| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" |  Декодер цветна маркировка |

Автор Тема: Винтоверт - захранване  (Прочетена 635 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

• Модератор
  • Адронен колайдер
  • Публикации: 2 553
  • Град: Варна
Re: Винтоверт - захранване
« Отговор #45 -: 07 Декември, 2017, 22:23:36 »
Не съм правил такива експерименти да я давам на късо.Иначе за стартовия ток не ми създава проблеми.Мотора не е свързан директно.Там вътре има някакъв регулатор на оборотите и старта е достатъчно мек.Моят винтоверт е Fairline FAS1805 най обикновен на 18 волта.Преди години ги продаваха в Метро в куфарче с две батерии и бързо зарядно.Едната батерия я ремонтирах с останали живи клетки от двете батерии,а другата стана захранване :) Не тежи,иначе ако му правиш външна кутия и да я мъкнеш постоянно след себе си е неудобно.Там има една тънкост с трансформатора,моят е на две феритни колела 2000МН и няма въздушна междина.Имаше в един руски аудиофорум захранване мисля 800 вата със същата схема.Там даваше две по 35 волта за някакъв стерео усилвател.Аз в последствие минах на този вариант като коригирах броя на вторичната.Оплетка от тънък коаксиален кабел.За съжаление не намерих линка за това захранване.Може някой от аудиофилите да го знае.Тоя трансформатор е голяма бяка,голям зор се оказа навиването.За това минах преди време на колелета.С него се получава.
Добавих модела на винтоверта,ходих да го видя какъв е.

Сега и аз да питам,когато на стария FAS1805 му се скапаха батерийте взех ML-CD01-180 които на външен вид е същия и батериите им са взаимозаменяеми.Обаче има един проблем при зареждането,ML-CD01-180 има зарядно с адаптер и се зарежда за около 8 часа.Батерията на външен вид е същата като на FAS1805,но на бързото зарядно не се зарежда.Каква може да е разликата,вътре нямат електроника.
« Последна редакция: 07 Декември, 2017, 22:46:13 от lz2xl »

Неактивен pansim

• Квантов електрон
  • Публикации: 259
  • Град: Сандански
« Отговор #46 -: 08 Декември, 2017, 09:17:41 »
lz2xl - при този преобразувател няма нужда от немагнитна междина защото е двутакт, в конкретния случай полумост. Иначе ограничения в получента мощност няма - само трябва да се добавят доп. драйвери след ИР2153 за да се "клатят" по-мощни МОСФЕТ-и.
А това с незареждането на батерията е интересно...може би изисква измерване и установяване на причината.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lz2xl

• Модератор
  • Адронен колайдер
  • Публикации: 2 553
  • Град: Варна
« Отговор #47 -: 08 Декември, 2017, 09:46:25 »
Да няма ограничения в мощноста.Ферита да е подходящ и транзисторите да устискат.Там в кутията на старата батерия място има.Купих това https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=10619.msg74873#msg74873 преди време,същото е като зарядното на FAS1805.Може и да е точно от такава.Батерията на FAS1805 се зарежда без проблем,тази на ML-CD01-180 обаче "не захапва" външно изглеждат абсолютно еднакви.Мисля си че от трите контакта на втората батерия само двата са включени.Ще ги отворя да видя.Не ми се искаше,но ще е добре и двете да имат бързо зарядно.
« Последна редакция: 08 Декември, 2017, 09:57:53 от lz2xl »