| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор Toshiba стартира "хитро"  (Прочетена 3562 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Здравейте, тези дни забелязах нещо много странно със телевизорът ми, който започна да проявява характер и да се инати :)
Значи става дума за следното. Пускам напрежението /когато ме няма всичко в нас е на "off"/ след 10-тина секунди подавам команда за стартиране с пулта за управление /по-рано не я изпълнява от нов/ индикаторния диод преминава от червено в зелено и след още около 15-тина секунди си тръгва нормално. Така може да работи докато го изключа. Обаче повторен запуск не се изпълнява. Какво става. Натискам бутона в пулта за управление, индикаторната светлина си светва в зелено но ... нищо повече не се случва. Ако обаче го отделя от мрежата, и повторя стартирането всичко си тръгва нормално. Ако го включа в мрежата, и не го стартирам до минута-две, отново греда ... Няма никакво значение дали е загрял или не, държи се по един и същ начин. Пробвах да ползвам вместо дистанционното, клавиша за включване който е на самия телевизор - същата история.
Понеже си мислех че е кондензатор по захранването, смених всички в захранващият блок - никаква промяна. Всички кондензатори са мерени преди да ги монтирам, за да избегна повторение на грешката.
Някой сблъсквал ли се е с подобен "инат" и може ли да ми даде съвет къде да насоча вниманието си?

П С.
Телевизора е Toshiba - 32EL934G
:)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #1 -: 23 Юли, 2020, 18:50:50 »
Някак ми напомня на фърмуерен проблем, ама може и да не съм прав. Иначе ако е възможен ъпдейт, пробвай, но си крие големи рискове.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #2 -: 23 Юли, 2020, 22:36:10 »
Свален е от сайта на Toshiba http://www.dl.toshiba.com/dtv/NA/GB/EN/32EL934G.html

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #3 -: 23 Юли, 2020, 22:50:44 »
Сменяш си и останалите електролитни кондензатоеи в телевизора и се оправя... 3-4 телевизора излекувах така от тоя проблем, не емного работа 20-30 електролита са макс. Цената е 15-20 кинта макс за частите и следващите 4-5 години не пипаш нищо.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #4 -: 24 Юли, 2020, 10:10:08 »
Аз измерих и "старите" кондензатори. Всички са в норма на 100% По главната платка има 4 броя общо в две филтрови групи тип LC и на управлението на подсветката има 2 Обаче тях трябва да ги поръчвам отвън понеже в нашите магазини ги мяма /проверих/
Благодаря за фърмуеара. Довечера като се прибера ще пробвам да го подменя.
:)

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #5 -: 25 Юли, 2020, 20:18:34 »
Смених фъмуеъра и ... нищо. В понеделник ще заръчвам "трудните" стойности на кондензаторите и като ги сменя ще пиша за резултата.
:)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #6 -: 25 Юли, 2020, 21:24:59 »
Виж сервиз мануала.

1.   Firmware upgrade.
Copy a Firmware BIN file to USB disk (root directory) with FAT 32. For example the naming as below. xx_xV_xL_DB_933x_022_REV00.bin, shall have difference version of firmware number show on red. 
2.   Plug USB disk into TV USB port. 
3.   IR key MENU → SETUP → Software Upgrade → USB Upgrade. During F/W upgrade will display percent on the screen when is finished will shown a message on LCD screen then unplug USB disk. TV will auto reset and power on again.

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #7 -: 25 Юли, 2020, 23:52:37 »
Да, така го направих но ...
Менюъла има доста неща.
Благодаря.
:)

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 413
  • Населено място: България
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #8 -: 26 Юли, 2020, 01:46:10 »
Опитай с последователен диод 5А на 12V захранване към инвертора за осветяване на панела. При мен се получи при подобна повреда. По необясним начин.

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #9 -: 26 Юли, 2020, 08:13:09 »
Ок. Да игнорирам по този начин някаква паразитна модулация ... предполагам ... то ако това даде положителен резултат май ще трябва да сменя филтровите кондензатори на платката на осветлението и всичко да се нормализира ... май ...  :)
:)

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #10 -: 28 Юли, 2020, 14:46:48 »
http://www.galacticaservice.com/reviews/view/?id=120
 Най вероятно е това.

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #11 -: 25 Август, 2020, 11:07:04 »
Издирвам кондензатор електролитен със стойност 82µF/100V/105°C Low Resistance с размери на корпуса - диаметър точно 10 мм. и височина 16 /максимална 18/
Не съм очаквал че един толкова обикновен кондер, ще бъде неоткриваем у нас ...
Не го знам каква точно му е функцията, но се изкушавам да го заменя със 100µF/100V/105°C Low Resistance от които имам доста ...
:)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #12 -: 25 Август, 2020, 19:03:41 »
Вържи последователно 2 електролитни конденза тора  : 470uf и 100uf, резултатния капацитет при последователно свързване е 82uf. 
Смятано с тоя калкулатор
https://www.digikey.com/en/resources/conversion-calculators/conversion-calculator-series-and-parallel-capacitor


Като тука заигравката сна прежението е че, ако 2 та кондензатора са за 16 в, общия кондензатор който се получава е за 32 волта.  Тоест може да сложиш за по ниско напрежение, за да намалиш физическия размер.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен ingkunev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
  • Населено място: Стара Загора
  • DIN-45500
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #13 -: 26 Август, 2020, 09:51:39 »
Мислих си и аз за този "номер" само че двата малки кондензатора заемат повече място. Платката седи в един метален екран/кожух в който има освобождения за двете кондензаторчета. Едното намерих, но другото /82/ ми "спира тока" ... затова питах от къде да намеря ... намерих или най-малко по 200 бройки, или с идиотска такса за доставката ...
:)

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Телевизор Toshiba стартира "хитро"
« Отговор #14 -: 26 Август, 2020, 10:49:21 »
Гледах сервизното на телевизора, но е много орязано. Не намерих точно къде стои, и в коя верига участва този кондензатор.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4421 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
29 Отговора
18235 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
2 Отговора
4311 Прегледи
Последна публикация 14 Юни, 2017, 21:56:53
от Laic
12 Отговора
6399 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC
0 Отговора
641 Прегледи
Последна публикация 30 Ноември, 2017, 20:39:28
от Radko

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |