| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: търся схема за радио Grundig  (Прочетена 12171 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #15 -: 09 Август, 2017, 12:36:19 »
А защо трябва като видим нещо интересно непременно да го притежаваме.На мен ми стига ,че това съществува и някой ще го съхрани.Не забравяйте ,че не сме вечни.Дава те ли си сметка ,че тия антики са минали през много ръце и повечето бивши собственици са в един по-хубав свят.Вие сте само част от веригата.На мен са ми носили клошари чували с поялници,прибори,инструменти и др.Благоверната ако е надживяла радиолюбителя съвсем съвестно е натъпкала всички чарколяци ,които и са пречили цял живот и ги е изхвърлила на казана.Даже не им идва на акъла ,че могат да вземат пари за тия боклуци.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #16 -: 09 Август, 2017, 14:15:38 »
Ами просто събираме нещата които ни кефят. Няма какво да разсъждаваме, ясно е че сме временно на този свят, но това временно за нас е цялото време (иначе казано почти все едно вечността), защо в него да не се занимаваме с това което ни радва? Това какво ще се случи с колекциите след нас - ами ще се надяваме че ще попаднат в добри ръце и ще се съхранят, ако не - жалко. Но това не зависи от нас!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #17 -: 09 Август, 2017, 17:09:17 »
Да колеги, не можеме да притежаваме всичко хубаво създадено на този свят! Особено техническите постижения на човешкия гении, ние ги събираме, реставрираме, систематизираме, описваме, а след нас да правят каквото искат. Нашата работа сме си я свършили. Какво да правиме като сме се разболели от тази болест, но мисля,че е много по-здавословно така да боледуваме, отколкото да седиме по кафетата, пейките и да мрънкаме колко е тежък и несправедлив живота! Вярно, малко ни разбират, но както и аз не мога да разбера страстта по лова, риболова, игра на карти или събиране на марки, пощенски картички и т.н., ами СКУЧНИ са ми! Сещам се за мой приятел, риболовец, като веднъж исках да му се похваля с поредния Сателит, а той го изгледа с такава досада и ми каза: "Това и на улицата да го намеря ще го подритна и ще си отмина". Ами това е положението, различни сме. Но аз си казвам: прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #18 -: 11 Август, 2017, 12:56:30 »
Здравейте! Току що пристигна СВ59! Не всички бяха разбрали, че в същност още го нямам, а само го бях платил. По принцип, почти винаги като купя нещо започвам да търся документация преди да е пристигнало. Причината смятам, че е ясна, винаги е с някаква повреда и трябва да се прави. Този път мисля да направя като други колеги, да ви запознавам как върви работата. Поне на мен, това са ми любимите теми. Започвам с това, да ви покажа как опакова германец...
За съжаление, вчера докторите окончателно ми казаха, че няма да се размина без смяна на "горен десен шарнир" както му казвам. Това значи, че до операциятя, а известно време и след нея, няма да съм много работоспособен, трудно е с бастун в едната ръка да се занимавам с възстановяването дори и на преносим приемник?! Е, ще се опитвам по малко, бездействието ще ми се отрази зле, ще бъде бавно и трудно, но няма да се предаваме! Ще извинявате, че ви занимавам с поредния ми здравословен проблем, но така ще е ясно защо ще върви мудно работата.
0888981645, 072365106

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #19 -: 11 Август, 2017, 20:46:39 »
да ви покажа как опакова германец

Ще взема и аз да показвам как опаковат продавачите.  :D

Показаното си е чист късмет. Имал съм случаи, опаковката да е прокъсано кашонче, доста по-голямо от машинката, без никакви уплътнения и защитни елементи и като резултат изпочупени капаци, разглобени кутии, счупени лампи...

Никога не съм се оплаквал на изпращачите и даже им давам положителен feedback.
Какъв смисъл има, пък и така имам повече работа.  :)

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #20 -: 11 Август, 2017, 23:14:01 »
Сигурно е и късмет, но само веднъж съм имал проблем с немски изпращач и то, не много голям, само една счупена панта! Имал съм други крайности, съжалявам, че не съхраних снимките, но като че ли най-интересен за мен беше случаят, пак с концерт бой, в който германеца се беше престарал и освен демпфирането, беше иззидал отвътре кашона с огромни немски романи, които по тегло бяха равни на радиото и които отидоха в контейнера на улицата. А всички знаете, че доставката се плаща на килограм...
0888981645, 072365106

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #21 -: 12 Август, 2017, 12:02:55 »
Радиото изглежда много добре !
Схемата е стандартна, няма много излишни части. Очаквам на УКВ да има добра чувствителност.
Пожелавам приятни занимания, здраве и успех!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #22 -: 12 Август, 2017, 13:12:45 »
Е,това е наистина нещо много оригинално и различно .Не ме гледайте какво пиша,ама и мен ме гризе завистта.Що не го снимаш вътре.!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #23 -: 12 Август, 2017, 15:56:57 »
От понеделник, и на мен ми е любопитно в какво състояние е?! Просто в момента, децата са ми "на свиждане" (големи и малки) и няма как "да се развихря" хем с бастун, хем с фотоапарат....
0888981645, 072365106

Неактивен Laic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 155
  • Населено място: Пазарджик
  • Петър Петров
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #24 -: 12 Август, 2017, 17:08:17 »
Красота,
Честито Слави!
Желая ти приятни мигове с Grundig concert boy 59.
Чакаме снимки отвътре.
МОМЧЕТАТА НЕ ПОРАСТВАТ,САМО ИГРАЧКИТЕ ИМ СТАВАТ ПО-СКЪПИ.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #25 -: 12 Август, 2017, 20:25:06 »
Оздравявай бързо!  И новият шарнир иска смазка  :alko:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #26 -: 16 Август, 2017, 13:41:53 »
Здравейте, както бях обещал, ще ви държа в течение. Вярно, много трудно се работи на "три крака", тегаво е, но няма да се предаваме..
Та накратко, след първите добри впечатления, се оказа, че вътре не изглежда добре. В смисъл, визуално, много мръсен, а акумулатора е направил доста пакости (калпава работа, не е можал да изкара и 60 години и е протекъл?...). Ластичките на фер. антена отдавна са изчезнали, та от "мандахерцането" на пръчката са се скъсали намотките. Кондензатора е запекъл, никакво помръдване. Иначе, всичко според мен е налице, няма видими следи от ремонти (или са били преди десетки години), но се набиваше на очи един тунинг! Направено е допълнително осветление на скалата с две миниатюрни крушки (счупени балончета), а захранващите жички излизаха свободно в зоната на анодната батерия, може би са слагали някаква допълнителна батерия? Но вече ги няма, това беше първата ми ремонтна работа, т.е. да ги изхвърля, просто е извън оригинала. Само трябва да мисля как да запуша отвора отстрани на кутията, който беше за бутона?
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #27 -: 16 Август, 2017, 14:02:52 »
Докато качвах снимките, реших да ви запозная с първата "греда". Ами нямах с какво да отвия гайките на шасито към кутията, хем надълбоко, хем натясно. Гедорето не влиза! Наложи се моят съсед и приятел, "майстор Ицо" да ми изработи тръбен ключ за гайки 7 мм.(не за първи път ми помага, аз нямам, а той има хубава работилница).
И имам следните въпроси:
1.Този акумулатор (DEAC D3,5 на Varta) има ли смисъл да му търся заместител? Според мен на мрежово захранване няма да е необходим, въпреки,че из форумите разбирам, че служел нещо за стабилизатор? Не съм специалист, но ми е интересно що за решение е акумулатор в паралел с батерия и със зареждащо напрежение?
2.Дали мога да използвам за измиване на шасито и разните платки с бобините по тях битовата пароструйка, която имам? Или някаква друга технология?
Благодаря!
0888981645, 072365106

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #28 -: 16 Август, 2017, 14:14:14 »
Аз, пък и други колеги мием шаситата с Меглио обезмаслител. Махат се само трафовете, на МЧ-тата не им пречи.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: търся схема за радио Grundig
« Отговор #29 -: 16 Август, 2017, 15:03:03 »
Благодаря колега, ама нали Меглиото трябва да се отмие с вода?! Водата само за трафовете ли е опасна?
0888981645, 072365106

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
2663 Прегледи
Последна публикация 28 Януари, 2013, 20:33:47
от ever20102
0 Отговора
1763 Прегледи
Последна публикация 17 Април, 2013, 21:44:52
от MorningEnergy
0 Отговора
1645 Прегледи
Последна публикация 22 Февруари, 2014, 14:30:27
от Radio208
4 Отговора
2465 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2016, 22:59:19
от slavi
3 Отговора
2693 Прегледи
Последна публикация 20 Януари, 2017, 19:57:42
от styrshel

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |