранване. Ще поговорим за него по-нататък.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Самоделен радиоприемник
« Отговор #77 -: 04 Юли, 2017, 07:54:36 »
За скала съм съгласен, че трябва да има, но тук обезателно ще трябва помощ от приятел, защото това е сложно да се намери, да се направи, поне за мен.
Ако чакаш и за скала "помощ от приятел", "самоделният приемник" няма да е вече "самоделен" !
Всеки фабричен приемник има скала - гледаш, харесваш, комбинираш и правиш.
Без малко лично творчество самоделката няма смисъл !
Успех и приятно слушане на СВ! :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |